bugün

bir üniversiteli kılişesidir. yaz tatilinin bitip okulların tekrar açılmasıyla birlikte memleketinden, eşinden, dostundan ayrılmak istemeyen öğrenci için sığınaktır aynı zamanda.
ancak yalandır, çatır çatır ders işlenir.
benim için klişe olmaktan çıkmış bir hayat felsefesi, bir yaşam biçimi, hatta adeta edindiğim ve edinmekten gurur duyduğum bir düşünce şekli.

eheh abarttım tamam. ilkokul, ortaokul ve lise hayatım ilk hafta okula gitmemekle geçti. pazartesi üniversite hayatım başlıyor ve ben hala evde pinekliyorum. biletimi 24üne aldım.

hem ilk hafta ders mi olurmuş?
lise değil ortaokul klişesidir.
üniversitede bozulan kural. ilk saat bile ders olur!
lise ve ortaokuldan kalma alışkanlıklar... Öğrenci kendi aklınca her hocanın dersinde tanışma evresini tekrarlayarak çok vakit kazandığını sanır, anlamsız espriler yaparak bu durmdan kıvanç duyar huzur bulur mutlu olur vs vs..
kendini kandırma yöntemidir. her sene ilk hafta ders işlendiği halde bu inanç hiç yitirilmez fakat hiç istisna da olmaz..
(bkz: hayallerle yaşıyor bazı öğrenciler)
"işi gücümüz var ilk hafta gelmeyin".
"okul tamiratta çocuklar ilk hafta zaten ders olmaz."
şeklin sözlerle okul müdürünün yada bir hocanın çocukları okuldan defetmesidir. zira üniversite öğrencisiyim bana "ilk iki hafta ders olmaz boşuna gelme" dedi. bölüm başkanı!!!
klasik ilk okul ve lise temennisi..
öğretmenden öğretmene değişen durum..
-çıkarın kağıtları sınav yapacağım.
+hocam ama daha ilk hafta ne dersi ne sınavı.
-lise mi sandınız lan burayı. yaz tatilinde ne yaptığınızı mı soracağım. yaz soru 1 .........
üniversite, lise, ortaokul ve ilköğretimde(yani okul hayatının her döneminde) olabilecek öğrenci psikolojisi. gıcık öğretmenler hep işler kaçış yok.
(bkz: amin)
(bkz: olmayacak duaya amin demek)
liseden aklımda kalan, fakat üniversitenin ilk günü derslerin başlaması ile geçerliliğini yitirmiş düşünce.
aktif eğitim ögrencilerinin suçu ne? diye düşündüğüm kaide. ikinci hafta sınav oluyordu.
ortaokul değil, ilkokul klişesidir. *
eğer üniversitede bile geçerliyse liseden yeni mezun bir öğrenci velisinin klişesidir.
saf bir gerçektir.öğrencileri bırakın bazı hocalar bile gelmez ilk hafta.
ilk hafta değilse bile iki gün olmaz.diğer 3 gün baya baya ders işlenir efenim.en azından kendi okulumda böyle.
(bkz: yok artık)
kolejde olmayan hadise. sike sike işletirler dersi.
klişedir ama realitedir, ne ilköğretimde ne lisede ne de üniversitede ilk hafta ders olmaz, bana denk gelmedi ders işleyen öğretmen de insafsızdır. ben işlemem.
rivayete göre, üniversitelerde ilk hafta gelenleri döven bir ekip varmış.
Önceden bok attigim, yasayinca ogrendigim olay. Lan dunyanin yolunu gelip cimlere oturuyorum amk.