bugün

insanları sadece 12 kalıba ayırmanın verdiği rahatlıkla ileri sürülmüş özelliklerdir. doğum günündeki yıldızların konumunun insanların davranış biçimlerine nasıl etkide bulunduğu da ayrı bir merak konusudur.
burcun sınırları içerisine dahil olan 21 haziran günü gundonumu'ne denk geldiği için kesin sınırları belli olmayan burçlardan birisidir. 2 gundonumu ve 2 ekinoks bugüne kadar ki burç sistemini alt üst eder. her yıl bu gündönümleri ve ekinokslar farklı saatlere denk gelmektedir ve bazen bir sonraki güne sarkar. o zamanda ne idüğü belirsiz iki burcun ortasında insanlar ortaya çıkar. ikizler de bunlardan birisidir.

ayrıca;

insanlığı 12 kalıba ayırmak saçmalıktır.
dengesiz.. (bkz: ikizler burcunun rezillikleri)
bir oyle bir boyle ne yaptigi belli olmayan ama neseli ve eglenceli insanlarin burcu.
ne zaman ne yapacağı belli olmayan, geveze, neşeli, cana yakın, esprili iyiki ikizlerim dedirten burç.
yay burcunun zıt kutubudur. hiç anlaşamadığım insanların ortak özelliğidir.
Bilimsel ismi Gemini olan takımyıldız. Kasım - Haziran ayları arasında gözlemlenebilir. Birbirine yakın konum ve parlaklıktaki Castor ve Pollux sayesinde,kış gökyüzündeki en belirgin takımyıldızlardan biridir. En parlak yıldızları Pollux,Castor ve Alhena'dır. Vasat, Mekbuda, Propus ve Mebsuta diğer yıldızlarındandır.
değişim kaçınılmazdır.
iletişim burcudur. çok bildiği için çok konuşur. ama susarsa da fena susar.
-çok konuşup aslında az sey anlatmayı beceren
-daha kararlarını acıklarken verdiği karardan vazgecen
-dengesizlikte tavana vurmuş
-ne istediğini asla tam olarak bilmeyen
-cok farklı alakasız alanlarda illaki sevdiği bi konu olan herbirinden cok bilgisi olmadığı halde bunlar hakkında saatlerce nefes almadan konusabilme yetisine sahip
-iyiki benden bi daha yok ay kendimi hiç cekemezdim valla siz nasıl katlanıyorsunuz bana ama ben süperimm di mi ya iyiki varım düşünsene olmadığımıı ne korkunç olurdu cümlesini kurabilen
-bir an zıplayıp hoplayıp ucan bi anda bütün morali bozulabilen sonra tekrar eski haline dönebilen 3 sn de ruh değişimleri yasayan
-sanıldığı gibi güvensiz olmayan gerçekten sevdiklerinde sıkı sıkıya bağlananan gözü başkasını görmeyen
-ailelerine asiri bir duskunlukleri olan
-aynı anda 50 tane seyi düşünebilen
-hertürlü müziği alakasız yerlerden arka aarkaya dinleyebilen muse, haggard, müzeyyen senar, beeethoven, orphaned land, killers, ajda pekkan, placebo arkasına anathema sonrasında türkü, lily allen, radiohead...
-ve bütün bu özelliklerinden gurur duyacak kadar tanımsız insanlardır. sahsen bana git su burc ol filan deseler hayatta olmam. bütün burcların en iyisi.
daha daha daha birsürü birsürü özellikk birsürü biiirsürüüüüüüüüüü
değişken yapısıyla adama illallah ettiren burçtur. herşeyi mantık çerçevesinde yürütmeye çalışır ama beş dakika önce kendisine çok manıklı gelen bir düşünce; beş dakika sonra mantıksız gelebilir. hatta bir beş dakika daha sonra başka bir mantıklı düşüncenin etkisi altına girebilir.

(bkz: allah benim cezamı versin)
(bkz: kendinden nefret eden insan)
insanların hakkında olumsuz düşündüğü bir burçtur. örneğin ben ikizler burcu insanı olarak burcun ne diye yöneltilen soruları geçiştiririm. ulan burcun elle tutulur bi özelliğini söylemezlerki burcumuzu söyleyip de övünelim.
Aynı şirkette çalıştığım bir ikizler burcu var. Kendinde tüm olumsuzlukları toplamayı başaran, iş saatinin ilk dakikalarında bayan arkadaşıyla durduk yere kavga edebilen, herkesi ruh hastası olarak gören, şımarık ve saldırgan yapısıyla olur olmadık herkese saldaran kişilik. Dedikodu onun günlük hayatının bir parçası, dedikodu edecek birileri yoksa duvarlarla konuşur yine bi şeyler söyler. tehlikeli burçtur, bu burca ait olan herkes anlaşmalı gibi kötülük yapmaya yeltenirler ve her fırsatı değerlendirirler. ayrıca çok bildiklerini zannedip boş konuşurlar. herşeye rağmen biz ikizler burcu dostlarımızı çok seviyoruz, yoksa mahallede olup biteni kimden öğrenecektik.
an itibarıyla star tv de yayınlanan yarışma programı. rezaletin son perdesi.
insanlara sorduklarında karaktersiz burç diye tanımlanan burcun o kelimeyle alakası bile yoktur.
ikizler burcu ortama ayak uydurabilen,işini özenle yapan burçtur.neşelidir de bu burç onunla zaman geçirmek sizi rahatlatır.
hava burcudur.
sıkıntıya gelemezler.genelde dağınıktırlar.
kişide çift karakter özelliğini barındıran burçtur.
bu burçtan olup da burcunun ozelliklerini gostermeyen insan yoktur.
kendimden bilirim ota boka mutlu olurlar yada üzülürler.
rahatça yalan söyleyebilirler.
aynen yazıyorum:

"ikizler; zeki, konuşkan, entellektüel, değişken, kurnaz, çift karakterli, huzursuz, anlaşılamsı zor, üstün yetenekli, çabuk düşünür, çabuk hareket eder. ilkesi: düşünüyorum" şimdiii bunlar aynen ve aynen bir bardağın üzerinde yazıyor. bildiğiniz bardak ya, cam bardak hani su, kahve vs falan içtiğimiz. hayır anlıyorum şöyleyiz böyleyiz oyuz buyuz tamam da bunu ne diye bardağa baskı yaparsın ben mecbur muyum ne kadar değişken ve huzursuz olduğumu her su içişimde hatırlamaya? madem böyle düşünüyosun kullanma diyenlere diyorum ki canım kullanmak istiyo size ne ve yine o zaman şikayet etme diyenlere de diyorum ki ben bir ikizlerim.*
iletişim burcudur. bu burçtaki bireyler iyi yazan, iyi konuşan, çevresiyle hemen sıcak ilişkiye girebilen insanlardır. en kötü özellikleri ise merak ve kararsızlıklarıdır. bu burcun insanlarıyla alışverişe çıkmak bazen tam bir işkence haline gelebilir kararsızlıkları nedeniyle.
ikizler iki yüzlü değil çok kişiliklidir. Farklı ruh hallerini aynı anda içinde barindırabilen tek burçtur. Ayrıca çok zekidir.... Ama akıllı değildir, o zekayı kullanmakta zorluk çeker dikkat eksikliği yüzünden.
en heyecanlı, en kritik anlarda bile umulmadık bir espri patlatarak insanı güldürmeyi başaran soğukkanlı burç.
iki yüzlü olduğu söylenen ama aslında çift karakterli olan burçtur ki bu iki özellik aynı şey değildir *
kadinlari cok cektiren burc. oh sefam olsun!.
dakikası dakikasına uymayan burç. an itibarı ile mutlu olabilirken 5 dakika sonra durduk yere keyifsiz ve nemrut bi hale dönüşebilir. buradan bana "dengesizsin olm sen" diyenlere selam ederim.
tüm genellemeler yanlış olsa da,bugün çok kötü olduğunu düşündüğü ve eksilediği bir yazıyı yarın aslında o kadar da kötü değil hatta çok iyi şeklinde düşünerek artılayabilecek kapasitede olan insanların burcudur.
bilim ilerlemiş, milyonlarca olasılık taşıyan genler ve çocuk oluşumuyla ilgili onbinlerce yeni bilgi ortaya çıkmış ve bunlar insan karakterine nası yansıyabileceğine ilişkin bi çok yeni bilgi keşfedilmişken yılı 12 ye bölüp 12 tip -hadi yükseleni alçalanıyla beraber 36 tip diyelim- insandan bahseden bi hedeye inanmayan biri için hiç bi anlamı olmayan burçtur...