bugün

sevilenin yarattığı hayal kırıklığı.
Saygısız insanlar.
sadece hayattan değil yaşamaktan da soğutan şeylerdir. mesela, cennet vatanımızda cennette yaşar gibi yaşayamamak. bizimki yaşamak değil, hayatta kalmak.
Maaşın küçücük, herşeyin kütük gibi olması.
Ev arkadaşının sevgilisini eve getirmesi. Günü birlik ya da birkaç saat için olsa sorun olmaz ama 4 gün nedir ya. 4 gündür çiftin yanındaki sapı oynuyorum. Hayattan Bezdim yemin ederim ya
(bkz: Siklenmemek)
güvendiğin insanların aslında güvenilmez olduğunu anlamak.
sonsuz sadakat gösterdiğin kişi tarafından aldatılmak.
yaptığın iyiliklerle ve fedakarlıklarla takdir edileceğin yerde yapmadığın şeyler için suçlanmak.
Borçlar.
Kapıda kalmak.oldukça sıkar.
çayın soğuduğunu fark etmeyip bir yudum almak.
Her sabah alarmı erteleyerek uyanmak ve saatin artık okula geç kalındığını göstermesi. Kime imza artıracağını düşünmek ve sonradan onu da boşverdirten uyku halidir. Soğutur, bezdirir, yıldırır.
Hayatin kendisi.
150 kiloluk kadınların ayağında yamulmuş ugg görmek.
Sınavlar, lise için ayrı Üniversitesi için ayrı işe girişte yükselmede; Hayatın içinde. Her yerde.
insanlar. Bence dünyanın 10 da 9 u ölmeli. Acilen savaş. Evet.
havanın fazla soğuk olması. ciddiyim evet.
çok konuşan insanlar. ağızlarını yüzlerini sikesim geliyor. konuşma kardeşim konuşma yaz bana. al numaramı sabah akşam yaz. konuşma benimle.
Yemek yerken ağzını şapırdatması ve boğuluyor gibi nefes alması, cak cak sakız çiğnenmesi .
Sevdiğin kızın filmlere ve dizilere karşı ilgisiz olması, oyun oynayan erkekleri küçük görmesi.
Buzdolabı.
Samimiyetsiz insanlar ve menfaate dayali iliskiler.
Sevgilinle sinemaya gidersin ve film seçerken bir anda “ Ben altyazılı izleyemiyorum. Türkçe dublaja girelim” diye bir ses gelir. inanmak istemezsin ya hani. Allahım ben sana ne ettim diye bağırasın gelir.
Sabah acelen varken hemen çorap giyersin de baş parmağında küçük bir delik vardır. Aman zaten eve gelicem kimse görmez dersin. Sonra akşam bi bokluk çıkar da bi yere gitmen gerekir ve sana içeri girsene derler. Dırırırırım.
Beklentilerin alabora olması.
Sesiz çiğne dediğin halde, sesli sakız çiğneyen insan.