bugün

Ne intiharı etmesi lan burayı da iyice ergenler bastı.
intihar etmemek için neden araman.
hayat, tanrının ize verdiği en değerli armağandır.
sana gerçekten değer veren biriyle tanışmak.
benim için yoktur. intihar etmek için de yoktur.

bilemiyorum her an her şey olabilir altan. gelecekte neler olur garanti veremem.

edit: bu amk başlığına entry giren kişi sana sesleniyorum, niye sildin oğlum? az önce de başka bir başlığa entry girdim üstteki başlığı gündeme taşıyan kişi hemen toz oldu aq bilerek mi yapıyonuz?
La casa de papel 4.sezon. Bekle bence
Zaten öleceksin .
Wooow haram.
Sadece bir kere yaşama hakkının olması. Küçük de olsa mutlu günlere ulaşabilme ihtimali bence intihar etmemek için geçerli bir neden. Genel olarak mutsuz, depresif bir insanım ama zaman zaman mutlu olduğum anlar oluyor. Kim bilir belki bu duygu durumum tam tersine döner belki genel olarak mutlu biri olur zaman zaman, arada sırada mutsuz olurum. Sürekli mutlu olma gibi bir hayalim yok zaten bir insanın hep mutlu olabileceğine de inanmıyorum. Ne zaman bir daha mutlu olamayacağımdan emin olursam benden bu kadar der hayatıma karizmatik bir şekilde son veririm.
Mesela bu gece mutluyum. Hatta selahattin özdemir bile şu an beni tribe sokmuyor. Aa dur bi dakika ya trap versiyon dinliyormuşum. Bir de Şunun orijinal halini açayım da o zaman göreyim bakalım bu kadar acıya daha fazla dayanabilecek miyim amına kodumun kendimi...
inancın varsa cehenneme gitmemek için intihar etmemek.
Akıllı değilim çünkü.
Tam intihar edeceğim aklıma bir delilik geliyor vazgeçiyorum. Sonra diyorum olum sen delisin böyle akıllı insanların yapabileceği şeyleri sen yapamazsın diyorum.
haramdır.
En azından ölümünü kendin tercih edebilirsin, işkenceye uğrayarak ölmekten iyidir.
intihar etmemek için tek bir neden herşeyin yolunda gitmesidir bence...
dünyaya bir daha gelemeyecek olmak...

isteseniz de istemeseniz de bir gün hepimiz öleceğiz ve o zamana kadar mümkün olduğunca dünyaya, hayata katlanmamız gerekiyor.
içmek,her gün tekrarlanılabilen ve ertesi gün tekrar hayata dönülebilen bir intihar şeklidir diyor buk.

o yüzden pis hayatlarınızı paylaşmamak adına gömüyorum her gün alkol.

sizden nefret ederek neden intihar edeyim?

sokmuşum ahlak yapınıza, etiğinize, karınıza, kocanıza...

kendi beyinlerinizi örerek kendi çıkmazlarınızda boğuluyorsunuz.

geberip gidin amq bana ne?

görsel
ölümü düşünen insanlar düşük zekalı insanlar. beyinin hiç bir şey üretemediği zamanlarda ölüm düşüncesi hakim olur yada en azından bende öyle. bazı insanlar bu düşüncelerden vazgeçemediler ve sonrasında bir dünya olduğunu fiziki ölümün ruhani hayatın devamı için bir gereklilik olduğunu ortaya attılar. sabah uyanıp elimi yüzümü yıkamaya üşenen bir insan olarak intihar için de kendimi pek yormayacağımı adım gibi biliyorum, zaten öleceğim vaktiyle alnımızda yazan ne ise öyle ölelim.
Yarının ne getireceği hiç belli olmaz.
Nasıl olsa ölecek olman.
istemesende bir gün ölecek olman.
Ölümün değil yaşamın bir emek olması.
çünkü hayat güzeldir; evet evet herşeye rağmen. bu neden yetmez mi?
Bir insanın mutluluk sebebi olmadan ölmek dünya üzerinde kesinlikle pişman olabileceğin tek şey.
(bkz: am)
Beyaz bir hatun kişinin gülüşü.
işte ben zaten o an ölürüm.
Beni tutan tek sebep günah olması. Dönüşü yok tövbesi yok. Beni bilen bir o var.
Her şeyin bir nedeni olmak zorunda değil. intihar etmenin de etmemenin de.