bugün

ilk kez nargile içeceklere verilen tavsiyelerdir. hemen seri bir şekilde fokurdatarak içmeyin ve içinize çekmeyin. eğer bir kafe ortamında içiyor ve öksürüyorsanız arka masada oturanlar annenizin kulaklarını çınlatıyor haberiniz olsun.
edit: yazım
içmeyin.
Nargile salonundan çıktıktan hemen sonra eve gidin anneniz merak etmesin.
Hiç başalamayın. 10 yıldır içerim bir faydasını görmedim. çok güzel dert ortağı olur gecelerinize ama dün sabah uyandığımda ciğerlime bir kedi kaçtığını hissedip hırıltıyı duyunca o an bırakmam gerektiğini anladım..
eğer o mekan da kısa süreliğine oturacaksanız, sipariş vermeyin komik duruma düşüyorsunuz. herşeyin bir adab-ı muaşereti var yahu.
aç karnına içmeyin ilk başta dumanı ağzınızda tutun içinize çekmeyin sonra hafif hafif çekme işlemlerine başlayın sigara benzemez adamın amına koyar.
asla nargile XD diye albüm oluşturup facebook a koymayın.
anasonlu elma iç demicem şayet içersen bayılma, kusma gibi kötü durumlarla karşılaşabilirsin ilk içmen olduğu için. sen en iyisi nane limon lu nargileyle işe başla.
yeni başlayacaklara türk kahvesi içmesi kesinlikle önerilmez.
''içime çektikten sonra bidaha içime çekecek miyim'' diye sormayın, sigara değil o. siz çekin, gerisi gelir zaten.

he bir de aç karna sakın içmeyin, dokanır.
hayvan gibi abanmayın, nefes alır gibi, normal şiddette çekin.
ilk çekişin hep içinde patlar hazırlıklı ol.
bak kardeşim her işin bi adabı vardır, sakin ol ve nargilenin dumanını yavaş yavaş içinde hisset. *
bir mekana 5 kişi oturup 1 tane nargile söylemeyin gülerler ki zaten biz gülüyoruz. optimum değer 2 kişidir. sınırı aşmayın.

nargilenizi açık ortamda değil kapalı ortam da için ki dumanı hissedin. he dumanı gördükten sonra "cezmi bak benim duman seninkinden daha fazla çıktı vay aq" gibi boş lakırdılara girmeyin.
yakmayın. karizmanız ayağına taş bağlayıp sulara bırakır kendini. yakmamak için de abanmadan ve on saniye falan arayla çekin. çok çekmek değil çok duman çıkarmak marifet. *

edit: ha evet dumanın muhabbetini yapmayın. çıkarın yeter.

edit2: nargileyi açmayı bilmiyorsanız (alışık değilseniz) açmaya çalışmayın. başınız döner. nargile de açılmaz. garson çağırıp açtırmak daha kötü.
duman çıkartıyorum ulan bende ne ciğer var edasıyla mallık yapıp derin nefes arka arkaya yapmayın 2 gün baş ağrısıyla uyanmayın.
sakin olun, her şey bir ahenk içinde olmalı. şimarıp, şabalak gibi üfleyip nargile suyunu köpürtmeye çalışmayın. sadece içinize çekin ve çekerken çıkan fokur sese kulak verin, dinlenin dinleyin.
içtikten sonra ay başım dönüyor, yok efendim kuşum havalanıyor tarzı yalandan mevzulara girmeyin. esrar içmiyorsunuz neticede, ballı güllü nargile amk. tey allahım.
kaliteli bir mekan bulun, tek nargileyi bir kaç kişi için ve arka arkaya çekmeyin.
neden bu kadar devlet meselesine dönüşmüş anlamadım. kasacak bir şey yok, arkanıza yaslanın güzel bir nefes çekin ve sonra da yavaş yavaş bırakın, ohhh.
içinize çok kuvvetli çekmeyin boğulmayın sonra.
aleviyseniz içmeyin. sonra "yezidler çıkın dışarı" diye elin penceresine taş fırlatıyorsunuz.
kimse yazmamış;

(bkz: üflemeyin)
ne gerek var kardeşim içme sen.
içtikten sonra başlık açmayın,sözlük foruma dönüyor.