bugün

tam koskoca bir sene.
kendisini anlatmak için kelimelerin yetersiz kaldığı soru. saçma salak bir sınava girersin, yüzlerce soruyu bilirsin ama içlerinden biri vardır ki onu yapamazsan hayatından bir seneni çalarlar. tam koskoca amınakoduğumun bir senesi!
ömürden ömür yiyen sorudur. sorunun bünyede yarattığı sinir stres sonucu insan yaşlanır be.

(bkz: sizce sizi neden işe almalıyız) *
sadece bir yanlışı olan yazar tepkisi olsa haklıdır ancak 12312313 yanlış arasında birini doğru yapsam bir senem ziyan olmayacaktı diyorsan bir yerlerde hata vardır.
(bkz: serzenişte)
(bkz: beni seviyor musun)
öss ye başvuru tarihi?
insan hayatının akışını komple değiştiren sorularda vardır, bir sene çalıp bir sene sonra tam olarak istediğini veren sorulara çok haksızlık yapılmasın. kahve makinasının hacmini soran o soruyu yapabileceğimi bile bile on kere uğraştığım halde yapamadığım için istediğimi şehirde okuyamıyorum belki de... ama bunun kader olduğuna o kadar eminim ki... ve o soruyla uğraşırken bütün bunlar da aklıma geldi o soruyu boş bırakmanın neler kaybettirebileceğinin farkındaydım. o tek soru bizi kendimize getiren..
tek ders sınavının tek sorusu.
bir de kaydırma yaparak ta sadece bir soru yüzünden hayatın gider.o da en berbattır.tüm soruları doğru yaparsın ama o allahın belası tek srousu yüzünden tüm hepsi yanlış oluverir.psikolojik bir çöküşün dibine vurursun.
(bkz: allah kimsenin başına vermesin)
değer miydi? benim hayatımdan senelerimi çaldı bu soru. normalde 3 yanlış bir doğruyu götürür ama bu soruda tek yanlış bütün doğruları götürdü...
bir de bunun bir üst versiyonu vardır ki insanın ömrünü çalar..

-falan filan ile evlenmeyi kabul ediyor musunuz?
(bkz: 62 1 2)
ben niye yaşıyorum sorusudur. gerçekten bir senemi çaldı.
Hazırlık atlama sınavında karşılaşılmış bir soru olabilir.
seneye şubatta bir yıl olacak ve ölene kadar cevabını bilemeyeceğim '' gerçekten sevdi mi?'' sorusudur.
nikah masasında evlenmeyi kabul ediyor musunuz sorusuna verilen hayır cevabıdır. bir yıllık ilişkinin amına koyar...