bugün

kullananın niye kullandığını bilemediği uzak durulması gereken tehlikeli mantarlar bütünü.
Psilosibin
etkileri belli bir süre sonra hissedilmeye baslandigi icin basta "ooo, bi sey olmuyo olm, yiyelim 5-10 tane" diye abartilabilir. 1 saat kadar sonra adama pis koyar, soguk dus almak gerekir.
bizzat şahit olunmuş etkileri arasında mantarı alan 2 kişiden birinin kendini televizyon zannetmesi ötekinin de onun televizyon olduğuna inanıp onu televizyon diyo izlemesi,"kanal değişsene lan" şeklinde uzaktan kumanda etmesi,beşinci katın balkonundan bakılırken yoldan geçen bir kişiyi avucunun içine alması,zaman kavramının kaybolması vs. vardır.
farklı iki kişiye aynı halüsilasyonu gördürtebilen mucizevi bir bitki.
en bir leziz mantardır.

(bkz: dadından yınmez)
bir tür uyuşturucu, halusinojen madde. mantarın içerdiği zehirden dolayı uyuşturucuya benzer etkileri vardır. 5-6 saat boyunca çok berbat şeyler yaşayabilmeniz muhtemelmiş, ayrıca argoda shroom diye bilinirmiş.
deneyen bir çok kişiden duyduğum kadarı iLe kişiye bir çok hayaL gördürten uyuşturucu.. amsterdam'a giden bir arkadaşım şöyLe bir şey dedi: hoLLandaLıLar magic mushroom'u doğa ortamında kuLLanırLar.. çünkü o zaman doğa onLara tam oLarak doğa oLarak gözükür.. ağaçLar daha bir yeşiL, yıLdızLar daha bir büyük geLirmiş.. ayrıca kuLLanıLdığı zaman etrafınızda ki her şeyin bombeLeşmesi de işin garip bir yanı.."

(bkz: ben biLmem beyim bilir)
bir arkadaşın anlattığı deneyimlerine göre birden fazla kişiye aynı hayal(!)i gördürtebiliyormuş. duvardan aynı olmayan yazıyı okuyabiliyorlarmış. bunun düşündürdüğü iki farklı şey;

1. fantastik düşünürsek belki beynin başka boyutta bir yazıyı görmesini sağlıyordur ki bu ihtimal hayalperestlerin açıklaması

2. bu mantar yendikten sonra beynin mantık kavramının azalması ve duyulan her şeyin anında gerçek gibi algılanamsıdır. yani arkadaşınız "şu adamlar bize mi bakıyor" dediğinde size bakan adamlar görüyorsunuz ancak demedikleri sürece bir şey görmüyorsunuz.
ur, tümör yada farklı beyin rahatsızlıkları sonucunda kişilik bozukluğu yaşayan hastalarda bütün tedavi yöntemleri denendikten sonra, son tedavi aracı olarak kullanılan ve doktorların kullanmak için özel izin almaları gereken mantar çeşidi. *
bolca hayal görüp kıkır kıkır gülmenizi sağlayan bir mantardır. tek başınızayken denemeyin, bir de, fazla abartmayın.
Vakti zamanında aztekler bu mantardan yedikten sonra tapınaklara girip ibadet ederlermiş. tanrılarını görüp onlardan istekte bulunurlarmış efendim. ayrıca dünyanın ilk uyuşturucu maddesi olarakta bilinir
ingiltere`de tanidik pizzaci varsa, pizza piserken ustune malzeme olarak koydurabileceginiz hededir, pizzayi yedikten sonra eve ucakla gidersiniz, isteyene ufo bile ayarlanir.
kafa yapmasının yanında leziz bir mantardır, şirinlerin de evlerinin tepesindeki mantar budur ki bu da o minik, mavi yaratıkların o kalabalıkta neden hiç kavga etmeden, mutluca yaşadığının açıklamasıdır.
geçen şirin babayı yakalayıp sordum.. "hacı ne iş?" dedim.. "boşver yeğen.. mandar var, yir misin? daze.." dedi, sırtımı sıvazladı.. gitti..
hayatım boyunca asla unutamayacağım, gözlerindeki o "sikmişim köyü de, komünizmi de..." bakışını bana hediye ederek..
uyuşturucunun dedesidir kendisi. yan etkisi fazla olmasa da anlık etkileri ile meşurdur. mantarın etkisindeyken intihar, sakatlanma, cevresindeki kişilere saldırma isteği ve nadir olarak halusinasyonlardan dolayı kalp krizi riski taşır. mantarın etkisindeyken insanın ruh hali her saniye değişir bian dunyanın en mutlu insanıyken 10 saniye sonra dunyanın en mutsuz insanı yapar. bazı kişilerde ruh hali değişimi kalıcı olabilmektedir kesinlikle kullanmayınız.
Çikolota veya balla karışıtırılak yendiğinde yemesi daha kolay olan,Omleti harika olan,Mexican olanin çok ağır geldiği hawaiian daha soft geldiği özellikle açık alanlarda (orman)yapılmasi gereken ve yaninizda mutlaka ayik birisinin olmasi gereken bir türdür.
son duyduğum rivayete göre muğla datça civarlarındaki dağlarda da yetişiyormuş bu mantardan, birisi ağzında biraz çiğnemeye başlamış ve beş dakika sonra bir taş parçası bulup babam bunun içerisinde diye yürümeye başlamış. işin özü dünyayla frekansını değiştiren, hayatı karınca tv şeklinde izleten en kafa mantar.
bir arkadaşım yedikten sonra aynen şunları söylemiştir ( mantarın etkisindeyken ):

-ben 4. murat oldum bu maddeyi yasaklıyorum kimse kullanmasın. ( telefonu eline alır ve herkezi aramaya çalışır mantar kullanmamaları için )
film afişleri ile dolu bir odada yendikten sonra, afişlerden çıkan ünlüler ile kanka olunabildiği, kapıların canlanıp üzerinize yürümesine, kendinizi müfettiş gadget gibi hissetmenize sebep olduğu söylenen uyuşturucu madde.
gaza gelip hollanda'da aldigim ama sonra ulan bi de zehirlenemeyim simdi bunu yerken diye sadece ufak bir isirik alip cope yolladigim mantar turu ..tayland meksika gibi cesitleri var ve sanirim ilk defa yiyecekseniz verilen tayland olani idi..
kısaltılmış adı mush.
bir dönem, bu mantarın taze inek boku üzerinde sabaha karşı bittiği yönünde bir şehir efsanesi ortaya atılmıştır. bunu duyan çok sayıda veterinerlik fakültesi öğrencisi de inek boku başında sabahlarken telef olmuştur. (bkz: eğitim zayisi)
bad tripleri çok fazla olan bir halüsinojendir. "belki bir gün iyi bir çocuk olursanız şirinleri görebilirsiniz" cümlesinde kastedilen iyi cocuk olma halidir.
olgularinizi ben diyeyim binlere siz diyin onbinlere carpan madde. misal perdede ki desenler canlanip bir tiyatro oyunu olurlar, kemikli yuz hatlari olan arkadasiniz hayvanlar aleminde kiliktan kiliga girer, tenten'in kopegi bisikletinizin pesinden ayrilmaz, sehrin su tesisatinin icinde yolculuga cikarsiniz.
adı üstünde büyülüdür ve bambaşka bir diyara kapıları açan bir anahtardır. bu diyarda gezerken beni çevreleyen evrenin aslında kendi içim olduğunu ve tüm yaşamımın kendi içimde geçtiği gibi bir hisse kapılmıştım ki özellikle psikolojik hassasiyeti olanların kesinlikle uzak durması gereken mantar olduğunu anlamışımdır.