bugün

ilk kez kız istemeye gideceklere tavsiyeler

Evet ilk seferdi. Babaannemin hacidan getirdiklerine benzer iki tane yuzuk almıştık. iki sene pesinden koştuğum kadini kandirmistim, sevgili olmustuk ve simdi isteyecektik. Adi soz kesme olan bu eylemin bu kadar dallanip budaklanacagini bilseydim hayatta kizi istemeye filan gitmezdim.direk basardım nikahı ama iyi ki basmamisim. insan bir tuhaf hissediyor kendisini biraz aptal gibi. Yani kızın babasına gidip ben kızına talibim diyorsun rengin atıyor, kizariyorsun vs vs. Tavsiye kısmına gelince beyaz çorap giymeyin. Cok kızın anasiyla babasıyla kanki muhabbeti yapmayın. Her ne kadar pic olsanız da onlar sizden saygili ve agirbasli hareketler gormek isteyeceklerdir. herkesin elini öpün. Hatıra fotosu çektirin. Anneniz bı kilo haci Bekir lokumu ile ufak sandık icinde don, kilot, atlet, ne ise yarayacağı belli olmayan dantelliler, oyalardan bir çeyiz sandığı yapıp kızın anasına teslim etsin. Bu arada teslim tesellim dısı de imzalatirsaniz, yarın herhangi bir ayrılık durumunda geri istersiniz filan. Kızın anasi babası kırıksa ve olayı orda cozduyseniz biraz izleyin, eğer gercekten sonra evlenirseniz hepsinin ağzına itinayla sicarsiniz. Evlenemezseniz zaten sorun kendiliğinden ortadan kalkacaktir. Gazanız mubarek olsun. Yularınızı da şimdilik elinizden bırakmayın, evlenince nasil olsa birileri sizin elinizden bir sekilde cekip alır onu.