bugün

türker inanoğlu ve filiz akın ın oğlu. uzun süre güzide duran adlı mankenle beraber olmuştur. daha sonra yeşim salkımla evlenmiştir.
1965 istanbul doğumlu 70li yılların çocuk oyuncusu.

(bkz: yumurcak)
küçükken kendisinin hayranı olduğum, insana "keşke hep küçük kalsaymış" dedirten insan yavrusu.
yumurcak lakabıyla ünlenen bir zamanların küçük şimdinin büyük sıpalarından olan zat..
türk sinemasında uzun yollar macaulay culkin önderliği etmiş, sonradan o kadar sarışın formundan çıkıp da esmerleştiğini anlamayadığım, bir iki abuk dizide de rol almış, 65 doğumlu, ''yumurcak'' lakaplı oyuncu kişisi... şimdiler de mutlu mu, mesut mu bilinmeyen yuvasında yeşim salkım ile evlilik normlarını yerine getirmektedir...
atv de sadece 3-4 bölümü yayınlanabilmiş; kurşun asker adlı, hollywood dizilerinin yandan yemişinde oynamış, hatta bu diziyi tanıtırken kendine; "türkiye nin van damme ı olacağım" diyerek kıçımla güldürtmeye başarabilmiş; zamanın çocuk oyuncusu, şimdinin çakma dövüşçüsü...
(bkz: ilkercik)
piyasadaki genç kızlar hakkında "güvenilir, sadık, aklı başında bir adam arıyorum diyorlar, sonra nerede bir soytarı varsa, gidip onu buluyorlar. ondan sonra da niye böyle oldu diye dert yanıyorlar." demiş kişidir.
arka sokaklar adlı televizyon dizisine, baş komiser kadrosundan dahil olmuş kişidir.
acaip derecede peter north'a benzettiğim oyuncu.
rol yapamayan aktördür. bıraksan gitsen kimse fark etmez yokluğunu.
arka sokaklar adlı dizide yeteneksizlik rekorları kıran oyuncumsu. keşke hep yumurcak kalaydın be dostum. o nasıl atlamadır zıplamadır, hele ki heyecanlı sahneler yok mu, of akıllara zarar.*
babasının torpiliyle babasının yapımcılığını yaptığı dizilerde oynayan zat-ı muhterem(!)
arka sokaklar'ın engin komiseri dir.
kale direği bile daha yeteneklidir kendisinden.
sakallı ve bıyıklı halini görünce Chuck Norris e benzettiğim filmci kişi.

görsel
(bkz: #9972223)
balkan'lardan göçmüş insanları türk olarak görmüyor olacak ki, kendisine sorulduğunda "yok, ben türk oğlu türk'üm" demiştir. kafatasının altında işe yarar bir şeylerin varlığına inansaydım kendisini ciddiye alırdım ama dediğim gibi kendisinde bu yok. ancak televizyonlara çıkıp böyle aptalca şeyler söylediği için kendisini sadece kınıyorum. türklük hakkındaki engin bilgilerini kendine saklasa iyi eder kanımca.
okan bayulgende bir garıptı kendısı.içmiş mi dıye kendı kendıme soramadan edemedım.cidden "turk oğlu turk'um" demesı ağır bir laftı.balkanlardan gelenler turk oğlu değil midir.
diğer hususta hayatta yapıldığı en buyuk salaklık sorulduğunda"bu programa katılmak"şeklındekı cevabıdır.sen oraya filmını tanıtmak amacıyla çıkmışın okan sizi destek amacıyla davet etmış bizimkı memnun kalmamış.el insaf!!!!
bu haftaki disko kralı'nda okan bayülgen'in sorduğu ''yaptığınız en salakça şey nedir'' sorusuna ''bu programa katılmak'' diyerek okan bayülgen'e mavi ekran verdirten adam.

http://video.milliyet.com...n-etti_1_45557.htm?auto=1
uyuşturucu baskınında göz altına alınmış yumurcak.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25248856/

emmoğlu sezercik'te sürekli silah bulundurmaktan göz altına alınıyor. ilerde küçük osmanda pezevenklikten alınırsa hiç şaşırmam.
istanbul da yapılan uyuşturucu baskınında gözaltına alınmış, aynı gün serbest bırakılmış sinema oyuncusu. devam etmekte olan arka sokaklar isimli dizide bir polisi canlandırıp daha sonra böyle olaylar yaşamak oyunculuğuna gözardı edilemez katkılar sağlayacaktır muhtemelen.
her daim samimiyetsiz gelen aktör. izlenimlerime göre jönlük takıntısı mevcut kendilerinde.
dipnot'ta geçeyim: bir zamanlar twitter'da ayna karşısında çıplak gövde şovu yapmasıyla beni çok güldürmüşlüğü vardır. eksik olmasın.
metin tekin le aynı gözleri kullanıyor olması muhtemel kişi.
+ metin abi, hafta içi çekimlerde benim hafta sonları ve maçlarda senin olsun gözler.
- tamam ilkercim. akşam program var. başlamadan gelip alayım senden.
yumurcak rolünü oynarken ağlaması için iyi tokat yemiş aile fertlerinden.