bugün

entry'ler (259)

hayata dair altın öğütler

bir şeyi çok isteyeceksin. önüne bir hedef koyacaksın ve daima ileriye bakacaksın. öyle geçmişle fazla oyalanma oraları kurcaladıkça işin içinden çıkamazsın. başarılı insanları, başarılı markaları takip edeceksin ne yapmışlar, nasıl yapıyorlar, nasıl ilerliyorlar örnek alacaksın. az önce sayfama düştü ziraat bankası lovemarks2020'de en sevilen banka seçilmiş. şimdilik en taze verebildiğim örnek bu. adamlar yıllardır dimdik ayaktalar demek ki bir şeyleri başarmak için pes etmemek gerekiyor tüm rakiplerine, imkansızlıklarına rağmen.

en büyük zaafınız

aşık olmak.

bu kente yalnızlık çöktüğü zaman

ne zaman dinlesem dalarım uzaklara. hatta şu anda gittim uzaklara.

an itibariyle dinlenen müzikler

--spoiler--

--spoiler--

https://www.youtube.com/watch?v=yjS0Y6CX4m4

düşün ki o bunu okumuyor

beni kendine aşık edip neden siktir olup gidiyorsun.

düşün ki o bunu okumuyor

düşün ki o bunu okumuyor

kadınlar susarak gider

keşke haykırarak gitseler.

düşün ki o bunu okuyor

sevdiğimi söyleyemiyorum sana söylersem büyüsü bozulacak gibi hissediyorum. Şimdi ben ne yapayım söyle?

aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek

ekonomik olarak zor zamanlar geçirdim hatta geçirmeye de devam ediyordum sonra aklıma bir fikir geldi. kredi çekmek ve parayı faize yatırıp borcunu da oradan ödemek. böylece çektiğim kredi faizini işlerken aylık bir yandan da birikim yapmaya devam etmiş olacağım. bu düşünceler beynimin içinde böyle devam ederken ziraat bankasına başvuru yaptım. eğer kredi çıkarsa bundan 2-3 yıl sonra para biriktirmiş olacağım en azından kenarda birikmişlik benim bu sıkıntılarımı da kurtarır. ziraat bankasına güveniyorum beni mahçup etmeyecektir. güzel birikim yaparken bile strese girer mi insan. ama gerçekten artık sıkıldım. zengin olmak istiyorum.

türkiye de hiç kasırga olmaması

çağırmayın allah aşkına. herkes kötü enerjisiyle tüm felaketleri çekti.

dededen zengin olmak

dededen fakir olmakla eş değerdir.

fahriye evcen denilince akla gelenler

yaprak dökümünde mıy mıy ağlaması.

5 kasım 2020 süt fabrikasındaki skandal görüntü

insanların git gide salaklaştığını gösteriyor.

topuklu ayakkabı

bankacı kadınlara çok yakışıyor. Maslak ziraat bankasının her gün önünden geçiyorum gerçekten bankacı kadın gibi giyiniyorlar. Mesleklerinin hakkını veriyorlar. insanın girip yanlarında çalışası geliyor valla. Ama yine de ben topuklu ayakkabıyla dolaşamıyorum çivi gibi ayağıma çakıyor resmen.
Tanım: Mesleğin hakkını veren ziraat bankası kadınları.

sabah rutini

alarm çalar ertele,
alarm çalar ertele,
alarm çalar ertele, (15 kez)
kalkayım bari geç oldu.
müzik aç, elini yüzünü yıka, üstünü giyin, kahvaltını yap, bir sigara yak, çantana yemeğini koy, bir şey unuttum mu diye kontrol et kapıyı kapat ve kitle haydi işe.

aileden ayrılmak

Ben 20 yıldır ailemden ayrı yaşıyorum. yalnız yaşamak ve aileden uzak yaşamak o kadar da kolay değil. size cazip gelen şey sizin canınızı çok acıtır ileride. yok aile evi şöyle, sıkıldım, bunaldım demeyin. anneniz, babanız, kardeşleriniz yanınızdaysa bunun kıymetini bilin. bir gün kafanızı taşlara vurmak zorunda kalırsınız.

vazgeçmek

kabullenmesi zordur ama vazgeçtiğinde rahatlarsın.

sadri alışık

iyi bir oyuncudur. yeşilçam'ın efsane isimlerinden biri.

ayda gezgin

ayda bebeğin hayata tutunması kadar güzel bir sabaha uyandık ama annesinin vefat etmesi beni aşırı üzdü.