bugün

Cem yılmaz ı cem yılmaz yapan Türkiyede yapılmış en iyi stand-up gösterisidir.90 lı yıllarda gösterilen bir efsane.Birçok esprisinin hala hatırı sayılır bir yeri vardır. *
cem yılmazı gerçek anlamda üne kavuşturan komik stand-up göstrisi.
bir gösterisinde "teyze" diye hitap ettiği bir bayanın verdiği "teyze değil, abla! abla!" şeklindeki tepkiyi ti'ye alırken; "ben ona yaşlı demedim ki. göktürkler'le hala görüşüyor musun diye soracaktım sadece" diyerek koparan cem yılmaz'ın stand-up gösterisinin adıdır.
-kadınlar kendini güldüren erkeğe bayılır dediler, haydaa diye çıktım, erkekler de bayılıyor..
ben ev aldım, ev diyemeyiz gerçi şato diyelim.. ev aldım güzel de bir ev he. 2 dönüm, iki kere dönebiliyorsun manasında.. usta çağırdım musluk tamir edecek, evde 800 tane musluk var. ev biraz büyük özür dilerim. sanatçı evi diye bir kavram vardır dublextir. ben öyle bir görgüsüzlük yapmadım triplex aldım, kestirdim. baktım usta cebelleşiyor konuşayım dedim ustayla, biliyorum ustaca.. napıyorsun usta dedim. aa ben sizi tanıdım dedi. ben ev haliyle, yatak kostümüyle geziyorum, çıplak yatarım. tanıdım deyince boşluğuma geldi, kimim ben dedim. abi iner misin çıkar mısın değil mi dedi. iner misin sabaha mı bırakırsın? dedim anam ikisini de yapmam, yüklü bir miktar para verdim adama ki, başka bir kıtada yaşasın diye. bir daha denk gelmeyelim diye yani..
ben daha komiğim diye tiyatroya telefon açan adam var ya.
-ben daha komiğim haberi olsun..
sanki ben komiklikle ilgili bir sendikanın başındayım, bana ne komiksen. Ben senin tahtına oturacam dedi bir tanesi. Dedim ki dikkat et de ben ordayken oturma...
seyretmeli seyrettirilmeli. ilk parttan bazı bölümler:

http://www.youtube.com/watch?v=0rPVXwGGETU
http://www.youtube.com/watch?v=2wJkVroalxM
http://www.youtube.com/watch?v=GWZZswmPlic
http://www.youtube.com/watch?v=NQiAlekH-6Q
cem yılmaz deyince akla ilk gelen şeylerden biridir.gösterideki espiriler hala geçerliliğini korur..cem yılmaz'ın hazır cevaplılığının somut kanıtıdır.

"gençlik filmlerini anlatırken km tabelalarınıda söyler fakat km'ler gittikçe artar,seyircilerden biri pardon ama azalması gerekmiyor mu? der ve cem yılmaz ulen neden geri geri gidiyoruz ki? şeklinde bir cevapla salonu kahkahaya boğar.."
seyirciyle dalaştığı bir çok kısım, önceden kurgulanmıştır.
misal, bu "5mil kaldı 6 mil kaldı 7 mil kaldı" muhabbeti, cem yılmaz'ın eski şovlarından birinde daha vardı, ararsanız nette ses kaydını bulabilirsiniz.
neşe pınarı sırasında "kartondan süt yapıcaz" geyiği de aynı eski kayıtlardan birinde bulunabilir. ama sezarın hakkı sezara, bir tat bir dokuda çok daha etkileyici ve komik şekilde işlenmiş bu skeçler.
ayrıca (bkz: osman bizi ışınla)
(bkz: pinar nooldu)
-Nereden buluyorsunuz esprileri, kaynak gösterebilir misiniz?
-Ee gösteririm ama yanlardan tutup ayırmam

Diyologuyla tanıdığımız Cem Yılmazz'ın seri stand-up şovu

Ayrıca (bkz: çizmedinki kesesin)
torrent'i nerde bulunur merak edilen seridir.
cmylmz'ı izledikten sonra bir tat bir doku daha komikti diye düşündürdükten bir sene sonra tekrar izlenince eski tadı vermemiş gösteri. hem cem yılmaz çok toymuş hem biz ilk izlediğimiz zamanlarda çok toymuşuz.
tek kelimeyle efsanedir. unutulması acı verici olur. * *
şimdi şöyle bir durum var, cmylmz ile bunu kıyasladığınız zaman cem yılmaz bu gösterisinde çok daha rahat gözükür. cmylmz sırasında yaşı daha ilerlemiş olmasına rağmen daha bir atom karınca havasında zıp zıp zıplayan adam rolündedir.

halbuki bir tat bir doku sırasında konusuna daha hakim ve daha rahat gözüken bir adamı görüyoruz sahnede. espriyi nerede koyacağını bilen bir adamın rahatlığı belki de bu. bu nedenle hala bu gösteriyi izlediğimde daha çok keyif alırım ben cmylmz'dan.

karadeniz turnesi+mehmet tuvalete gitmem lazım+sütçü+genç başarı+neşe pınarı+uzay yolu+pınar nooldu kısımları gerçekten mükemmeldir. aşağı yukarı her cd'de bir bomba skeç görürüz cem'den.

sonuç olarak, hala cem yılmaz'ın en başarılı olduğunu düşündüğüm gösterisi budur. hatta gelmiş geçmiş en büyük türk stand-up şovu budur bana göre.

iner misin sabaha mı bırakırsın?
az önce 313481341431343. kez izleyip hala gülmeye doyamadığım en iyi stand-up şovudur.
lügatıma aritmetik sazan kelimesini kazandıran enfes stand up serisi.
trt nin meridyene denk geldiğini anlatıp madem trt de süper türkçe konuşuluyor neden amcayı kurtarmıyorsunuz dmesiyle ve yaptığı amca taklidi ile izleyiciyi kahkaya boğan gösteridir.

(bkz: kalkın bokayım)
unutmadan bide robacap vardır kız (bkz: bakhelebabababak diye öten hindi sesi)
an itibariyle tnt de yayınlanmaktadır.
tnt sayesinde bizlere nostalji hissi yaşatan cem yılmaz gösterisidir.
4 saatlik tek parça halinde olanı için;

http://www.youtube.com/wa...jQisc&feature=related
abartısız ve net bir şekilde açık ara cem yılmaz'ın en çok güldüğüm, en sağlam, en kaliteli gösterisi.

bir de milenyum bölümü vardır ki dvd'de off tadından yenmez.
--spoiler--
teyze yaşlı değil. yıllar önce ölmüş gömmemişler ayıp olmasın diye. yoksa kokudan durulmuyor burda.
--spoiler--
--spoiler--
Ben okulla dalga geçiyorum çünkü boş olduğunu biliyorum . Göze sürme gibi bir şeydir okul farazi bilgilerle doludur . 25 sene okursun hayata bir atılırsın hayat hiç öyle değildir .Bir 25 sene daha harcaman lazımdır ki bildiğini unutasın diye .Başka türlü hayatta kalman mümkün değildir çünkü .Yıllarca okudum ben ya bir sürü de insan var okuyan hiç mutlu olan var mı?
--spoiler--
dün arkadaşımdan aldığım ve benden önceki yorumlara bakıp daha önce nasıl izlememişim dedirten cem yılmaz harikası.