bugün

(bkz: ilk kez görücüye gideceklere tavsiyeler)
beyaz çorap giymeyin ulan .
evdeki çiçeğin yanına oturmaya gayret edin ki tuzlu kahveden bir yudum aldıktan sonra kimsenin size bakmadığı bir anda dökebilesiniz. ya da tuvalete yakın bir yere oturun. içtiğiniz tuzlu biberli kahveden sonra ihtiyacınız olabilir.
sakin olun, elinizdeki çiçeği ve çikolatayı yere bırakın ve derhal bu fikirden vazgeçin. *
gerçekten ne istediğinize emin olun, öyle gidin!
kahveyi sakın içmeyin.
ilk denemede başarısız olursanız bir daha denemekten çekinmeyin 3 4 defa gidin bıktırana kadar.
Evet ilk seferdi. Babaannemin hacidan getirdiklerine benzer iki tane yuzuk almıştık. iki sene pesinden koştuğum kadini kandirmistim, sevgili olmustuk ve simdi isteyecektik. Adi soz kesme olan bu eylemin bu kadar dallanip budaklanacagini bilseydim hayatta kizi istemeye filan gitmezdim.direk basardım nikahı ama iyi ki basmamisim. insan bir tuhaf hissediyor kendisini biraz aptal gibi. Yani kızın babasına gidip ben kızına talibim diyorsun rengin atıyor, kizariyorsun vs vs. Tavsiye kısmına gelince beyaz çorap giymeyin. Cok kızın anasiyla babasıyla kanki muhabbeti yapmayın. Her ne kadar pic olsanız da onlar sizden saygili ve agirbasli hareketler gormek isteyeceklerdir. herkesin elini öpün. Hatıra fotosu çektirin. Anneniz bı kilo haci Bekir lokumu ile ufak sandık icinde don, kilot, atlet, ne ise yarayacağı belli olmayan dantelliler, oyalardan bir çeyiz sandığı yapıp kızın anasına teslim etsin. Bu arada teslim tesellim dısı de imzalatirsaniz, yarın herhangi bir ayrılık durumunda geri istersiniz filan. Kızın anasi babası kırıksa ve olayı orda cozduyseniz biraz izleyin, eğer gercekten sonra evlenirseniz hepsinin ağzına itinayla sicarsiniz. Evlenemezseniz zaten sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktir. Gazanız mubarek olsun. Yularınızı da şimdilik elinizden bırakmayın, evlenince nasil olsa birileri sizin elinizden bir sekilde cekip alır onu.
ilk kez istediğinizi belirtin ki, bir daha istemeye yüzünüz olsun.
Kız tarafının ailesiyle ne kadar samimi olursanız olun kasıla kasıla oturmayın. Ezik ve utangaç davranın.
bir çiçek bir çikolota yeterli değildir. bir set alın.öyle pahalı olmasına gerek yok zarif bir şey olsun ve anneniz taksın.kaynana ile gelin iyi geçinmesi için ilk aşamadır.zaten öküz değilseniz kıza evlenme teklifi ederken pırlanta takmışsınızdır.
set almasanız bile en azından bir bilezik takın.
Anasını görüp kızdan vazgeçmeyin. Babasını görüp babalara gelirsiniz.
gitmeye karar vermeden önce sorumluluk duygunuzu kontrol edin. zira bu duygunun yoksunuysanız o çikolataları oturup kendiniz yiyebilirsiniz afiyetle. gitmenize hiiiç mi hiç gerek yoktur.
doğru bir şekilde çocuk yetiştirebilecek kapasiteye sahip misiniz ve çocuklarınızın annesi olmasını istediğiniz kadın o mu diye tekrar düşünün.
bütün o konuşmalar şakalaşmlar uzun uzun etrafa bakmalar süresince koltuğun ucunda iki büklüm kazığa oturmuş hissi ile bekleyebilir ayaklarınızı birbirinin üzerine koyarak bütün o süre zarfınca küçük emrah edasıyla bekleyebilirsiniz...
kahveyi yüzünüzü buruşturmadan için.

çünkü o kahveyi içmezseniz götünüze baka baka geri dönersiniz.

istemeye gittiğiniz kız eşiniz ve çocuklarınızın anası olabilecek biri mi diye akıl süzgeçinizden geçirin..
oralet te istemeyin. salep isteyin. tükürük mükürük belli olmaz. *
gittiğiniz yerdeki kızdan emin olun gönlü sizde olmaya bilir, hatta evden kacabilir ve hatta ailesi telaşlanabilir.

+ baba!!! kız yok.

- kaçmış mı la? tabii serbest bırakırsan eyle, olur beyle...

+ baba!!! kız komple yok, çalmışlar.

- vıyyy.

+ kapıyı açmışlar, bir de kızı çalmışlar. kapıyı açıyorsun kızı neden çalıyorsun. hadi kızı çaldın niye kapıyı kapamıyorsun!!! kızı

çalmamış olsalardı...
anneniz çaçaroz ise, bunun sizin için çok önemli olduğu hakkında telkinlerde bulunun mümkünse 1 ay öncesinden.
hemen aklınıza tüm erkekler aptal değildir bekar olanları da vardır sözünü getirip uzaklaşın ordan.
sexshop işindeyseniz kesinlikle kız istemeye gitmeyin.

+ oğlumuz ne işle meşgul.
- .......
+ oğlummm.
- ........
+ oğluuumm.
- .......
+ oğlum sana diyorum.
size gelen kahve muhakkak tuzlu olacaktır. gurur yapmayı bırakıp büyük bi bardakta su istemeyi unutmayın.
aykut kocaman'la gitmeyin.