derdine deva olsun diye kanser, astım, şeker, alzheimer, kalp ve dahi bir çok hastalık sahibini ilaca bağımlı yaparak tedavi ettiğini zanneden tıp bilimidir.

yah arkadaş, en fazla bir ay veya bilemedin bir yıl ilaç kullandıktan sonra, o ilaca devam etmeden, bu hastalıklardan kurtulmanın yolu yok mu allasen?
Kapitalin en onemli silhlarindandir.
(bkz: alternatif tıp)
kapitalizmin tıp dünyasını da ele geçirmesinden dolayıdır.
en zengin ailesinin eczacıbaşı ailesi olduğu ülkeden de, sağlığın bile parayla satıldığı dünyadan ne beklentisi kalır ki insanın...
şerefsizin önde gidenidir..
hele ki bazı hastalıklarda sürekli ilaç kullanılsa bile kesin tedavi bulamamış tıp bilimidir.

(bkz: alzheimer)
dünya da satılan her 2 ilaçtan birinin sahte olduğunu umursamayan ve bu konuda hiçbirşey yapmayan bilimdir.
gerçekten de insanları muska yazmaya teşvik eden tıp bilimidir. son zamanlara kadar sapasağlam olan bilime inancımı da hatrı sayılır biçimde köreltmiştir.
bazı bölümler için geçerli durum.
bu yorumu yapan insan nankördür. evet modern tıpta mucize diye bişey yoktur ve yöntemleri tartışılabilir ancak gerekli donanıma sahip insanlar tarafından. burada atıp tutan şerefsizler içinse umarım ilerde benim gibi birinin eline düşersiniz de bol bol kolonoskopi yaptırırız size. hayvan herifler.
"RABBiM BENi DOKTORLARDAN KORU" VE "HASTA ETMEYiN ADAMI" ADLI KiTAPLAR ŞiDDETLE VE ACIMAZCA TAVSiYE EDiLiR.BUNLARI YAZANLAR DA DOKTOR.
BiR ÇOK DOKTORUN YARDIMIYLA ÖLÜYORUM (BÜYÜK iSKENDER).
Alternatif tıbba yöneltmeyen bilimdir.

Alternatif tıbba yönelin aga.

Bunu da hep söylemek istemişimdir.
(bkz: anestezi)

Kabul. Beni anestezi ilaçlarına mahkum etsinler.
ÇABUK BANA TÜRK DOKTORU GETiRiN BUNLAR BENi ÖLDÜRECEK (ATATÜRK'ÜN ÖLMEDEN ÖNCE YANINDA Ki EN SADIK ADAMINA SÖYLEDiĞi BiR SÖZ)ATATÜRK'Ü iYiLEŞTiRMEYE(!) ÇALIŞAN DOKTORLARIN HEPSi MASONDU.
Bu genç yaşlarda bunları söylemek kolay. ileri yaşlarda küçümsediğiniz kanser, şu bu kapınızı çaldığında muhtemelen Show TV'nin bitmek bilmeyen Doktorlar dizisinden bile medet umar hale gelirsiniz, demedi demeyin.
batı tıbbını benimseyen (aynı zamanda kapitalist pazarlama durumunuda) insanı medikalize etme ve çıkış yolunun alternatifinin yokluğu düşüncesini empoze etme,sonuçsuzlukla oyalama ve bir döngü içersinde sürekli ilaçlara bağımlı kılma durumudur.
iLAÇ FETiŞiSTiYiM DOKTOR BEY.
KANSER OLAN BiR ONKOLOJi DOKTORUNUN KENDi MESAi ARKADAŞLARININ (HEYET) KARŞISINA ÇIKTIĞINDA KENDiSiNLE iLGiLENMEDiĞiNi SURATINA BiLE BAKMADIĞINI ÖLMEDEN ÖNCE YAZDIĞI KiTAPTA OKUMUŞTUM.BÜTÜN DOKTORlARI SUÇLAMAK YERiNE ÇOĞUNUN iLAÇ SiMSARLARININ KISKACI ALTINDA OLDUĞUNU SÖYLEMEYE GEREK YOK.DOKTORLAR BUNU BiLDiĞi HALDE MECBUREN KATLANIYOR.NE YANi KENDiLERi Mi iLAÇ YAPACAK? BiR YERLERDEN ALACAK SATACAKLAR."TIP BU DEĞiL "ADLI KiTAPTA DOKTORLARIN iSTEYEREK YA DA iSTEMEYEREK BU ACIMASIZ ÇARKTA NASIL ROL ALDIKLARI YAZIYOR.BU KiTABI YAZANLAR DA DOKTOR.
bazı ilaçları birden bırakınca çok ağır yoksunluk belirtileri oluşuyor hiç yapmıyacağı şeyleri yapabiliyor ilaçlar uyuşturucu kadar bağımlılık yapıyor.
fıtık tedavisi için, alabalıkların pullarını çıkarıp balığı götüne sokmayı deneyen zeka küpünün ibretlik söylemi.
bir ibni sina, bir iran tıp tecrübeleri kadar insanlara çare bulamamış tıp bilimidir.
(bkz: insanları ilaca mahkum etmiş kimya bilimi)
insanoğlunun beklenen yaşam süresi üst paleolitik çağlardan 20. yüzyılın başlarına kadar şöyle seyretmiş.

33
20
26 - Tunç ve Demir Çağı
28 - Klasik Yunan dönemi
28-30 Klasik Roma dönemi
25-30 Kolomb'un keşfi öncesi Kuzey Amerika
35+ Ortaçağ islamiyet dönemi- Halifelerin çağı
30- Ortaçağ ingilteresi
25-40 Modern ingiltere'nin ilk dönemleri
31- 20. yüzyıl başları

Sonra büyük bir sıçrama yaşanıyor ve en son rakam şöyle:
2010 Dünya ortalaması : 67.2

işte bu sosyo-ekonomik gelişmeler olduğu kadar, tıbbın da zaferidir.

Bu arada 20. yüzyıl öncesi dönemlerde en yüksek yaşam ortalamasının islamiyet'in yozlaşması öncesi dönemlere denk gelmesi de ilgi çekici.
eminim bir çok hastalığın çaresini elinde bulunduran ve fakat kar, rant ve insanları sömürmek amacıyla kesin çözümü olan ilacı değil, bağımlı hale getiren ilacı piyasaya süren tıp bilimidir.