bugün

affinity designer programını keşfedince kurtulduğum, adobe firmasının pahalı programı.
En basit işlemde bile işlemciyi aşırı kasması ve sürekli donmasıyla bilinen adobe programı.
corel draw kadar kullanışlı ve pratik olmayan ama çoğu özelliği güzel olan bir program.

corel draw dan çok bir farkı yok tek farkı tek sayfa üzerinde birçok artboard ile çalışabiliyorsun ama corel drawda tek tek sayfalar halinde çalışıyorsun anlatmak istediğim 2 ci sayfayı düzenlerken 1 ci sayfayı göremiyorsun.
photoshopla aynı kulvarda değildir, olsaydı aynı şirket tarafından iki ayrı program olarak pazarlanmazdı.

haa eğer kastedilen vektörel tasarım ise, evet ben de vektörü pixele tercih ederim.
adobe firmasının vektörel tabanlı bir uygulamasıdır. daha çok afiş, broşür gibi tek sayfa tasarımlarında kullanılır. çok sayfalı katalog, dergi tasarımı gibi işlerde indesign çok daha pratiktir.
vektorel çizim programı. corel drawı geride bırakmıştır.
basit programdır. gerisi görsel zevk.
Corel i kurmaya üşendiğimden hazır lisansım var bununla yapayım dediğim hede.

Corel olmadığında iş görür, ama kafamı bozmayın size freehand da bir tasarım yaparım corel x7 ile mi yaptın dersiniz. Fişuv.

Bir hede.
görsel
eylemlerim devam edecek.
Adobe ürünü, tasarımcıların gözde vektör programı.
görsel

gibin datasheet hazırlanabilen program.
bunu öğrenmeyi çok istiyorum. arkadaşım bu programı profesyonel bir şekilde kullanıyor. adam nerdeyse 15 dakikada bir kahveciye tabelası için 200 ₺ ye logo tasarımı yaptı.
adobe firmasına ait illustrasyon çizim programıdır.
şuanda entry yazdığım için diğer monütörde yanlız kalan program.
kullananların bana ulaşmasını istediğim, adobe'un bir grafik programı.
bizim arkadaş öğrenmiş bunu tasarladığı logoları 300 liradan 600 liradan bazen 1000 liradan satıyor.
çizim için daha uygun, baskı sonuçlarını iyi alırız, pc'de de mac'de de kullanırız, reklam ajansları tercih ederler, müşteri ekranda izlemeyi sever, sunuma uygun büyültüp, küçültürüz, öğrenmeye devam ediyoruz, buna değer, uzun soluklu bir programdır, meraklıları photoshop da kullanır, grafik sanatını tamamlayan bir uzmanlık gerektiren pozisyonlarda prestij yaratır... pek çok nedenle tercih edilir.
Gelişmiş vektörel çizge (grafik)
çizim özellikleri ile öne çıkan bir
yazılım olan Illustrator,
QuarkXPress'in de olduğu gibi
endüstri standardıdır. En güçlü
rakibi Macromedia şirketince
geliştirilmiş olan Freehand adlı
yazılımdır. Ancak Macromedia'nın
2005 yılında Adobe tarafından
satın alınmasıyla ve Adobe'nin
Freehand'i geliştirmeyi
sürdürmeyeceği yolundaki genel
kanı, profesyonelleri Illustrator'a
yönlendirmeye başlamıştır. Hem
Mac OS , hem de Windows
sürümleri bulunmakta olup, Adobe
Creative Suite paketiyle
sunulmaktadır. Paket içinde
bulunan Photoshop, InDesign ve
Acrobat Professional ile mükemmel
bir uyum içindedir.
hem vektörel, hem piksel bazlı programdır. ama vektörel konuda bir indesign, piksel olarak da bir photoshop değildir. emlak portföyü falan hazırlayacaksanız işinizi epey çabuk görmenizi sağlar. açıkçası ben fazla sevmiyorum ama bir önceki çalıştığım yerde mecburen kullanıyordum.
vektörel çizim programıdır .
açıp ta fotoğraf düzenlemeye kalkanlar yamulur.
genellikle illüstratörlerin kullandığı vektörel ağırlıklı iş gören program.
ps'den sonra az önce keşfettiğim, ulan buda tasarım falanmış dediğim, öğrenmek için delirdiğim uygulama.
atası fh'nin yanında adı bile okunmayacak programsı. cc versiyonunda belgelerin ön izlemesi görünmüyor arkadaş. isterse ağzıyla kuş tutsun. 2 bin tane dosyayı tek tek açıp ona mı bakıcam *.
çizim ve tasarım konusunda alanında en iyisi..

http://n1304.hizliresim.com/18/y/mmhtm.png

bunu çizmek 22 saatimi aldı.. corel'le 2 günde biterdi heralde..
vektor tabanli gelmis gecmis en iyi program...