bugün

aynı öss sınavına gireceğin sevgilinle bütün bir yıl aynı üniversiteye gitme hayalini kurup; sonuçlar açıklandığında,sevgilinin çok iyi bir üniversiteyi kazandığını senin iki yıllık dahi kazanamadığını öğrenmek.
(bkz: kuş boku)
sevdiğiniz birisinin ölmesi. hem gerçek anlamda, hem mecazi...
(bkz: yaşarken ölmek)
yine bir insandır.
acılar içinde kıvranarak ölmek..
güney londra'da chelsea veya west ham formasıyla gezmek.
pipinin balyozla ezilmesi durumu.
sözlükte boş bakınız olmaktır herhalde. allah korusun. herkes şükretsin ben kendimi feda edip anketi doldururum.
ruhunun tecavüze uğraması. (evet bir arkadaşım yaşamıştı böyle bir hayalkırıklığı ve aynen bu kelimeleri kullanmış.)
günlerce beklediğim ve hazırlandığım bir iş görüşmesine,son stil hazırlanmış giderken,birden dolu yağmıştı.iş görüşmesinden çıkıp eve gittiğimde aynaya bir baktımki o da ne!! tüm makyajım rimelim akmış maymuna dönmüşüm.kendimi acayip hissetmiştim ama işe de kabul edilmiştim.
insanın başına gelebilecek en kötü şey; insanın içinde boşluk olması ve birşey hissedememesi olabilir. gülmek haz ve mutluluk vermez, göz yaşı dökmek ise hüzünden gerçekleşmez. kısacası çoğu kişiye doğal gereken gülmek, ağlamak, sinirlenmek, utanmak ve benzeri şeyler önemini yavaş yavaş yitirir. e ne kalır ki dünyada hiçbir şeyi hissedemedikten, tadamadıktan sonra?
ayak serçe parmağını kanepe koltuk vs ye çarpmak. *
imansız ölmek.imansız kabre girmek.
hayatta en korktuğun şeyle yüzleştiğin o ilk an! ölümvari bişeydir.
görecelidir.
cüzdanını düşürmek gözlüğünü ve gözlük bezini kaybetmek.
şüphesiz ki cehenneme gitmek.
mesela, sevdıgın ınsan dıbınde de olsa ona sevdıgını soyleyememek.
eğer bir kadınsa ve regl olmuşsa ve üstüne bulaşmışsa ve fark etmemişse, işte bu en kötü şeydir.
onca tanıdığının, arkadaşlarının ailenin kısacası kalabalığın içinde yalnız olduğunu hissetmek ve bunun her zaman böyle olacağını bilmek.
(bkz: can sıkıntısı)
insanın başına gelebilecek en kötü şey, doğmuş bulunmasıdır.
insanın başına gelmesinden korktuğu şeydir.. *
kana ihtiyaç duyması. şimdi bilinmiyor ama hastanede aramaya kalkın bak nasıl da zorlaşıyor herşey. yoldan adam çevirip kan istiyorsunuz. çok zor bir durum.
(bkz: henüz gelmeyendir)
(bkz: dur sen daha neler olacak)