bugün

Tolstoy un en güzel kitaplarından birisidir.
Sevgi,muhabbet ve suyla.evet.
Lev Tolstoy'un kısa ama çok güzel bir eseri.
Meb'in müfredatına olması gerek.
Çoka tamah etmeyip yetinmeyi bilip azla yaşayın diyen Tolstoy kitabı. Nerede yeter de artar demeliyiz bilemiyorum. Bunu diyebilen insan ne yüce gönüllü bir insan. Biravi.
ölümle.
Tolstoy’un da söylediği gibi sevgi ile. Bunun kıymetini yalnız yaşamadan önce anlamamıştım işte her şeyin bir zamanı var. Bazı şeyleri anlamadığımda veya yapamadığımda uygun zaman olmadığından kaynaklandığına inanıyorum. bir şeyle daha deneyimlemek gerekir anlamadığımızı anlamlandırmak ve yapamadığımızı yapmak için.
Parayla yaşar.

Bir insanın Dini imanı bile para olmuş ise şu dönemde insanın yaşamı tabiki parayla sağlanıyor.
Karbonhidrat, protein vs vs.
tolstoya göre tanrı-merhanet-sevgi arasındaki üçkende yaşar.
“Ve tüm insanlar, kendi iyiliklerini düşünerek değil, içlerindeki sevgiyle yaşarlar.”
tanrı merhamet ve sevgi temalı tolstoy un güzel kitaplarından.
umutla.
yaşama dair göreceği, umut edeceği bir şey kalmadığını düşündüğünde de ölmek ister.
Kitaptan bağımsız olarak soru olarak cevaplıyorum.

insan unutkanlıkla yaşar. Her gün çevresinde kendi gibi yaşayan insanların ölüp bir iki metrekare çukura gömüldüğünü göre göre hala ölmeyecekmiş gibi yaşayabilmesi unutkanlık sayesindedir.
Tolstoy'un çok güzel bir kitabıdır. Hiç sıkıcı bir kitap değildir. Akıp gider. Kısadır ve fakat okuması zevklidir. Rus edebiyatını seviyorum, lanet olsun..
Adalet ile çünkü teraziyi düzeltilmesini bildin mi rayına oturur her şey.
daracık ve sıcacık bir vajina bulma amacıyla. benim hayattaki tek hedefim en dar vajinayı bulmak.
insan ancak insan ile yaşayabilir. Bi hayvan da size sevgi verebilir ama sizi anlayamaz. insan anlayış ve değer ister. Bu değer arzusu insani bir değerdir. Anne, baba ve çocuklarımız da bize o insani değeri verebilir ama hayatı katlanır kılan şey kesinlikle karşılıklı anlaşabilmek ve kafa uyuşturabilmektir. insanın sevgi içinde olduğu sosyal çevresi olsa bile anlayanı yoksa hep bi eksik kalır ve o anlayanı bulmayı arzular. insan onu anlayan ve seven birilerinin varlığı ile mutlu yaşayabilir.
denge ile çünkü teraziyi dengelemesini bildin mi rayına oturur her şey ve iç huzur bulur insan.
Tolstoy'un müfredatta olması gereken kısa romanı.
insan sevgiyle yaşar. Ona hayat veren tek şey sevgidir.
Seven tanrı'ya, tanrı'da sevene yaklaşır.
Zamla, kpss ile, torpille, audi ile sayim mi daha?
Huzurla, ümitle, bağlılıkla bence bir de sevgiyle.
ümit fakirin ekmeğidir, ye memet ye.
En azından umudu olmasa bile yeise düşmeyerek ya da durumu kabullenerek.
Cevabı Coğrafyaya göre değişiklik gösterecek bir soru cümlesi.

Misal isviçrede cevap sevgiyle, mutlulukla vs iken,
Ülkemizde cevap dertlerle,endişeyle vs olabilir.
Normalde umut ile yaşardı bir zamanlar. O gitti elimizden. Çaktırmamaya çalışıp eş için, çocuk için yaşıyoruz artık.