bugün

60'lı yılların efsane gruplarından biri olan iron butterfly'ın efsane şarkısı. orjinali 17 dakika 5 saniyedir. bir de 4 dakikalık slayer yorumu vardır. *
In-a-gadda-da-vida, honey,
Dont you know that I love you?
In-a-gadda-da-vida, baby,
Dont you know that I'll always be true?

Oh, wont you come with me
And take my hand?

Oh, wont you come with me
And walk this land?

Please take my hand!
blind guardian'ın da cover'ını yaptığı şarkı.

not: aynı şarkı sözleriyle aynı isimli bir şarkısı var, cover'dır değil mi? *
şüphesiz ki müthiş bir giriş riff'ine sahip bir parçadır.
şüphesiz müzik tarihinin en saykedelik şarkılarından. yerinde kullanılınca alıp götüren cinsten. yapmışlar, iron butterfly evet.
harika bir girişe sahip saykodelik eser. 60'larda yaşamak isteğiyle kaplatıyor insanın içini. ~tabii iron butterfly neredeyse orada.*

ayrıca

(bkz: magic mushroom)
Iron Buttterfly grubunun efsane şarkısı. ayrıca boney m coverı da vardır.
mükemmel ve upuzun bir iron butterfly şarkısı.

bugün şöyle de ilginç bir olay yaşadım.

--spoiler--

garda tren beklerken hip-hop ve rap müzik eşliğinde kafalarının üzerinde dönen ya da elleri yerde ayakları havada çılgınca hareketler yapan 6 kişilik bir gruba takıldı gözüm. bir süre izledim. tabi arada şarkıları da değiştiriyorlardı. ve şarkıların türü genelde dansın ritmine uygun, rap ya da elektronik idi ve bu iki tür müzikten de nefret ederim. bir süre sonra ortalık sakinleşti, grup su ve sigara molası verdi. daha sonra tekrar yerlerine döndüler. tabi yine müzik açıldı. ve bir de ne duyayım: in a gadda da vida nın o harika girişi çalmasın mı! önce inanamadım ve yanlış duymuş olabileceğimi düşündüm, çünkü dinledikleri müzik ile açtıkları şarkının aralarında en ufak bir bağlantı yoktu. dumur olmuş ve şaşırmış bir halde müziğin çaldığı yere yaklaştım ve yanlış duymadığımı anladım, gerçekten şarkının girişi çalıyordu! yüzümde inanılmaz bir gülümseme belirdi ve resmen zevke geldim. bir süre öylece dinledim ve şarkı bir anda rap şarkısına döndü, meğer bizim in a gadda da vida nın girişi şarkıyı icra eden şahıslar tarafından çalınmış ve intro olarak kullanılmış! ardından hayal kırıklığına uğramış bir şekilde mekandan koşarak uzaklaştım.*
--spoiler--
ölümcel deney 3. filminde* ve supernatural dizisinde* dinlediğim ve hayranı kaldığım parçadır. 50 yıllık olsa bile alıp götürebilecek bir parçadır.*