bugün

türkiye nin pek çok ilinde olan mahalledir.
sefaköy'ün karsvegas'ı.
inönü muharrebesi diye okuduğumdan mütevellit kendimi salak zannetmemi sağlamış olan mahalle.
izmir'in narlıdere ilçesinin tepelerinde yer alan bir mahalle. en son gördüğümde "varoş" diye tanımlayabileceğimiz, nüfusunun çoğunluğunu kürt kökenli vatandaşların oluşturduğu bir mahalleydi. yanı başında da adını unuttuğum bir toplu konut vardı. şimdi ne durumda bilmiyorum.
sefaköy'de yokuşlardan oluşan mahalledir.
ataşehirde bulunan bir mahalle.
sefaköy'de bulunan, yaşanılmaz yer. insanı çekilemez derece sinir bozucudur. şehirli değillerdir.
67 tane bulunan mahalle ismi.
ateşehirin çingene dolu bir mahallesi. şuan bir apartmanın terasındayım şöyle bir sokağa bakıyorum da burada bize gelinlik giydirip tecavüz etseler kimsenin ruhu duymaz amk.
Yaşadığım mahalle çekmece sefaköyde bulunan yer. insanları genelde iyi ve sıcakkanlıdır.3 ünden 1 i Karslı veya Sinopludur. Alıştıkça severseniz zenginlere göre değil pek ama iyidir. Tek sıkıntısı her ara sokakta bulunan ağır abileridir. Islıkları ve fosforlu kıyafetleri insanı bıktırır. Ayrıca gündüz iyi olsa da geceleri olabildiğince kalabalık gezin. Uyarmadı demeyin sonra.
istanbul esenyurt taki rezil bir yerdir.
ankara batıkent'te, batıkent'in ilk mahallelerinden biridir.
Mahalle kültürü olan mahalleler bütünüdür.
Küçükçekmeceye bağlı Karslılarla dolu mahalle. Azeri nüfusu da çoktur.

Zamanın da uyuşturucu ticareti yoğun olurdu burada şuan son durum nedir bilmiyorum sözlük.
Sarıgazi'de de olan bir mahalle.