bugün

7 sene bil fiil svil savunma koluydum amk en havalilarda kizilay kolu olurdu amk.
kooperatif kolu. ver parayı al simidi, ver parayı al meyve suyunu, ver parayı al yumiyumunu.
sivil savunmaydık ama kendimizi savunmaktan mahrum tiplerdik.
çok ironik
temizlik kolu,
sivil savunma kolu oldum bir de.
Temizlik kolu.salak gibi cop toplar dururduk.hizmetli bize talimat verirdi üstelik.sonra kütüphane kolu oldum olmaz olaydım kitabın üstüne yatanları kovalamakla geçti o yılımda.
Cevabını veremediğim soru.

Sanırım kendi kolumdum. Serbest kol; Tahtadan zincirli Nunchaku, tenekeden ezerek Bumerang hatta eski ayakkabımın altına tekerlek takıp paten bile yapmışlığım var (bu başarısız olmuştu)

(bkz: kendi dünyasını yaşayan ilkokul öğrencisi)
Sağlık kolu ee şaka maka sonucu da zaten kol belirledi.
ben beslenme koluydum sanirim. maziyi konulayana beni duygusallastirana selam olsun.
trafik kolunun başkanı idim. bir keresinde öğretmen ve kolumun diğer üyeleriyle birlikte trafiği daha iyi anlamak için dışarıda küçük bi gezintiye çıkmıştık. bi kaç ciddi ezilme tehlikesi atlattıktan sonra bunun trafik polisi memur beyle sınıfta yapmanın daha faydalı ve güvenli olacağına sayın öğretmenimle birlikte yaptığımız bir toplantı sonucu karar vermiştik. ne güzel günlerdi.
Bizim sınıfta bir bodyguard vardı . onun sağ koluydum.
Kızılay, iletişim, fen ve teknoloji, edebiyat, gezi-tanıtım, satranç, spor ve sivil savunma kulüpleridir. Hepsini denemek için her sene farklı kulübe girmiştik arkadaşlarımla.
spor kolu ve başkanıydım.
Spor koluydum. Tek faaliyetim;spor dersinde milleti sıraya sokmaktı. Düzgün sıraya geçmeleri için bir albay edasıyla bağırmak, beni güçlü şirin kadar havalı yapabiliyordu. Tabii ki sınıfın en güzel kızı bu tarz tavırlarımla ilgilenmeyip matematik derslerinde başarılı olan Ahmet'le ilgileniyordu. Ama spor kolu bendim. Albay, güçlü şirin, Ali ağaoğlu, gibi gereksiz hava bana bahşedilmişti. Bu fırsatı kaçırmamak için çok uğraştım. Bir organizatör gibi turnuvalar düzenledim. iyi bir sporcu olduğumdan, hepsinde başarılı oldum. Ama o, hep uyuz olduğum, aynı zaman da kızılay kolu olan Ahmet'e ilgi duydu.
spor kolu. bu yolla futbolcu olabileceğimi sanıyordum.
Fen ve teknoloji,sivil savunma,spor,kızılay,temizlik gibi kollarda üst düzey görevli olarak görev yaptım. (bkz: başkan) (bkz: yazman)
sipor kolu tam kol gibi koldu.
resim koluydum. sınıfın en deli ressamıydım. sınıf için sanat değil, sanat için sanat yapardım..

seviyeyi bari ben yükselteyim.
ilkokulda okul başkanı , lisede yeşilay kolu.
Sağlık ve temizlik kolu.
Kütüphanecilik kolu, hiç sekmedi. *
kütüphane kolu ile doğdum kütüphane kolu ile büyüdüm lisede değiştireyim dedim gittim gezi olur diye çevre bişey bişey koluna üye oldum sonuç ne oldu hüsran. dersin ortasında aldılar okulun bahçesini bal döküp yalattılar çöp topladım arkadaş.
En son hangi kolda açık kaldıysa o koldan olurdum. Her halükarda yatacaktım zaten. Lisede kütüphane kolundan olurdum ama. Tasnif işi çok olduğundan gönüllü olup kütüphanedeyim diye dersten kaçar omeglede muhabbet ederdim bilgisayarda.
(bkz: kütüphanecilik)
Yeşilay ve Sivil Savunma koluydum. Şimdi ise günde 2 paket sigara içiyorum. *
Satranç kolu.