bugün

Her sınıfta bir tane şişman kız olurdu ne garip bu bir kuralmıydı bilmiyorum. Esindi onun adı bana da aşıktı hem de.
bizde yoktu öyle bir kız lan. oha, bir genellemeden sağ kurtuldum !
Gülsümdü biri, 5 sınıftaydık bizden bi kaç yaş büyüktü matematik derslerinde çok iyidi sonra babası okuldan aldı duyduk ki nişanlanmış en fazla 13-14 dü yaşı.

Diğeri Nagihandı, yine 5.Sınıf. Sevdiği çocuk en yakın arkadaşına aşıktı, aşk acısından ağladığını gördüğüm ilk insandı.
(bkz: eskiden format diye bir şey vardı)

(bkz: uludagsözlüğük aptalca başlık açmak) .
vallahi vardı...
yağmurdu.
ama yağmur değil dolu gibiydi daha çok.
hatırlamıyorum.. sizdeki nasıl bir hafıza?
O kız benım lan.
Gökçe. Tam da ilkokulda şişman kız ismi dimi?
Tuğba. Ah hem de uzundu.
ceyda. ceydayı derdik.
Selin olması lazım. Yarmagül bi ablamızdı.
Çağla'ydı adı. yarım dünya diye dala geçerdik.
hayriye idi. iyi bir arkadaşdı. en güzel kızı da derya idi. hafızamda fena değilmiş ha.
Ayfer. Ohaa nasıl hatırladım lan. Bellek sen ne garip bi şeysin.
Eda'ydı kızın ismi ve bana aşıktıda bir ara açılmayı denemişti ama ben katı suretle red etmiştim.Baya sert konuşmuştum.

Düşündümde eskiden ne ruhsuzmusum.
adım kübra memnun oldum tşklr.
Tuğçe hiç zayıf tuğçe tanımadım sanırım anlamı yer yüzüne düşen tontiş tanesiydi.
Özge, başak, ceylan.

Birinci sınıfta bir gün sınıfın bütün erkekleri özge'yi kovalayıp onun eteğini kaldırıyorduk. Kız ağlayarak kaçıyordu. Sonra öğretmenimiz bütün erkekleri sıra dayağından geçirdi. Ne günlerdi!..
Sonradan inanılmaz derecede zayıflayıp bizi şaşırtan melek arkadaşıma selam olsun.
Feride.

Rahat 150 vardır o zamanlar. Kapılardan yanlamadan geçemezdi, abartısız.
havva. kızın ismi de şişman amk.

edit: amk 'ın yeri değiştirildi.
çiğdem. zayıf, çöp gibi bir serapla arkadaştı.ikisi de iyi çocuklardı. ara ara merak etmişimdir ne durumdadır bu arkadaşlarım?
bahar.

galiba kırk kiloydu, ama ikinci sınıftan bahsediyorum.
meltem idi evrime kafa attı.
Hilal. Birde peltekti. Simdi zayiflamis tabiki her sisman ilkokul kizi gibi.