bugün

bildiğimiz çay bardağının ajda bardak yakıştırması almasına neden olan hede.
Paylaşsak diyorum,
küçük, tahta masayı.
Yudumlasak sevgiyle,
demi benden, şekeri dosttan
ince belli bardaktan, çayı
dost bir yudum, ben bir yudum
umursamadan yıldızları, ayı.
Öpüşsek fütursuzca
görmedi sayarak, denizdeki dalgayı.
Söyleşip gülüşsek,
dertleşsek kimi zaman
türküler söylesek, usulca
barıştan, sevgiden yana
seyre dalıp yaşamdaki kavgayı.

Yağmur da çiseliyor,
dalgalar huysuzlanıyor, zaman daralıyor.
Geliversen de artık
seslesem çaycıyı, dost...

e.tuncay
baris manco'nun

aynali kemer ince bele,
bu can kurban tatli dile.
seher vakti bir guzele vuruldum.

sarkisinda gecen bel.
ince bel hadisesindeki incelik görecelidir..

bel / göt oranı ne kadar küçükse bel o kadar incedir..

şimdi münük okuyucu , düşün bakalım koca götlü mü daha ince belli olur , kuru götlü mü ?

ipucu vereyim : payda büyüdükçe , kesir değeri azalır..

(#7082284) ithafen..
kalça-bel oranının en iyi olduğu yerde, ince bel en ideal ölçüdedir. 90-60 veya 85-60 gibi bir oran, ince belin güzelliğini ortaya çıkarır.
sıkıntılı olabilir. üstünüze giydiğiniz şey ince bele doğru kayma ihtiyacı hisseder mütemadiyen... yazın ister istemez göbek açıkta kalır, uzun tişört bulma çabaları da sonuçsuz kalır.*
kalçaya oturan pantolon belde bir karış boşluk bırakır sürekli terzi aranır yada düşük bel tercih edilir.
(bkz: yemeğin salçalısı kadının kalçalısı) olayının tersidir. ama kötüdür. iyi değildir.
--spoiler--

Anılarda kalırdı belki de zamanla ince bel,
namussuz çay bile ince belli bardaktan verilmeseydi eğer.

can yücel

--spoiler--
kesinlikle bel/kalça oranının küçüklüğüyle belirlenmemesi gereken kriterdir. Zira, bu oran şöyle bir hanım kızımızda mavi ekran verecektir.
http://blogs.salon.com/00...xtremely%20fat%20ass2.jpg

O yüzden bu pay ve paydaya bir üst limit koymakta fayda vardır edendim *
erkeklerde geniş bir omuzla birlikte bulunuyorsa üçgen vücut oluşur.
türk kızları'nda pek bulunmayan şeydir.
uğruna şiirler yazılan bel.

ah ince bel, ince bel
boylarına maşallah
bizim evde gelin yok da
sen olursun inşallah
sen olursun inşallah.
doğurganlığın simgesidir.
bardakta olunca sevdiğim sıfat.

kızlar mı anlatmıyorum bile
gümüş kemerin dar gelmesi temenni edilen bel çeşidi.
Gerçekten çok hoş bir özellik.

Ama bazen bakıyorum (evet çok kıskanç olduğum için insanları çok incelerim) hani o kıvrım öyle düzenli değil bazılarında, yani bir yapmacıklık var.

Hani ince ama boşluk şeklinde değil kalça ve bel arasında düzenli bir kıvrım olması gerekiyor, hani kesintisiz, tam anlamıyla çay bardağı gibi, masal gibi işte, bu incelik o zaman değer kazanıyor.

En çirkin kadına bile gözümde cazibe kazandırır.
zor bulursun çabuk kaybedebilirsin. ülkemizde malesef ince belli hanım kızlarımızın sayısı az.
olması gerekendir.
artık bulunamayan rotring tikky nin ilk versiyonunun en önemli özelliği. ama bende var yani. hani sıkıntı olmasında.
Kırılasıdır.
popoyu guzel gosterecek olandir..

65 bel olcusune 95 kalca olcusu olursa off of diyorum.. sabah sabah..
kesinlikle estetiğin en çok arandığı yerdir. bir nesnenin veya canlının bütün estetiğini taşıdığı yerdir sanki bel. en görünür ve hissedilebilir yeridir. ve ince bel bir zerafet içermektedir.

mesela kadın için bu durum aynen böyledir. çok güzel ancak kalas gibi bir kadınla vasat güzellikte fakat ince, zarif belli bir kadını yanyana koyduğunuzda bir çoğumuz zerafete daha çok değer verdiğinden incebelli kadını daha güzel bulacaktır.

keşke isviçreli bilim adamları bu konuyla alakalı da bir çalışma yapsalar da biz de öğrensek ama öyledir muhtemelen.

keza o zerafeti insan nesneler de de arar. evimizdeki eşyalara dikkat edin. sadece çay bardağı olarak değil ancak avizeler, sehbalar, fiskoslar, vazolar hepsinin ince bel gibi bir özelliği vardır.

sadece sübjektif bir tesbit tabi bu fakat;

yarim incebelli olsun,
yüzü hep benli olsun.
gel etme naz da,
düğünümüz belli olsun.
https://www.youtube.com/watch?v=1Q_tyr57x50

işte bu iki arkadaş öyle güzel söylemişler ki şarkıyı, insan içten içe kıskanıyor şarkıyı kendisine yazdırmış kızcağızı.

"bizim evde gelin yokta, sen olursun inşallah"

haketmedik böyle duyguları demek ki, başkalarının adına sevinmekle geçiyor ömür.
Çok seksi olan unsur. Kimse itiraz etmesin ince bel hem görünüş olarak mükemmeldir hemde giyilen bütün kıyafetler muazzam durur.
Gerçi türk kızlarının göbeği 4 e katlandığı için ince bellisini bulmak zor.