bugün

telefonuyla çelişen insandır. gösterişe önem verdiği belli.
(bkz: apaçi)
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)
ayranı yok içmeye tahterevanla gider s.çmaya
(bkz: iphone i olanı para sıçıyor zannetmek)
telefona 2000tl verip kontörlü hat kullanan mal insandır. ayrıca gösteriş budalası ve pintidir. 500 liralık bir telefon alıp sabit tarifeli hat kullanan adamın yanında kifayetsiz kalır.
normalde internetle arayan insandır. viberınız yok nerden bileceksiniz fakirler.
az gelişmiş ülke insanının düştüğü hadise. apple ürünleri piyasadaki diğer ürünlerden daha pahalı olduğu ortada arkadaş. senin o telefonu almandaki toplumsal dürtü, marka değerlerle sınıf atlama mücadelenden başka bişey değildir. kendinin daha değerli ve istediğine ulaşabilir hissetme zihniyetinden başka bişey değildir, kusura bakma ama biten kontörün aslında senin ne kadar gereksiz harcamacı bir insan olduğunun özetinden başka birşey değildir.

(bkz: görgüsüzlüğün hayat hikayesi)
(bkz: sıçmaya tahtıravanla giden insan)
bütün parayı telefona vermiş olan insandır.
problem ödemeli aramaları kabul eden insandadır. o kadar önemli işi olan zaten ne yapar eder arar. kontör olayı çocuklar içindir, o da ayrı mevzudur. kendisi kar edecek diye başkasını zarara sokan gereksiz insandır. aramasa da olur olan insandır.
katıla katıla gülmemize sebep olur. ıphone alana kadar normal bir telefon al da tl yüklet telefonuna.
muhtemelen 32 ay taksitli kampanyayla alınmış telefondur.
(bkz: ne oldum dememeli ne olacağım demeli)
karne hediyesi gelen telefonun özelliklerini bilmeden hava atan can dostu esprili insandır.
(bkz: 800 lira maaşla iphone alan insan)

hayır ben gayet sıradan bir telefon kullanıyorum ve hiç ödemeli atmıyorum. faturalı hattım var babalar gibi. madem iphone kullanıyorsun, madem 2bin lira bir telefona veriyorsun siktir git faturalı hat al ve bana ödemeli atma gösteriş meraklısı sikkafalı işte.
iphone değildir o makettir şu telefoncularda satılanlardandır.
(bkz: iphone ile 0 face e giren insan)
sonradan iflas eden adamdır.
turkcell hattı vardır. sömürülmüştür.

not: vodafone da öyle bir dava yok ayrıcana her yöne bedavalar olunca 0 tl kontöre rağmen her yer aranıyor.
ferrarisi olup lpg taktırandır. (bkz: ferrarisi olup benzin alamayan adam)
Yağmurlu günde adada 5 liraya taç satan çocukla ''Aaa çok pahalıymış indirim yapsana.'' diye pazarlık yapandır. Bacak boyun kadar çocuk orada üç kuruş kazanmak için çırpınıyor, sen de telefona 2 bin tl ver sonra 5 liranın çingeneliğini yap. insan elindeki telefondan utanır be.
iphonenun kılıfını satsa 1 aylık telefon masrafını çıkarabilecek insandır.
ayrani yok icmeye atla gidiyor sicmaya denir buna.
baba parasıyla alınmış iphone'dur kendisi de öğrencidir, yapar. yaptıranlar utansın.
iphone 'u taksitle aldığının kanıtıdır.