bugün

Yurt* odasinda pineklemek varken yanlış yapan öğrencidir.
Yanlış yapıyordur, heyecanlıdır ve muhtemelen kimseyi etrafta göremeyince hayal kırıklığına uğrayacaktır.
birinci sene 3 ay geç gittim.
ikinci sene 2 hafta geç gittim
üçüncü sene 1 hafta geç gittim.
sonra aydınlandım.
dört ve beşinci seneler, haftanın her günü gittim. cumartesi pazar bile, hatta bayramlarda da bile.

yeni üniversiteye başlayanlara buradan sesleniyorum: dinlemeyin ilk haftadan okula gidilir mi zırvalarını. üniversiteye girmek için götünü yırtan binlerce insan kapıda senin yerinde olmak istiyor. al gazeteni, kitabını, bin arabaya oku. sonra gir sınıfa hoca yoksa, git sekreterliğe sor, ilk hafta hoca mı gelir derlerse s.kerim ulan de. benim verdiğim vergilerle maaş alıyor, sonra derse gelmiyor de. çık sekreterlikten, dışarı da herhangi birine kütüphanenin nerde olduğunu sor. git kütüphaneye bölümünle ilgili kitap beğen. incele.

bu mallara kalsa evde yatarak ilim öğreneceğiz. dinleme kimseyi.

ayrıca (bkz: #20648856)
beyaz önlük bulan üst sınıfların fena tongaya getirecekleri üniversitelidir.
*
ilk hafta bir şey olmayacağının farkında olan fakat 'ya olursa?' ihtimaliyle yollara düşen gençtir. heyecanlı bir yapısı olduğu gözden kaçmamıştır.
ilk haftadan okula gitmemiş olsam bile,ilk haftadan okula gidiniz efendim..ders için falan değil zaten malsınızdır ders için gidiyosanız,sosyalleşin biraz yurt odasında batak atcağınıza yada aynı kişilerle gezceğinize yeni insanlar tanıyın..
okumak için yanıp tutuşan veya ortamı analiz etmek için giden öğrencidir.
mantıklı olmayan üniversitelidir.

ama öyle bir duruma geldi ki yoklama alınır, devam zorunluluğu vardır. sıkıntı olmasın.
ingilizce'de college freshman diye anılırlar.
(bkz: rektöre bizim sınıfın nöbetçisi benim demek)
Meraklıdır...
Boyle bir baslıgı acanın zaten lise capında bir üniversitede okudugunu tahmin ettigimdir.
dandik bir bölümde okumuyorsa eğer doğru olanı yapmıştır. dandik bir bölümde okuyorsa yine doğru olanı yapmıştır çünkü eğer aman deyip boşvermişse zaten bu arkadaşımız ileride yok üniversite ortamı öyle değilmiş yok bilmem çok yalnızım isyanlarıyla yurt arkadaşları ile bol bol pes turnuvaları atıp boş kaldığı zamanlarda da yorganın altında leptop kucağında geleceğin bir numaralı masturbatörü olmaya önceden meyillidir.
Ankara üniversıtesıyse eşşek gibi gideceksın dedırten baslık. Uyum dıye bı program var katılmazsan ıstersen 1.likle bıtır okulu gecırmıyolar.
akıllıdır. çünkü hem ilk hafta ders işleyen hocalar var hem de herkes birbiriyle tanışırken 2.hafta göt gibi kalmak var. ders yoksa girmezsin olur biter çimler ne güne duruyor ?
Karı kız dalgasına tanışma sosyalleşme amacıyla gidilebilir . Benim gibi ek kontenjan olanlar 1 ay sonra okula gidip göt gibi kalacaklardır şimdiden durumunuzu bilin .
uzaklardan gelmiştir ve altında yatan asıl neden ise bölüm birincisi olma planının ilk evresini gerçekleştirip öğretmenlerinin gözüne girip bir yandan da bölümdekilere göz dağı vermektir. böyle baskın karakterler sinsidir ve sizi ilk günden iterler bir şekilde.