'dikkat: çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezsiniz'. sözlükten gelen yürek burkucu uyarı.
- gelmeyeceksin!

sevgiliniz askerdeyken, günlerdir onun yemin törenine gideceğiniz gün için planlar yapıp dururken, geceleri heyecandan uyuyamazken ve ona kavuşacağınız günü iple çekerken telefonda size söylediği kelimedir.. oturur resmen içinize.. kalırsınız öylece.. * *
(mülayim ergen yolda dalgın bir şekilde yürürken, mahallenin piçi arkadan ibrahim üzülmez çirkinliğinde yaklaşır ve o kutsal cümleyi haykırır...)

-naber laaan yarrrrraaaaaam????
+böhüüüü
-!?
özellikle kritik durumdayken hocanın keyfi olarak bırakırken kurduğu bu cümle.

(bkz: seneye yine beraberiz)
istemiyorum seni hayatımdan çık git lan!
-dayı yine sekiz tane yedik lan nolcak ?
biz sadece dostuz hepsi bu kadar daha fazlasını bekleme...
- ok kib bye.
şey, aslında artık sen futbol oynamasan iyi olacak. bacağını zorlamaman gerekli.
- ama arkadaşlar iyidir.
başını kimin göğsüne yaslarsan yasla, orda benim kalbim atacak.
- sen ne anlarsınki.
az önce duyduğum bir cümle..
-kuşadasına gitiğimde seni aldatıcaktım ama kız beni reddetti.seni sevdiğimden şüpheliyim..biraz zamana ihtiyacımız var çünkü sen yalancısın..
evet bunları daha yeni duydum sevgilimden yani aslında sanırım eski sevgilimden artık bilmiyorum.çok kötüyüm..
başınız sağolsun o öldü.
Ben kulağım kapı da yaşlanmak istemiyorum.
kaçtığın kendi korkuların olmasın.
sen benim dostumsun.
Ben gidiyorum.
Hoşçakal.
arkadaş olarak kalalım ben seni böylede çok seviyorum .
kalbim kırık.
sanırım bitti hoşçakal daha fazla acıtamazdı sanırım ama insan buya buna da alışacak acıyarak yaşamayı öğrenecek.
namus iki bacak arasında değil mars tadır...
yıllardır ben de iki bacak arasında arayıp duruyordum.
"istanbul'da selden 31 kişi boğulmuş lan!"
bir anda acıttı, öyle de yaktı ki.
-gitmek istemedim ki, gitmek zorundaydım. ister miyim gözünden bir damla yaş dökülsün?
(bkz: otur oğlum sıfır)*
seni arkadaş olarak görüyorum.
olm o kız kaşarmış. (ciddi düşünülen bi hatun için söylendiği takdirde emrah mod'a dikey geçiş yapılır).
(bkz: kaşlarını mı alıyorsun sen)
"o, seni sevmiyor."

"... alisirsin elbet".