bugün

sene 2007 deli gibi knaght oynuyoruz. manesteyiz. warriorla yeni 60 olmuşum. olur olmaz da 60+ ların olduğu deruvishleri kesmeye gitmişim.

yarrak gibi, tüm pointleri, elime bir an önce raptor alayım, hava basayım diye str ye basmışım. üst şel giyemiyorum tabi. gittiğim yerde de çarlar min 60. tabi beni gören anlıyor 60 olduğumu, almıyorlar partilere. sonunda zor zor girdim bir partiye.

bir tane velet var. ana sıçmığı bildiğin. baya da sağlam piç. "sizi burada oynatmam lan abimi çağrırım." diye tehtid ediyor. güya daha sağlam abisi gelecek, bize parti bırakmayacak. sikimi yesin!

neyse bu küfürlere devam ederken "sikimi yağlarım, kolaycama sikerim." yazdı.

sdyhfkjhdfkjsdhfks kolaycama yazdı ya! kolaycama diyo bi de. jhaghjahgaj

öyle işte. mal. yanlış yazdı.
mükemmel bi durumdur. önceden tanımıyosun onu ve kendini daha rahat ifade ediyorsun yanında, bir şey gizleme söz konusu olmadan. tam olarak kendini gösteriyorsun söz konusu kişiye. daha güçlü dostluklar bile oluşabilir aslında.
Sene 2010 Combat arms eu oynuyorum. Gel zaman git zaman israilli bir adamla tanıştım. Neredeyse her online olduğumuz anda konuşuruz hatta aynı bölümde savaşırdık. Şimdi olmuş yıl 2012. Hala konuşuyoruz eskisi gibi olmasada( sınavlar var malum). Ülkelerimiz düşmanca tavır takınıyor olabilir ama biz dostuz o arkadaşla. Haa bu arada nickim WarChef (w ve c büyük harf olacak) tir. Oyuna gelirseniz arkadaş ekleyin ya da burdan özelden nickinizi pm atın ben sizi bulurum.
Sene 2012 uludağ sözlükte takılıyoruz. Bi başlığa rastlamışım "internetten tanışılan kişiyle dost olmak" diye. vay anasını dedim tabi.
ilk entry yi okurken sonlara doğru baya bi gerilmiştim ama Allah'tan finali tahmin ettiğim gibi olmamıştı.
ilginçtir.
sene 2005 deli gibi counter oynuyoruz. o an elimdeki awp'yi yanlışlıkla yere atmışım. alan adam ona bilerek verdiğimi sandı.
o gün bugündür mevzulara beraber gidiyoruz.
gerçek hayattaki sahte pisliklerden bin kat daha iyidir. hele bi de kafa yapısı zihniyet ve zevkler de uyuşuyorsa dadından yinmez.
tost olmaktan iyidir. *
oluyor hatta çokta güzel oluyor. gerçek hayattakiyle aynı, oturup derdini paylaşıyorsun, yeri geliyor gülüyorsun, yeri geliyor tavsiye istiyorsun her şeyiyle yanındaki dost gibi. tek sorun bir gün bitmesi, bitecek olması*. zamanı geldiğinde o sanaldan gidiyor ve bitiyor. aklında güzel anılarla her şey bitiyor. ne kadar sürerse sürsün, aklında hep kalıyor. özlüyorsun da bazen keşke olsaydı yine diyorsun. ***
sene 2011 aralık ya da daha öncesi * benden giden bir mesajla başladı her şey. bir iki muhabbet ve sonrası gelen güzel bir dostluk. şimdi onunla çok farklı yerlerdeyiz. kim bilebilirdi ki bir mesajın bu kadar güzel bir arkadaşlığa sebep olacağını. * *
sene 2012 bundan 2 ay önce. * yine benden giden bir "uyarı" mesajıyla başlayan güzel bir dostluğa merhaba demiştim. muhabbetler, sohbetler derken şimdi ayrılmaz bir parçam oluverdi kendisi. * *
yani lafın kısası internet, gerçek hayat farkeden bir şey olmuyor dostlarım. iyi insanlar ve seveceğiniz insanlar sizi nerede olursa olsun buluyor. bütün güzellikler tesadüflerlerde gizli.
mutlu olun, esen kalın...
(bkz: internetten tanışılan kişiyle sevgili olmak)
sene 2008 nfs oynuyoruz. ama nfs de online oyun olmadığı için kimseyle tanışmıyorum, başka da bişey yok. öyle işte. yalnızım ben.
hatta ve hatta 2 sene önce birisi vardı nette tanıştığım okuldan birbirimizi hiç görmeden muhabbet ettik 3 4 ay ama arkdaşça çünkü sevgilis vardı eheh. daha sonra kızla metrobüs durağında karşılaştık normal arkadaşlar gibi devam ettik muhabbete daha sonra bikaç kere daha görüştük bana en yakın arakdaşını ayarlamak istedi olmadı, 1 2 ay sonra iş ayarladı isteğim üzerine.. yani siz insanlığınızı elden bırakmadıkça mesele sanal ya da gerçek önemli değil..
çoğu zaman " of amk bu kim ya ?!?! " diye tanıştığın kişilerdir, bir bakmışsın beraberce ana bacı sövüyorsun felan, yaz tatillerinde buluşup her bir şeyi beraber yaptığın internet kankalarıyle tanışma evresidir.

lan hele bi tanesi bir ay kalmaya geldi, bir asır sandım. o nasıl bir şey öyle.
2 yıl arkadaşlık edip,düğününe gidecek kadar dost olmaktır.
internette tanıştığım bir kızın, yine internet üzerinden tanıştığım eski sevgilisiyle aramızdaki bağdır.* 2007 den beri aynen devam yani olabilecek bir durumdur.*
en güzel dostluklardan biridir. hiçbir beklenti olmadan, sadece muhabbeti hoşuna gittiği için konuşmaya başlarsın ve uzar gider, bugünlere gelir.
güzeldir, keyiflidir. tanımadığın birisiyle arkadaş olmak aslında gariptir. yani insanlar birileriyle ilşkisinde belirli bir tanıma sürecine girerler, bu süreç içerisinde gözlem yapar olayları yorumlayıp doğru insanı tercih etmeye çalışır. internet ortamında ise bu gözlem oldukça sağlıksızdır. bir insanı tanımak; onu onla tamıyabilmektir. beraber vakit geçirmek, birlikte bir şeyler yapabilmek gerekir. ama bu birlikteliğin fiziksel olarak olması zorunlu değildir. yaptığın sohbetlerle; karşındakinin duygularını kavrayabilir, onla gülebilir, onla hüzünlenebilir, onu tanıyabilir, beraber bir şeyler yapılabilir. hiç görmediğin biriyle dahi samimi bir dostluk kuralabilir. internetten tanıştığın bir insanla bunları yapabilme ihtimalin oldukça azdır ama yok değildir. şahsen face, msn, twtr kullanmıyorum sadece burda takılıyorum ve bir çok kişiyle dostluk kurdum sonuç olarak mutluyum. hele bir kişi var ki, onun dostluğu çok çok başka sözlük. adı lazım değil o zaten kendini bilir, selam ederim kendisine. seviyorum dostum seni.
art niyetli olunmadığı takdirde keyifli ve güzel bir durumdur. şahıs, yıllardır gerçek hayattaki tanıdıklarının ne b.k olduğu gördükçe sanalda hiç görmediği ve sesini duymadığı biriyle gayet de güzel arkadaş, dost, yaren vs. olabilir.
Sene 1992 ben daha doğmamışım dışarda cümbüş var mübarek sesler kesilmiyor. Ben de annemden yemek kapmaca oynuyorum. Ulen dümbüğün teki yemeğimi benden önce kapıyor. Ac kalıyorum oleceğim neredeyse. Can havliyle plasentayı çekiştiyorum falan çıkarın beni yeter artık manasında. La plasenta elimde kalıyor ben gecınıyorum artık anneden dıgerı ac kalıyor tabıı. Sonra bana yalvarıyor, ozur dılıyor benden falan tabıı yer mı? Neyse dümbükle dost anlaşması yaptık 2 ben kan cekıyorum 1 o. Gel zaman git zaman ben bunu dost bılıyorum gun gelıyor dısarı cıkıyoruz kardes gıbıyız. Dur lan bız zaten ıkız kardesız.
bir "internetten tanışılan kişiyle sevgili olmak" değildir.
Çok zevklidir, heleki bir hatunla ilk buluşmaya gittiğin gün.
sanalda tanışılan kişinin reele taşınması ve yer etmesidir.

yıl 2005 falandı. internetin insanların evlerine yeni yeni girmeye başladığı,msn'nin lüks olduğu zamanlardı. bir şekilde ekleşirdik işte. msn'nin ne dinliyorsun özelliğinden faydalanarak,bol bol sosyal mesaj verirdik süresi geçmiş sevgililere.sabahlara kadar bilgisayar başında oturup anneden fırça yerdik bol bol. yaptığımız çok sosyal bir etkinlikti oysa ki,anne anlamazdı. neyse. yine öyle bir gecede bir insan evladıyla tanıştık. birinin eklemiş olmasının verdiği öz güvenle saçlarımı savurdum geriye doğru ve yazdığına cevap vermek için hazırlandım. yok ya şaka, bu kadar da değil. ama biri tarafından eklenmek heyecan verici oluyordu tabi.ben de böyle sıkıntıdan konuşurdum bazen birileriyle,ertesi gün de silerdim. yine öyle bir durum olacağını düşünürken sabaha kadar hiç ara vermeden konuştuk ve ertesi gün de ve sonraki gün de.çözüldük ikimiz de,o yaşa sığdırılamayacak kadar çok şey sığdırmışız çünkü,anladık.şansımıza yakın çevrelerden çıktık bir de,sonra buluştuk. ve bir daha ayrılmadık. anlatacak çok şey var ama buraya sığdırmak imkansız.

sosyal ağları sevdim sayesinde.canım,kanım,ruh eşim,düş eşim o benim,kardeşim...
sağlam dostluklar da kurulmuştur.
tost olmaktan iyidir. tost olup sonradan düşman olmaktansa dost olup dost kalmak yeğdir.
olası bir durumdur olmuştur hatta.
güncel Önemli Başlıklar