bugün

Bu içki, içenleri nasıl cezbediyor bilmek istiyorum doğrusu. Tadı güzel olsa içicem deli gibi ama yok.
içmeyin.
sarhoş olmak için içeceksen, hiç deneme...
Ickileri karistirmayin. Ha ben illa karistiracagim derseniz vodka ile hicbir ickiyi karistirmamaya ozen gosterin. Yanina saz arkadaslarindan birini aldi mi hayvan gibi kusturur meret.
Bok için.
Uygar bir ülkede yaşamaya başlayıncaya kadar ertele.
Avrupa'da yaşayan bir insanın 10 euro'ya aldığı içkiyi burada 150 liraya alamazsın.
Bu kazığı yemektense o paraları biriktir. Avrupa'ya gidip Medeniyete ayak basınca ucuz ucuz istediğini içersin.
Vodka, viski, tekila gibi içkilere abanmayın hemen. Bira için en temizinden. Dozunda bırakın, ağzınızla için. Bir de eğer bi boklar yerseniz sarhoştum bahanesine sığınmayın.
telefonunu ulaşamayacağın bir yere sakla.
eğer dozajı kaçırırsanız ya gecenin sonunda sevişeceksiniz o yüzden içmeden etek altı kontrolü yapın.

yada deli gibi kusacaksınız falan.
eğer evde içecekseniz, ilk içişinizde sınırınızı ölçün. başınız dönüp, gözleriniz sanki dışarıdan bir kuvvetle açık tutuluyormuş gibi hissettiğinizde sınıra yaklaşmaya başladınız demektir. sınırınızı görün, bilin ve artık o sınıra göre için. sınırı geçince ne yapacağınızı siz belirlememeye başlıyorsunuz. o yüzden sınırın etrafında takılmak idealdir. ya da sınırın baya altlarında dolanıp, sadece rahatlamak ve stres atmak amacıyla az miktarda için*.

ayrıca ilk içtiğiniz geceden sonra ertesi gününüz ya da en azından ertesi sabahınız boş olsun. şahsen ben yaşamamıştım ama çevremde ilk kez içki içtikten sonra sabahında baş dönmesi ve baş ağrısıyla kalkanlar olmuştu. riske atmayın bu yüzden. ve asla bana bir şey olmaz, ben kaldırırım havasına girmeyin. tamamen bünyeyle alakalı bir şey bu alkol işi. kendini çok sağlam sanıp az miktarda içince bile gidip gelmeye başlayanları da, tek dublede* gider dediğim adamın 6-7 duble atıp taş gibi kaldığını da gördüm ben.
Yavaş ve tok iken iç. Moralin bozuksa bir kadeh bile devirir. Mümkünse sarhoş olacagim psikolojisi ile içme.
içebildiğiniz kadar için, ertesi gün ah şu biradan ya da şu kadehten sonrasını keşke içmeseydim deyip bünyenizin sınırını belirlemiş olursunuz.
içme boşver çay daha ucuz ve lezzetli.
- açken içmeyin ama çok tokken de içmeyin.
- şekerli bir şeyle beraber tüketmeyin çok çabuk maymun olursunuz.
- az alkol oranı olan bir şey için. ilk kez içiyorsunuz abartmayın.
- ağzınızla için, hoşunuza gitmezse içmeyin hatta.
Dışarıda içmeye başlamayın. Icecekseniz biradan daha alkollü bir şey içmeyin. Onu da hızlı içmeyin. Aç mideye içmeyin. Rakı içen arkadaşınız gaz verir bunu fondip yapmazsan adam değilsin vs der gaza gelmeyin. O adam adam değil onunla içmeyin.

Son olarak hoşlanıyorum dediginiz kızın yanında bira bile içmeyin kesin sarhoş olur dökülürsunuz.

En son Ayık kafa ile konusamayacaginiz kıza sarhoş olup açılmaya kalkmayın .
ne şekilde ne içmek istiyorsanız kendinize sınır koymayın için gitsin.
rakı içeceksen adabında yavaş yavaş muhabbetle içeceksin. mezelere hücum etmeyeceksin. en önemlisi o kız oraya gelmeyecek.

viski içeceksen çikolata fantezisine girmeyeceksin. yeni yetmeler gibi içine kola neyim atıp piç etmeyeceksin.

votkayı sek götürmeyeceksin. ortamlarda da votka redbull klasiğine girmeyeceksin. bir ton içki var başkasını dene bir de.

konyağı içeceğin mevsimi iyi seçeceksin. yazın içip maymun götünü dönmeyeceksin.

yazın kokteyl içmeyeceksen cin içeceksin. çarpılmayacaksın.

kokteyl içeceksen kıytırık barlarda veya cafelerde içmeyeceksin. çünkü apple mojito yerine elma suyu içebilirsin.

şarap içeceksen gündüz beyaz ve bush (rose) akşam kırmızı içeceksin. beyazda sauvignon blanc kırmızı da cabernet sauvignon içeceksin. götün yiyorsa dom perignon actiracaksin. sampanyanin da bir şarap olduğunu bileceksin.

en temizi de bira içeceksin. öyle ister yavaş, ister hızlı, ister sabah, ister akşam, ister yaz, ister kış her daim içeceksin.

en önemlisi de bunları sıktır edip herşeyi içeceksin. iç arkadaş kafan güzel olmadan hayat güzel olmaz. hele ki bu memlekette.
Hiç deneme, başlama. Çay iç çay. Hem ucuz hem helal. Evet çay iç. Ayrana sık yanaşma, uyku yapar. Arada maden suyuda göm. Kahvede alternatif olarak içilebilir. Alkol hem pahalı, hem haram, hem de bağımlılık yapar. Sonra meyhane köşelerinde sızıp kalırsın. Hem itibarın hem paran gider. Alkolün olduğu yerde huzur olmaz. içene saygı duy ama sen içme. Kimisi sosyal içiciyim ayağına ortam kollar, saygı duy içene, herkes kendinden sorumludur.
yanında mutlaka cıgara için.
Yalnız için uğraştırmayın milleti.
önce sevgilinden bi siktiri ye,

sonra ilk gördüğün bara yanla,
eline verirlerse dik kafaya tamamdır.
Vodka iç diyen şerefsiz bir arkadaşım vardı.
Öldürmek istiyor beni.
ilk denemede sert içki içilmez arkadaşlar, hafif birşeyler için: Bira türevleri için.
içmeyin.