bugün

80 lere damgasını vurmuş gruptur.one way ticket parçaları çığır aşmıştır.
(bkz: ra ra rasputin)
yaptıkları dünya turnesi içinde 11. Uluslararası Mağusa Kültür Sanat Festivali çerçevesinde 4 temmuz günü magosada konser verecek efsane grup. rasputin dinlenesidir.
alman müzik adamı frank farian önderliğinde liz mitchell, marcia barrett, maizie williams ve bobby farrell kadrosuyla 1975 yılında kurulan müzik grubu. baby do you wanna bump, daddy cool, sunny, ma baker, still i'm sad, rivers of babylon, brown girl in the ring, rasputin, hooray hooray it's a holi-holiday, el lute, i see a boat on the river, my friend jack, felicidad, malaika, kalimba de luna, happy song gibi pek çok güzel eserleriyle dünya var oldukça hatırlanacaklar.
sunny parçası demek ki onlara aitmiş diye hayretlendiğim.
bobby farrell in ilginç danslarıyla aklımda yer eden müziği harikulade sadece 80 lere değil 70 lere de damgasını vurmuş gruptur.
aldığımız duyumlara göre önümüzdeki günlerde izmir'e gelecek olan toplulukmuş kendileri. haber doğruysa eğer söylenenin alnından öpülesi, izlemeye gidilesidir fakat sadece kekleme amacı güdüyorsa hevesimi kursağımda bıraktığı için söyleyene beddua arişivimin ne kadar geniş olduğunu göstereceğimdir. hemde kendi sonunu hazırlamış demektir.*
bu olguyu tarihten alıp çıkarırsanız 80 ler çok şey kaybeder. öyle bir topluluk.
konserinde canlı performansını dinleme fırsatı bulduğum, 70lerin en eğlenceli müziklerini yapan ve hala yüzümüzde gülümseme oluşturabilen efsanevi grup.
jameikalı, karayipli, ingiliz üyelerden oluşan; hem rus hayranı, hem almanyalı, hem koyu hristiyan, hem zenci grup. daha ne olsun. (bkz: piyano çalabilen patlayıcı uzmanı meksikalı cüce)
daddy cool ve ma baker isimli şarkıları son derece eğlenceli olan grup.
deli danalar gibi danseden zenci abi hüçbir stüdyo albumünde şarkı markı söylememiştir. sadece canlı performasları kotarmıştır. *.
rasputin adlı eserlerinin girişini hep bir türk şarkısına benzetmişimdir. ha böyle bir şarkı var mı yok mu bilmem ama kulağa bayağı bizden geliyor.
aha bu;
http://www.youtube.com/watch?v=E5gNYVia2rg
sevdim mi, sevemedim mi anlamadım.
klipleri, bobby farrell'in, grubun diğer üç elemanından alakasız senkronsuz dansı sayesinde daha bi' izlenilesidir.*
cüneyt arkın' ın başrolunu oynadığı, 'yıkılmayan adam' filminde 'daddy cool' adlı şahestesi de kullanılmıştır.
'Hooray hooray, it's a holi holiday' parçalarıyla Türk trübün literatürüne katkısı olmuş gruptur..Parça Türkçe olarak 'Oley oley haydi haydi Gol, bastır Cimbom, bastır Cimbom Fenere de koy!' şeklinde aranje edilmiştir.
ya seversin ya nefret edersin böyle bir grup boney m.
gurubun erkek solisti bobby farrel bugun ölmüştür.
diger seceneklerimizde mevcuttur efendim buyurun lütfen modern talking,alpha wille,ccatch,
yılbaşında rusya da konser vermeyi planlayan efsanevi gruptur. erkek solist ölmüşse üzücüdür. allah rahmet eylesin.
rasputin şarkılarıyla, aynanın dön bak aynaya şarkısının müzikleri aynı olan gruptur.
bana mazinin saflığını hatırlatan gruptur. belki öyle saf değildir ancak bana saf yanını hatırlatır.
tüm şarkıları zevkle dinlenen, yetmişlerin sonları ve seksenlerin başlarında pek meşhur olan grup, hiç olmadı insanın çocukluğundan birkaç ezgi bu grup sayesinde kazınmıştır aklına. sovyet rusyada bile konser verip ortalığı sallamışlıkları vardır efendim.

http://www.youtube.com/wa...5xYa0&feature=related
rivers of babylon, sunny, rasputin, ma baker şarkılarıyla 80 lerde herkesçe tanınan pop, disco müzik grubu. one way ticket şarkısı eruption isimli grubundur ama boney m in sanılır.