karganın semalarında hergün uctugu mus ovası büyüklüğünde en işlek yeri bankalar caddesi olan bulgaristan sınırına 15 dakikalık semt.
ikitelli köyü vardır bir de burada.özellikle minibüslerinde hırsızlık olayları sıklıkla yaşanır.
ikitelli biri belli
gunduzlerı olmazsa gecelerı gel bari

gibi bir turkuye konu olmus semt.
karayollarının kesiştiği noktada bulunur. Türkiye'nin en büyük sanayi ve ticaret sitesi ve en büyük otomotiv sitesi buradadır.
içerisinde olimpiyat stadını barındıran, küçükçekmece'ye bağlı istanbul'un bir semti.
başakşehir gibi sıkıntısı olmayan bi şehrin yanında sıkıntısı eksik olmayan, ikitelli köyiçinin bazen at boku kokan, sanayisi yüzünden sağlıksız olan semttir.
sanayisinin ve evlerin düzeninin bir acayip olmasından gayrı insanlarıyla çok daha acayip bir mekan.
212'nin açılmasıyla biraz nefes almış semt.
başakşehir'in belediye olmasıyla buraya bağlanmış labirent.
organize sanayisinin istanbul içinde ayrı bir istanbulun olduğu yer... (köy değildir)
iki tarafı otobanla cevrili feodalitenin devam ettiği tek yer.
buraya uygun çok güzel şiirler yazılmıştır. Bir akrostiş örneği verilirse:
Adım stayla gönlüm yaralı
Param yok ama saçım havalı
Artistim ben doğdum doğalı
Çakma kotlar üstümde durmalı
ilerde herkes apaçi olmalı.
ulaşımı en bok semt.
bir kısmı başakşehire bir kısmı küçükçekmeceye bağlı bir semt.
Mahallelerinde her türlü pisliğin döndüğü, dedikodudan başka birşey bilmeyen ve sapkın insanların bolca bulunduğu semt.
türkiyenin en büyük hayvanat bahçesine sahip semti.

(bkz: ikitelli organize vahşi yaşam bölgesi)
ağırlıklı olarak sanayi bölgesi olan, otoban kıyısında bulunan, eskiden küçükçekmece'ye şimdi ise başakşehir'e bağlı olan semt.
sanayi siteleriyle dolu olan otoban kenarındaki semt.
adı "iki telli (fazlı) elektrik kablosu" çağrışımı yaptığı için, içinde yer alan organize sanayi bölgesi ile müsemma bir mahalle.
görsel
sanayi siteleriyle dolu, sevimsiz semt.
sanayi bölgesi başakşehir'e, yerleşim olan kısmı küçükçekmece'ye bağlı olan semt.
çift e tellidir. oynanır. ehe.
sanayi bölgesi olarak bilinen semt.
küçükçekmece'ye bağlı olmasına rağmen bağcılar'a gitmenin daha kolay olduğu semt.
ortaokuldayken bir söz uydurmuştum.
bir elli. ikitelli. bir kız gördüm ince belli.