entry'ler (330)

kötü liderlik anıları

zor durumlarda verilmiş kötü kararlar ile geleceğe yön verememe olarak tanımlayabiliriz.

Bir anım;
"LiDERLiK"

Bir maç ayarlanmıştı arkadaşının yiğenleri ile, iki sülale karşı karşıya, ben de en büyük torun olduğum için bizim takımın kaptanı ben oldum. Karşı takım bir geldi formalı hepsi, tekmelikler, tozluklar kramponlar falan adamlar alt yapıda falan oynuyor teklif alıyorlar. baklavasına oynuyoruz, bizim takım Allah'a emanet düşünün..

Maç 12-0 oldu, yeniliyoruz :D

Kuzenim geldi sordu ne yapacağız taktik falan yapalım, ben kaba etimden (götümden) nefes alıyorum o an.
düşündüm adamlara ve bizimkilere baktım, dedim ki; top gelince pis burun vurun, yüzlerine çekin topu. zımbalayın adamları.

erkek arkadaşın daha yakışıklı kankası

Benim lan bu.. Yanımdaki en sevdiğim arkadaşım çok yakışıklı lan herkes ona bakıyor yavşıyor falan adam yüz vermiyor ama ne bileyim dur lan fotosunu bulayım geçen çekmiştim.. MArjinalde bir tip kendisi ama halkülade bir adam.. Gitarist entellektüel vs vs.. kolay kolay kimseye pas vermiyor da..
Çok enteresan ya... Foto bulamadım..

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

Çukurova maden müh.
KTÜ Orman Müh.
AÖF Halkla ilişkiler
izmir Katip çelebi Yüksek lisans

kızların erkeklerden daha duygusuz olması

Kızların erkeklerden daha duygusuz olduğunu yaşandıkları ile örneklendiren sitem cümlesi..

(bkz: doğum günün kutlu olsun)

kızların erkeklerden daha duygusuz olması

%99 Görüştüğü başka erkek vardır.
%01 Ailesi bu durumdan hoşlanmıyordur.

----- entry bitti ------
başlığı yazana editler:
Ailesi bilmiyorsa alakaları yoksa yapılması gerekenleri bir fotoğraf karesinde paylaşabilmek isterdim. Gecenin bir vakti sana sarılmak istemesine neden olacaktır. her gece tek ihtiyaç duyduğum senin omuzların demesine.. ama öyle kolay değildir.

Çünkü yutkundukların vardır ama büyümek başkadır üstadım. Dik durmak başkadır
üstadım. köpek gibi sevmek ama asla taviz vermemektir. dostlarına ve yalnızca gerçekten güveneceğin arkadaşlarına ihtiyaç duymaktır. ne istediğinin kararını verme aşamasıdır. sikinin derdine düşmeden düşünmektir.

Çünkü sadece hayatlarındaki ne zaman istesem bağlarım diyecekleri karakterden yoksun olduğunu düşündükleri adamdan büyük bir hata yaptım onu kazanmam gerekiyor diye düşündükleri adam olabilmektir.

sabaha kadar içip ayık kalarak okula gidip asla pes etmemek gerekir. asla pes etmemek. çok ince bu.. uykuya esir düşmemektir.

ağlayan erkek vs duygusuz erkek

Aynı insanların iki duruma da düşebildiği yaşanmışlıkları ile ilgilidir.

saf ırklardaki genetik gerizekalılık

Bunlarda aşırı milliyetçilik çeşitlilikten etkilenmemekle alakalıdır. saf olup genelde kindarlardır, süzmedirler kışkırtılmaya hazırlardır. tek çizgi tek doğruları vardır. tek tanrılı dinlere inanırlar. üzücü olanın dünyanın en çirkin genetiklerine sahip olmaları değil bunu dünyanın en önemli olayı gibi göstermeleridir.
Düzelmeleri pek mümkün görünmemektedir.

özel mesaj almak isteyen yazarlar

Dramı geceye gömmek'tir.
Böyle birşey olmuş değerli başlığımız beyler. dik duralım...

tecavüz sorununun nedeni kadınlardır

Ayrıca kadınlara tecavüz edilen kadınların dayakla bayıltıldığını, olayı ayıldıklarında fark etiklerini, bazen bazı uzuvlarının kırıldığını ya da acıyla uyandığını ya yanarak ya da ....

tecavüz sorununun nedeni kadınlardır

Aksini iddia etmek için okuduğunu anlamamak gerekir.
Kısa ve öz yazayım.

Eğer bir toplumda bütün kadınlar taciz kötüdür diyebiliyorlarsa. Bakın bütün kadınlar diyorum. Bütün kadınlar tacizi tecavüzü kötüleseydi, hak etmiştir demeseydi bazı kadınlar hak ediyor demeseydi bu toplumda kimse tecavüzü konuşmak zorunda kalmazdı.

Konu cinsellik değil konu din.
Konu cinsellik değil konu cehalet.
Konu erkek egemen toplum.
Konu erkek egemen toplumu öven aptal kadınlar.
Konu isyan etmeyen kadınlar.

Ben iddia ediyorum tecavüz edenlerin çevresini inceleyin onu eğiten büyüten insanların özellikle yalaka kadınların hepsi düşüncesel bazda pisliktir. insan olduğunun farkında olmayan kişilerdir. ve bu tecavüzcüyü yetiştiren kişilerdir.

cilekkokuluaseton

Entrysine denk geldim ve yıllar geçmiş olmasına rağmen girip nick altına birşeyler yazmak istediğim kişi..

oyunu kaça satarsın

bulunduğum bölgede bunun olduğuna dair söylentiler var... şaka gibi..

kendi memelerine dokunan kadınlardaki büyü

Bir kere,

"kendi kendine meme muayenesi yapamayan kadınlar çok çirkinler".. yapabilenlerini herkes çok seviyor. hatta bir arkadaşım sırf bunu yapabildi diye onun için tüm mahalleyi papatya bahçesi yaptı..
dur linkini atayım
http://www.youtube.com/watch?v=DpWXz81PJPU

ya yaaa...

akciğer kanseri

(bkz: kanserle dans)

aileden biri kanser olursa

şu şekilde görünmektedir...

görsel

aileden biri kanser olursa

Kanserle Dans derneğinin oluşturduğu kitapçık..
okumak için...

http://kanserledans.org/k.../AiledenBiriKanserolursa/

kanserle dans

Aileden biri kanser olursa, 13 19 yaş arası için hazırlanmış ama daha fazlasını da kapsadığını düşünüyorum...

http://kanserledans.org/k.../AiledenBiriKanserolursa/

orman mühendisi ne iş yapar

yazılmamış hayret.
Her orman mühendisinin defalarca maruz kaldığı ve her seferinde şaşırdığı soru.

Türkiyenin %27'sini her türlü doğa olayıyla ilgilenen kişidir.

http://www.youtube.com/watch?v=G6C-b8yK2ts

dünya orman yangınları eğitim merkezi müdürlüğü

Eski adı ULUSLARARASI ORMAN YANGINLARI EĞiTiM MERKEZi MÜDÜRLÜĞÜ (UOYEM)olan ama dünya yazarsak dünya geneline hitap ederiz düşüncesiyle adı değişen 2014-2015 yıllarında simülasyon eğitimine de başlayacak Orman yangınları için önemli bir merkezdir.

Şahsen gidip görmüş alt katındaki devasa alandaki 2 adet masa tenisini de kullanmış biri olarak gayet güzel bir yerdir..
Şehrin biraz dışında olduğu için bakkal yoktur.
otogar ve havalimanından taksi ile gidilmesini tavsiye ettiğim yerdir. dolmuş ya da otobüs kullananlar varsa kesinlikle ama kesinlikle ana yoldan yürümeye kalkmayın her yerde köpek vardır ve bavulunuzun yolda çıkarttığı sese çok öfkelenmektedirler.. Saldırdıkları insanlar olmuştur..

Eksikleri vardır müdür bey bunu kabul eder ve fark ettiklerinizden daha fazlasını fark ettiğini belirtecek kısa bir açıklama yapar giderileceğini de bildirir insana mutluluk verir..

Müdür yardımcısı.. şimdi Şeflik disiplinini o kadar iyi almıştır ki hem kendinizi ona yakın hissedersiniz hemde çok yaklaşmamanız gerektiğini bilirsiniz..

kanserle dans

ilk başta küçük bir facebook sayfasıydı..
2 amerikalı kızımızın kurduğu ve gittikçe büyüyen projeler yapan gönüllü sayısı gün ve gün artan dev bir aile.

Şahsen yazılanların neredeyse hepsini okuyorum ki grupları da var, kapalı grup 3000 küsür kişiler bende başvurdum aldılar. şunu söyleyeyim, bunlar muhteşem insanlar..

özet geçeyim: yardımlaşma ve insanlık orada.