bugün

ortalama bir insan vücudunda 7000000000000000000000000000 tane atom olması.
7 onktrilyon.
peki ya bir gezegen de kaç tane atom var?
sevgili. uu beybi deli ediyorsun beni!
tabiki fenerbahçe bir bakarsın çok iyi oynar bir bakarsın kasımpaşaya ezilir bir anlamadım gitti.
evrenin büyüklüğü

evrenin büyüklüğü 13 buçuk milyar ışık yılı uzunluğundadır. 1 ışık saniyede 300000 km hızla gidiyor.
300.000x60x60x24x365 km= 1 ışık yılı uzunluğu.
gelde delirme.
arkadaşımın mal mal bir şeye güldüğünde, niye gülüyorsun söylesene dediğimde yok birşey boşver dediği zaman sinir katsayım yükseliyor.
ev arkadaşının histerik arkadaşı.
akp nin her seçimde oylarını arttırması.
ya akp oy toplamak için aileleri maaşlandırıyor.
ya da akp seçimlerde elektronik hile yapıyor.
(bkz: insanı deli eden duygular)
müdürün kasıtlı olarak takip ederek, hocam sınıfa çayla çıkmayalım lütfen demesi.dinime söven müslüman olsa diyorum çünkü kendisi odada kapı açıkken bile püfür püfür sigara içiyor ama biz çay içince problem oluyor.o müdür, biz öğretmeniz.adaletin bu mu dünya?
ateistler.
o kadar mucizeye rağmen allaha inanmayı redderler.
işte bir mucize örneği.
çok yanıcı olan hidrojen ve yakıcı olan oksijen atomunun elementlerinin birleşmesiyle oluşan söndürücü su molekülünün oluşması.
bu da mı tesadüf?
ayak serçe parmağını sehpa, kanepe vs gibi yerlere vurmak.
bir komşu teyzemiz vardı. bir tanıdığı çok kitap okumuş ve deli olmuş.
işte bu teyzemiz ne zaman beni kitap okurken görse der ki:
evladım fazla kitap okuma deli olursun sonra.
komsular, siyasetçiler, atesitler. görüldügü üzere mide bulandiran, deyersiz seyler. not: komsularim her günümün, atesitler ve siyasetçiler ise hayatimin içine ediyor.
beklemediğin anda, istemediğin şekilde, sevdiğin şeylerin kaçtığın şeylere döndüğü bir zamanda.. burna gelen, hafızadan gözlerle kaydedilen görüntülerin çıkmasına sebep olan bir koku.. ve tarifsiz bir hissin bir anda tene çökmesi.. beynin kilitlenmesi..
Kesinlikle demons souls. Zaten rpg sevmem, ilk boss u öldürene kadar geçen zaman 7 saat civarıydı.
iyi oynanan bir maçı kaybetmek. maçın içine sıçan takım arkadaşlarını katletmek geçiyor hep içimden.
otobüste yanına oturulan kızın afra tafra yapması.
konusmanin tam ortasinda karsi tarafin "tamam" veya "aynen" diyip kesmesi.
vedalaştıktan sonra tekrar bir konu açıp vedayı uzatan insan. bir de sizden yaşça büyükse baya elini öpersiniz, sonra dayı ''yav bakele sizin bi falan iş vardı noldu'' der anlatırsın falan 5 dakika geçer bi daha el öpersin. ya dayı amına çaktırma bi ayağım gidiş istikametime doğru yüzüm sana dönük, vücudumun kimyası bozuluyor yapma amk.
diğer insanlar.
zırt pırt giren reklamlar.
Sözlük yazarlarının Serenay Aktaş'la Serenay Sarıkaya'yı karıştırması. Yeminlen sinir oldum..
Tam duş alacağın gün suları süresiz bir şekilde kesen yurt. Nomıssız vicdansızlar.
sonsuzluğun sonu yok mu?
biz nerden geldik? vs. varoluşa ve evrene ilişkin sorulardır.
Yanında birinin öküz gibi ağzı açık yemek yemesi.