bugün

müslümanlığa ait olduğunu iddia eden onlarca yalan,çöp değeri bile olmayan sitelerden,kendine hacı,hoca denilen beşpara etmez yobazlardan öğrenilen,onlar ne derse araştırmadan,sorgulamadan biat edip kendi dinini yaşadığını sanan,birde bonus olarak cennet bekleyen cahil,cühela,beyinsiz bir takım çoğunluğun hristiyanlığın kutsal kitabına attıkları çamurdur,onların çamurları onlar gibilerini kandırır ancak,öyle olmasaydı,dünyada en çok mensubu olunan din hristiyanlık olmazdı çünkü,biz milyarlarca insan çok salağız,bir sizde akıl var çünkü,aynen devam hiç bozmayın tamammı.işin en can alıcı ve vahim kısmıysa şu,bu insanların büyük kısmı,kendi dinlerini yüceltmek için yapıyor,o kadar güvensizler ki kendi dinlerine,başka bir dini karalayarak kendi dinlerini yüceltmiş sayıyorlar kendilerini.son olarak ahirette görüşeceğiz,merak etmeyin.
(bkz: iznik konsülü)
incil in kutsal kitap olduğuna inanan sadece müslümanlardır. hıristiyanlar incil in ilhamla yazılmış bir eser olarak görürler vahiy mahsülü değil. hele hele hz isa nın kitabı hiç değil. çünkü hz isa baştan aşağı bir müjdedir bir kitaptır. yahudiler zaten eski ahidden başkasını kutsal kitap olarak görmez.

sonuç olarak incil değiştirilmiş de olsa ilk olarak isa ya verilmiş kutsal kitaptı diyen bir biz varız.
saçmalığa bakın hele,incilin kabında bile kutsal kitap yazarken,ve bende dahil her hristiyan kardeşim bunu hristiyanlığın kutsal kitabı olarak kabul ederken bir müslüman kardeşimiz incili sadece müslümanlar kutsal kitap sayıyor diyebiliyor,ah rabbim ah,anlaşılan daha çok uğraşacağız.
yalan değil doğrudur. onlarca farklı çeşit incilin olması ve hiçbirinin barnabas inciliyle aynı olmaması bunun göstergesidir. kur'an ise dünyanın neresine giderseniz gidin aynıdır. bunu iddia eden kişiye ''kaç sefer incil okudun'' diye sormak lazım.
iznik konsülü gibi bir gerçek olduğundan yalan değildir. ayrıca (bkz: et 2 sikmiş).
hristiyanlara göre incil değiştirilmemiştir. islam yalandır.

Müslümanlara göre incil Vardır ama değiştirilmiştir. Asıl din islamdır.

Ateistlere göre ise bütün dinler birer masal birer efsanedir.

Sonuç olarak insanların benimsediği doğrular inançlarına göre şekillenir. Doğru veya yalan tartışılması anlamsızdır. Çünkü asla nesnel bir sonuca varılamaz.
iznik konsülünün ne olduğundan habersizlerce "iznik konsülü var yeaa değiştirilmiş işte" diyerek savunulan yalan. iznik konsülünün konusu isa'nın kutsallığıydı.

not: hristiyan değilim.
tabi,tabi sizin uydurduğunuz herşey doğrudur,siz öyle diyorsanız kayıtsız,şartsız doğrudur.okadar doğrudurki bir acabanız,ya yanlış biliyorsam düşünceniz yoktur. bende size bu hurafelerinizi çürüten onlarca kaynak verebilirim ama kusura bakmayın hiç uğraşamam,internetten çöp ile gerçek bilgiyi ayıran insanlar beni anlıyorlar zaten.
bize göre kutsal kitap bir peygamberin allah tan aldığı vahiylerle oluşturulur. incilse her ne kadar k. kitap sayılsa da aslında tavşanın suyunun suyu tarafından yazılmış bir dini eserdir. içindeki çelişkileri görmemek için bebek olmak lazımdır çünkü bir masaldaki çelişkiyi bebeklikten çıkan herkes anlayabilir. hıristiyan alimler bu çelişkilerin önemli olmadığını, önemli olanın öz olduğunu söylerler.

kısacası allah sözü olmayan bize göre kutsal kitap o- la- maz.

değiştirildiğini kanıtlamaya zahmet bile etmiyorum. konsillerden falan hiç bahsetmicem gidin araştırın.

dinler tarihçisiyim. incili hatmettim. eski yunanca okudum.

not: bible çevirisi incil değil kitabı mukaddestir yani eski+ yeni ahid. incilse yeni ahid in ilk dört kitabıdır( matta markos luka yuhanna)
http://www.barnabas-incili.com/
Kamera kayıtlarını inceleseydik keşke tüh.
bir muslumanim, incili de okudum. incil roman gibi kardes. ayrica soyle birsey var on kusur (12 miydi emin olamadim) incil yaziliyor hz isa oldukten sonra havarileri tarafindan yaziliyor bunlar cunku incil suhuf olarak gelmemisti vahiy olarak gelmisti dolayisiyla hz isa ya en yakin kisiler olan havarilerince hz isa ya gelen vahiyler kendi islerine geldigince yeniden yazildi. hatta bir rivayete gore de (ki bunu da hristiyanlarin cektigi bir belgeselden ogreniyoruz) en son uc tane incilde karar kilinmis ve onlarin icinden de secememisler demisler ki e havadan birakalim masanin ustune hangisi dusmezse o olsun falan filan. yani hristiyanlik boyle bir din arkadaslar. ayrica vatikanin, barnabas incil i bulunacak diye neden odleri kopuyor saniyorsunuz? lutfen arastiralim bunlari. kaldi ki yahudiler zaten hicbir dini kaale almiyorlar ki.
(bkz: biblical criticism) ortada böyle bir araştırma alanı var ve bunu biz kurmadık batılılar kurdu. bu anlamda batıyı öz eleştiri konusunda bizden ileri oldukları için takdir ediyorum.
Olmayan yalandır. Ayrıca hristiyanlığın bu kadar yaygın olması hristiyan ülkelerin sömürge politikası izlemesindendir. ingilizce fransızcanın bu kadar yaygın olması o dillerde bi üstünlük mü kuruyor.

Edit: eksileyen arkadaslar da biliyodur heralde insanların %90 ının anne babasının dinine inandıklarını peste takım mı degisiyosun din bu din.
Hz.isanın ölümünden ta 16-17. yy a kadar reforma kadar inanılan hristiyanlıgın yanlış oldugu ortaya çıkmamış mıydı. martin luther bey incili tekrar yorumlamamıs mıydı ardından baskaları.
Bir dine inanmak için onun mucizevi yollarla gönderildiği aslının değîştîrilmemiş olmaması gibi kriterleri baz almıyoruz sanıyorum.bence hepsi bir insan kaleminden çıkma.değiştirilmiş değiştîrilmemiş ne önemi var.maneviyatımız için din varsa eldeki mevcut dinimiz de bu maneviyatı karşılıyorsa varsın incile inanlar değiştirilmiş olanına inansın.bizde aslı sandığımız belki de öyle olan kurana inanalım.
kliseye ne zaman gitsem ne zaman dini bir törene katılsam papazlar bunu yalanlar, öyle bir şey yok bu imkansız der.

tanım: asılsız bir söylentidir.
inanmıyorsunuz anladık ta bari Hristiyan ayağına yatmayın zırtapozlar * ramazan ramazan.
neyse benim bir arkadaş anlatıyordu böyle küfür yiyince çok hoşuna gidermiş hele ki mübarek günlerde daha da hoşuna gidermiş işte öyle bilin istedim. Ben başkasının inancına saldırmıyorum.
Yalan veya doğrumudur bilinmez fakat Kuran'da incili de Allah'ın gönderdiğinden bahseder. Ve Kuran'da Allah'ın sözlerinin değiştirilmesi mümkün değildir der.

Enam/115: Rabbinin sözü, doğrulukça da adaletçe de tam kemalindedir. O'nun sözlerini değiştirebilecek yoktur. O, işitendir, bilendir.

Bu duruma göre incil değiştirilmiştir demek de ne kadar doğru olur bilmiyorum.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar