bugün

insanda soğuk duş etkisi yapan şeylerdir. * *

- hal ve hareketlerinde ve bilumum tavırlarında bir ayının azameti olduğunun resmini verenler,
- kavramsal sanat eserlerinden zerre anlamayan avam tabakasının varlığı
- öğle yemeğinde kızarmış mevsim sebzeleri ile kurban bayramından kalma kavurmayı yiyen
- derviş olup hu çekmeyenler
- eşiyle, sevgilisiyle zarif bir şekilde tango vs. gibi dansları icra edemeyenler
- biz biliyoruz da oynuyor diyenler
- kanal değiştirmeyi ayak parmakları ile yapanlar
- ne bileyim abi yaşam su gibi akıyor ayrıca çokta acayip diyenler
- karalama kağıdını buruşturup çöp tenekesine bir all star edasıyla süzülen ama denk getiremeyenler
- tiryakinin son sigarası alınmaz lafını kıçından anlayıp, son paketindeki hiç bir son sigarayı içmemiş adam
vs. vs. * *
hayatın ta kendisi.
buzluktaki carte d or kutusundan dondurma dışında bilimum garip şey çıkması.**
fazla da takmasındır bu hayattan soğutan şeylere zira soğusa da ısınsa da ömrü bellidir ve inansın ki sandığından çok kısadır..
yaşam olarak tanımlayabiliriz.
(bkz: ya sev ya terket)..
o ne lan öyle. ne yapacağını şaşırıyor insan. direkt olarak "sevmeyen" damgası yemek de cabası. çabası. dabası.
okula gitmek için saat 6:30 da kalkmak ve üstüne 3 5 aktarma yaparak okula gitmek.
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
size her zaman dolu dolu seni seviyorum diyen sevgilinin, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda seçose demesi, ilgilenmemesi. soğumak değil, tiksinmek, nefret etmek...

yıllar sonra editi: choq ergenmisis yhaaa
en samimi arkadaşınızın msn iletisinde "aşkım sana özel ve saftır" yazması. gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
ölümdür. zira insanın en mutlu olduğu an ölümü unuttuğu andır derler.
sıcmadan once gur bir sekilde ossurmak.
zenginlerin gereksiz harcamaları. o kadar ihtiyaç sahibi var iken birde bunu yapmaları. bu şerefsizlerle aynı dünya da niye yaşıyorum ki alın sizin olsun lanet dünya.
öss sınavı. bırak soğutmayı adamı bunalıma sokar.
bu insansa ben neyim, ben insansam bu ne dediğimiz insanlardır.
(bkz: sana insan diyenin)
uzaktaki sevgilinin dershanesindeki tek arkadasinin, dolayisiyla en yakin arkadasinin erkek olmasi; konustugunuzda da bana guvenmiyor musun diye fircalayip susturmasi. got gibi kalmak.
kod yazmayı öğrenmek. Soğudum hayat senden. denilesi.
yazın muhteşem sıcaklığında ferahlamak için girdiğiniz denizde, şöyle bir dalıp su yüzeyine çıktığınızda yanınızda bir kakanın yüzdüğünü gördüğünüz an.
insanlar.
sevgilinin arkasına bakmadan gitmesidir .
okulların tatil olması sebebiyle eve tıkılıp kalmış ve düşüncelerini yazarak anlatmayı seven bünyenin sözlüğe yazar olmaya karar verdiği anda sözlük formatının değiştiğini, 10 tane olan çaylak entry sinin 20 ye çıkarılmış oldugunu görmek.
hayattan bezdim şu an...
otobüste tek boş yer oldugu için esmer güzeli ve sürekli size gülümseyen bir kızın yanına oturmanız. akabinde kızın elini sizin elinizin üzerine atması ve okşaması. daha sonra dışarıdaki dükkanları beraberce izleyerek komik şeylere beraber gülmeniz. daha sonra kıza yaşını sormanız ve onun da "15 yaşındayım." demesi. sizin bi an tereddüt edip "ben 20 yaşındayım ama olsun lan. sevginin yaşı yoktur." demeniz. akabinde uyanıp rüya gördüğünüzü anlamanız.

(bkz: reva mı bu)
sabri sarığolu'nu frikik kullanırken görmek.
yaşadığımız şehirde dışarıda dolaşırken gördüğümüz reklam tabela yada yazılarının hatalı şekillerde kullanılmasıdır.(örneğin "body" kavramının "badi","tuborg" yazısının ise "tubork" şeklinde kullanılması gibi...)
aptal insanlar.
gece eve geç gelip uyuyamamak, tam uykuya daldığınız anda yukardaki komşudan matkap sesinin gelmesi.