bugün

gülerken gerçekten düşündüren bir oyun. hani ben 2001de çok küçüktüm belki ama o dönem bu sorunları yaşamış insanları gerçekten güzel anlatmış. ve berkay tulumbacı'nın karakterden karaktere geçişleri gerçekten muhteşemdi. gidin izleyin valla.
dün akşam saat 19:00 da karabük kültür merkezi'nde sahnelenen tek kişilik oyun. "karabük'te daha önce devlet tiyatrosu sergilenmiş miydi yahu?" sorusunu akıllara getiren oyundur. iki perdeden oluşuyor. ilk perdeyle dikkatini topluyor insanların ama ikinci perdede şahsen sıkıldım. ama çok kısa bir kısmında. yani izlenesi bir oyun. ayrıca tek kişilik oyun sahnelemenin ne kadar zor olduğunu farkediyor insan ve daha çok saygı duyuyor sahnedeki insana.

--spoiler--
ayrıca o sağda ilerleyen rakamı 29 dan 89 a almalarını da kaçırmadık haberiniz olsun. *
--spoiler--
yazanın ellerine, berkay' ın oyunculuğuna sağlık!
inanılmaz keyif aldığım bir oyundu.
oyun kişi açı sından tek; ama karakterler açısından sanırım dokuzdu ve bütün canlandırmalar birbirinden başarılıydı. kendimce önerim izlemeniz doğrultusunda, ben zaten bir daha gideceğim o kesin.
belirli aralıklarla saçını sürekli geriye savurup durdukça ileride önlerden saçın açılması ya da alın bölgesinde alerjik reaksiyon oluşabilir mi diye düşünmemi sağlamış, tek başına tüm izleyicilere ulaşmaya çabalayan , içinde gizli bir stand up yeteneği bulunan genç bir oyuncu tarafından sergilenen oyundur.
Berkay tulumbacı'nın sergiledi tek kişilik bir dt oyunu. Oyunun eleştirisi gayet tadında ve hoştu, ama en büyük alkış tabii ki Berkay tulumbacı'nın. Tek kişi olmasına rağmen Ortalama üstü bir oyunculukla doğaçlamalarıyla sempatik tavırlarıyla hepimizi mest etti. Oyunun sonunda "keşke bitmeseydi" dedik ve tadı damağımızda kaldığı için üzüldük dırım dırım.. O yüzden eğer ki tiyatro sever biriyseniz lütfen gidiniz görünüz Efem.
En dip not: bu adam kara ekmekte oynarken "ne dıydık karakter itici şey amaaann" diyen ben sahne de onun lanet ettiğim dıydık karakter olduğunun farkına dahi varamadım. Allah var yakışıklı çocuk şimdi.
mutlaka gidilmesi gereken tek kişilik oyun, hem eğlenceli, hem komik, hem de düşündürücü, izleyin, izlettirin.
işsizliği güldürürken düşündürerek anlatan tek kişilik oyun
Fırsatını bulursanız mutlaka gidin tek kişilik performansı aktarabilmek zordur ama berkay kardeşimiz bunu harika yapıyor ve kesintisiz izleyebiliyorsunuz.