Karaktersizliktir.

Tevazu sahibi olun eşek sıpaları.
Kabul edilemeyecek bir saygısızlıktır.
diğer insanları küçük düşürüp kendini mutlu hisseden sorunlu insan davranışıdır.
hiçbir şekilde sorunlu insan davranışı değildir. anasını satayım daha bugün denize gittim. kıyı sahillerinde bebek bezi , cam bira şişeleri gırla. sağına soluna bakıyorsun , mükemmel bir yeşillik , özenilecek berraklıkta bir deniz. sonra yere ve insanlara bakıyorsun ; kimi külot ile denize girmiş , kimi de giysileri değiştirdiğin alanlara (ki tuvalete 5 metre uzaklıkta) işemiş. aşağılamayayım da napayım. bazı şeyleri cidden hak etmiyoruz.
itliktir efendim bu. genelde aynı fikirde olmayan kişiyi aşağılamak şeklinde görülür. aşağılayan şerefsiz aşağılayacağı kişiye at hırsızı gibi bakar yani kasten yapar. bu durumda aşağılanan kişi hazırcevapsa eline geçen ilk nesneyi tercihen bardağı aşağılayan at hırsızının kafaya atmak olmalıdır. hazırcevap değilse tenhada kıstırıp götüne pıçağı dayamalıdır.
Aşağılarım çünkü ben bunu yapacak kadar sinirlendiysem mutlaka hak etmiştir.
Ülkemiz insanının %90 ının bir bok sandığı eylemdir efendim. Bunu yaparak çevresindekilerin gözünde yüceldiklerini zannederler ama ne kadar aşağılık insanlar olduklarını bilemezler. Bir ömür düşünseler bile sorunun ta kendileri olduklarını çözemezler efendim. O kadar beyinsizlerdir işte.
Çomaristan toplumuyla bütünleşik bir fiildir. Zira hayvanlar da yıkar, fakat hayvan yapamaz. Yapıcı olan insandır.
Böyle insanlar kendi aşağılık komplekslerini örtmek için başkalarının kusurlarını alay konusu alırlar.
Yapmanız gereken şey bu gerçeği suratına vurmak.
Tekrara düşerek söylüyorum. Çomarlara özgüdür bu fiil ve malesef günümüzün vebasıdır. Bu hadisenin artışındaki esas kaynak her zaman hiddetle andığım sosyal medya gibi adının dahi sahte ve yapay olduğu illet- i zillettir.
Böyle insanları yanınızdan kovmanızda fayda vardır, aranızda çevrenizde barındırmayınız.
böyle insanlar hayatları boyunca hep ezik kalmışlardır ve ellerine fırsat geçince hemen birilerini ezmeye çalışırlar.
eskiden çılgın boyutta yaptığım müthiş olaylardandır. zekayla övünmeyi hiç sevmem ama iyi analiz eder, insanların can alıcı noktalarından vurur, yetiştirdiğim can yakıcı komando kelimelerden oluşan nükleer patlama etkisi yapan cümlelerim, insanların paramparça olmasına sebep olurdu. o kadar çok gülerdim ve şaşkınlıkla derdim ki; nasıl bu kadar mutlu olabiliyorum, bu kadar mutlu olunabiliyor muymuş??
yıllar boyunca depoladığım ahlar ensemde birikti. kırdığım kalplerin kırıkları her yerimi sardı. hayat 180derece öyle bir döndü ki bir anda; tam 5yıl kadar süregelen yaşamadığım bela, felaket, üzüntü kalmadı. insanları üzmeyin, benim yaptığımı yapmayın. bedelini ağır ödüyorsunuz.
insanlara kendisini iyi hissettiren bir eylem,sanırım.

Başkalarını aşağılayarak, onların eksiklerini alaya alarak kendi eksikliklerimizden kaçınıyoruz.
çomarlar aşağılanmalıdır mesela, yoksa etiketlemek doğru değil.

edit: çomarlar birazdan onlayn olur, hadi bakalım eksileyin kaç kişiyiz görelim.
bazıları hak ediyor ama.
Hastalıklı insan davranışı.

Olgun ve belli bir zeka kapasitesine sahip bir insan, herkesin insan olduğunu, kimi insanların şartlar gereği ya da yanlış kararlar sonucu daha kötü durumda olduğunu görebilir.

Tabi bu olgunluğu da herkesten beklememek gerekiyor. Yoksa onları da aşağılık görmek sizi paradoksa sürükler.
Ben genelde insanları aşağılamam. Onlara bulundukları konumların ne kadar aşağılık olduğunu anlatarak durum tespiti yaparım.
Çoluk çocuk davranışıdır. Orospu çocuğu davranışıdır. Bunlar karşısındakine iğneleyici laf sokup zevk alırlar. Pü reziller sizi.
aşağılık insanların yaptığı davranış şeklidir.
hiç sevmem ve aşağılayan insanı dövmek isterim.
sen kim köpek.
karaktersiz insanın güçlü görünmenin tek bildiği yoludur.
Puahaaa amk fakiri puahaaa tipe bak, puahaaa amk obezi diye yapılandır.
Fiziksel özelliğine ve parasına güvenenlerin çok sık yaptığı eylem.
Özelikle kızlı erkekli ortamda fiziksel ve aynı zamanda ruhsal anlamda ayı olanlar yapar genelde.gariban birini gördüler mi affetmezler.
Genelde yapılması doğru olmasa da Bazıları hak ediyor ama. Mesela söz meclisten dışarı adam geri zekalı, içinde bulunduğu ortamda tanıyan tanımayan herkes bu konuda hem fikir ama kanaat önderi gibi takılıyor kendince. Şimdi bunu aşağılamazsan allah günah yazar doğruya doğru.