bugün

son zamanlarda çok fazla şahit olduğum durum!
yani doktora saldırılsın da nasıl olursa olsun!

"çok kazanıyor piçler" lafı. he amk tüm doktorlar evde sabaha kadar para sayıyoruz.

bir grup insan var, ne olacak yaa sonucuma bakacan hemen diyor. sırası yok kayıt yaptırmamış. reddediyorsun kapıya çıkıp sövüyor. "altı üstü bir sonuca bakacak" diyor. değil işte, hasta öyküsü muayenesi lab.testleriyle bir bütündür. bunu nasıl anlasın bunlar.

bankalarda saatlerce sıra bekleyen, sırası olmadan iş yapamayan insanlar için, sağlık bu kadar önemsiz mi, sağlığı için sıra bekleyemiyor "benim hastam acil" diyor. bu aciliyete, tıbbi triaja karar verebilecek kadar tıp bilgisi olan bu insan, neden tedavisini de kendisi vemiyor!

konuşturdu beni şerefsizim! patladım artık şu doktor nefretinden. odadan çıkana kadar doktor bey doktor hanım diye göt yalayan hasta, neden çıkınca küfrediyor! neden "bana iyi davranılmadı" denilerek sade ve sadece doktorlara dava açılıyor!

rezil bir milletiz yeminle!
tekvando öğrenmeme sebep olan durumlar bütünü. hasta olunca yandım tohtor derler ama..
Özellikle diş doktoru ve jinekolog bu nefreti katlar.
tam gün yasasının farkında olmayan insanların para havuzunda yüzdüğünü sandığı doktora olan öfkesidir, kazanıyorsada hakkıyla kazanıyor. biz çocukluğumuzdan, gençliğimizden fedakarlık edelim yetmesin ailemizden, çocuğumuzdan fedakarlık edelim sizinle ilgilenelim sonra sizin kadar para alalım. asla adil değil.

hastaya bir günden bir güne kabahat bulundu mu şu ülkede? neymiş hekim makas unutmuş, hekim adam gibi kontrol etmemiş, hekim adam yerine koymamış. adam olmayı denesen adam yerine koyabilirdik belki?

hekime şiddet konusuna hiç deyinmeyeceğim bile, bu kadar çirkefleşebiliyor hastalar.
aslına bakarsanız devlet bana 3 aya kadar randevu verme hakkı vermişken gelen tüm hastaların dolgu kanal protez vs tüm işlerini yapıyorum ki tabi bunları yapmak biraz zaman alıyor ama adam kapının önünde bekledi diye sorun çıkarıyor. ulan arkadaşım napıyorum içerde oturuyor muyum hayır çay sigara mı yapıyorum hayır. ne yapıyorum senden önce sıra almış vatandaşın işini görmeye çalışıyorum. sende dışarda beni değil o vatandaşı bekliyorsun dangalak zırtopoz. ama bide bunlara laf anlatmak durumunda kalıyorum. bu abiye yapılmamalı bu yaa bana yapılmamalı valla ey hastalarım adamı hasta etmeyin.
eğer özel bi hastalığı varsa utandığı için olabilir.
(bkz: tıpta ayıp olmaz)
dallama ve lavuk olmalarının bunda büyük bir katkısı vardır. pezevenk bana mı okudun, kendine okudun parayı sen kazanıyorsun bana afran tafran ne ? muayenemi et gideyim ama yok amcam her sikimden haberdar ve asabi. eski sultalarının olmamasından kaynaklı bir öfke ve buna duyulan nefret. olay budur.
Zamanla doktora olan güvenin kaybolması ile oluşmuş durumdur. Çok kazanıyor derler çünkü o zoruna gidiyor milletin ona bir şey demem de. mesela kayıt yaptırmamış hemen girip çıkacak bir dakika bile değil ama almıyorlar içeri, ondan sonra bir bakıyorsun doktorun tanıdığı hemşirenin tanıdığı kapıdaki güvenlikçinin tanıdığı içeri geçiyor senden önce doktor da sıra sana gelince çıkıp gidiyor. Gel de sövme şimdi hacı. Hem doktora hem hemşireye hem de güvenlikçiye hem de benden önce girene söverim hacı.

Dahası hastaneye gidiyorum özel hastane, sende fıtık var hemen yarın gel ameliyat. Oha amk daha hazır değilim diyorum gel sen gel diye diretiyor ibneler. Gidiyorum hemen başka bir doktora, yok hocam sende fıtık falan ne ameliyatı diyor. Ulan ibne kumaş mı kesiyorsun hemen yarın gel diyorsun para için. Son zamanlarda duyduğum en çok olan bu. Sürekli birilerinden iki doktora gittim beni az daha ameliyat edeceklerdi lafını duyuyorum. yapmayın lan yazık bu millete. para için bu kadar adi olmayın artık.

Gidiyorsun, neyin var? diyor, anlatıyorsun.. hımmmm. Hop reçete. lan bir bak yalandan da olsa, azcık elle falan. Aynı şekilde insanlara hayvan gibi davranan hastane personeline de sövüyorum. Tabi özel hastaneler davranmıyor. Niye para için. Ulan beleş olsa ağzına zıçarlar bu milletin.

Kısacası bu nefreti oluşturan sağlık personelinin ta kendisidir. Ha çok da iyi doktorlar işini yapan vatandaşa güzel nazik davranan. Ellerinden öperim baş tacı ederim onları.
(bkz: soğuk duş etkisi).
doktorlardan nefret etmek için birçok neden bulabilir insan. özensiz, ilgisiz davranırlar, ukala olabilirler, ilaçlarını niye içmedin diye annen gibi azarlamaya kalkabilirler... ama bu ülkede kimse doktorları aşağılamaz, aksine en çok saygı duyulan meslektir doktorluk. oysa avrupada amerikada 6 yıl okuyup doktorum diye gezenleri adamdan saymazlar. yani sen kutsal bir meslek seçmişsin hakkını versene. amacın neydi tıp okurken sadece para kazanmak değil heralde, ee hayatlarını sana emanet eden insanlara çıkıp "göt yalayıcıları" dersen gerçekten aşağılık pisliğin tekisin demektir.

ben de pek sevmem doktorları ama bu tamamen benim kendimle ilgili. benim vücudum hakkında benden çok çok daha fazla şey bilen bir insanın karşısında olmaya tahammül edemiyorum. bütün sırlarımı biliyormuş gibi, savunmasız kalmışım gibi. ne sorarsa doğru cevap vermek zorundayım ama vermiyorum. gıcığım doktorlara.
insanların doktardan korkmasından oluşan nefrettir.
insanların doktorları kıskanmasından oluşan nefrettir.
ne kıskançlıktan ne de hasta huysuzluğundan kaynaklanan durumdur... bu vakanın temel sebebi doktorlar dizisidir... sen tutup kutsi'den doktor yaparsan, kusura bakma ama ben de kutsi özelinde tüm doktorlardan nefret ederim arkadaş, bu hakkım da saklıdır yani...
ilkokul ortaokul ve lisedeki öğrencilere ne olacaksınız diye sorulduğunda büyük oranda "doktor" cevabı alınır ancak bu insanların çok az bir kısmı doktor olabilir, olamayan kısmı da bu ezikliklerini doktorlardan nefret ederek çıkarmaya çalışırlar ama eğlenceli olan kısım şudur ki bu durum doktorların zerre kadar umurlarında değildir.