bugün

(bkz: fantastik liberal komedya)
(bkz: karga)
tek eksiği ilk beyan bitmeden, bir şey düşünememesidir. Müneccim değil ki a.q.
anket açmayandır. * * *
p.v = n.r.t formuluyle bulunurlar. *
emekli, dul ve yetimin hakkını yedirmeyen, salla başını al maaşını felsefesi gütmeyen, öğrenci değilse sigortası olan, nesiller arası absürd dalaşmalara girmeyen, ayar verme konusunda kabiliyet sahibi olan, boş bakınızları cuk diye oturtan, çok pis tespit yapan, trolleri sallamayan, akşam evine ekmek götürmekten başka derdi olmayan yazardır.
hangi kız olduğunu söylerse kendisi için isteriz de . lokumu bendendir, biri de çiçeği halletsin.
kimine göre şakirt olmaması gereken kimine göre ise laikçi olmaması gereken yazardır.
kimine göre dinine bağlı olması gereken kimine göre ise ateist olması gereken yazardır.
kısacası olmayan yazardır efenim.
son birkaç gündür ekşiye bakarsak inception sever olup sevmeyenleri linç etmek baş şartmış onu anlarız.
lokum, çiçek tamamsa bir tütün kolonyası eskik. o da benden.
(bkz: kaşgarlı mahmut)

not: kabul edin kimse ondan daha iyi olamayacak.
okeyde taş çalmadan biten,

otobüste ''arkaya doğru ilerliyelim beyler'' diyen

sabahları uyanmak için rock müzik dinleyen,

118 80 reklamına uyuz olan,

merdivenleri çifter çifter çıkan,

kalemi baş parmağında 185 kez çevirebilen

kişidir.
beyazıt öztürk'tür...yumuşak hatları vardır...her kalıba girer...renk değiştirebilir...fikri yoktur, o anki yükselen fikirlerin savunucusudur...

ha bir de traş olmadan sözlüğe girmez!
(bkz: ddcss)
"bu ateistlerin allahı darwin lan, darwine tapıyo amcuk ağızlılaa" demeyi hemen öğrenmiş olması gerekir bu ibnenin.
karın tokluğuna entry giren vefakar cefakar anadolu insanıdır. öyle ki ekmeğin arasına peynir koyup "yi bunu" demeyeceklerini öğrendiğinde dahi entry girmeye devam eder.

bir nevi sabri gibi, evet. yeteneği, tekniği, kapasitesi önemli değil. sal çayıra, sabahtan akşama iki kale arasında gitsin gelsin.
futbol ve kız muhabbetinin cılkını çıkarmayandır.
en azından bunlardan başka ilgi alanı olabilen ve üç beş cümle yazabilen kişidir.
muhafazakar, tutucu, kadınsa kapalı, zinhar zinaya ve levnlerine yaklaşmamış, risale-i nur külliyatını ezbere bilen, mümkünse sadece bölünerek çoğalan yazardır.
entry sonuna evet yazan yazardır. evet.
ideal sözlükte yazan yazardır.
misal ben the sims medieval oyununa baktığım zaman burada iki üç entry ekşi sözlük te ise 40 adet entrye rastlıyorum.
leisel jones a baktığım zaman ise, bırak hakkında burada doğru düzgün entrye rastlamayı, isminin bile yanlış yazılarak başlığının açıldığını görüyorum.

ölü ruhlar ormanı kitabını okudum... eleştirel bağlamda biraz daha bilgiyle donanmak istiyorum. bu sözlükte ne mümkün... okuyan gelmiş: "sonunu tahmin etmiştim" "hiç beğenmedim" "ay okuyamadım" "ay çok beğendim" den öte yorum yapamamış.

ideal sözlük yazarı bence, bilgisini donanımını paylaşmayı becerebilen adamdır. herkesin hayata dair en az bir alanda uzmanlığı vardır, isterse bu oral seks olsun... onda bile bir kişi kitleleri aydınlatacak, bir bilgi deposu oluşmasına katkıda bulunabilecekse ideal sözlük yazarıdır benim için.

hele bu bilgi paylaşımında, yazılarına biraz da karakter katabilirse bu yazar, tadından yenmez.

burada ise yazarların tek derdi birbirine laf sokmak. ayar vermek. kanka edinmek vesair. haydi birkaç seks içeren diyalog girelim. hadi şuna sağlam uzun bi yazı döşenelim de göt olsun. hadi aynı siyasi görüşü destekleyenlerle birleşelim... haydi bi anım var onu anlatayım da gülün... eheehehehe den öteye gidebilen yazar bulmak zor buralarda.

elbette, söylenilenler çok doğru. herkesin ideası, ideali farklı. o yüzden muhakkak bir "bence" eklenmelidir ideal sözlük yazarı tanımına. "bence sözlüğün en iyi yazarı" denmelidir. "bence kral adam" denmelidir vesaire.

çünkü senin gün aşırı artıladığın, karmasını göklere çıkardığın, yazdığın, hoşlandığın, beğendiğin, canını verdiğin adamın benim için zinhar kıymeti olmayabilir.

bunu kabullenmek lazım her şeyden önce.
fenerbahçeli olan yazardır.

(bkz: nerede o eski troller)
(bkz: alyowerlak) gibi olmayan yazardır.
durmadan güzel oylanan yazardır...
Etliye sütlüye fazla karışmayan, siyasete girmeyen, futbol başlıklarına yorumunu esirgeyen ve tüm bunları kötü oy almamak için yapan yazar değildir elbette. ideal olanı, düşüncesi neyse iki kere düşünmeden (sözlük kriterleri dahilinde) yazanıdır ideal sözlük yazarının.