bugün

michael pitt ile Astrid Berges-Frisbey'nin başrollerini paylaştığı gözler üzerine yoğunlaşmış bir bilim insanının aşkını ve hayatını anlatan senaryosunu çok yaratıcı bulduğum pek duyulmamış ama ileri de beğenileceğini düşündüğüm 2014 yapımı film.
konu olarak başarılı film. duygu yoğunluğu yüklü bilim ve din kıyaslaması olmuş. ama sonu kötü bitirilmiş tek eksisi bu diyebilirim. onun dışında oldukça sürükleyici film.
Son zamanlarda izlediğim duygusal anlamda en güzel anlamını aktaran film olmuştur.konusu din ile bilim arasında gidip gelmektedir. michael pitt ile astrid berges-frisbey in taçlandırdığı senaryoya sahip filmdir.

--spoiler--
buda nacizane eleştirimdir.

http://ahmetbiber.tumblr....ost/106898199440/i-origin

--spoiler--
mike cahill imzalı güzel film. another earth' den sonra biraz zayıf ama bu kötü demek değil.
ismindeki kelime oyunundan çok çok daha iyi olan film. bilim, din, gözler ve ruh.
(bkz: eye yerine i yazmak)
2014 yapımı bilim-kurgu filmi. son çıkan filmlerin içinde favori filmim.

--spoiler--
bilim, inancı yıkabilir ama inanç, bilimi yıkarsa ne olur sorusunu soran bir film. asıl konusu reenkarnasyondur aslında, hiç bahsedilmese de.
--spoiler--
reenkarnasyon üzerine kurulu 2014 yapımı film.
bilim ve reenkarnasyon inancının anlatıldığı film.
Başından sonuna kadar din-bilim tartışmasına aralıklarla atıfta bulunan, son olarak gol vuruşunu reenkarnasyon ile yapan film. Kurgu iyi güzel ama bazı sahneleri aşırı zorlama olmuş gibi geldi.

--spoiler--
Kızın bilboard a baktığı sırada yaklaşık 30 metreden gözlerin eikizini bulduğunu düşünmesi ve asansör yerine merdivenden çıkması. Hiçbir insan çıkabildiği merdivenleri asansörle inme takıntısına sahip değildir. Bilmiyorum sadece bana zorlama gelmiş de olabilir. Tabiki maksat testin sonunda golü asansör kazasıyla atmakmış.
--spoiler--
bilim kurgu sevmem ama inandığım reenkarnasyon inancına atıflarda bulunduğu için hüzünle ve tebessümle izlediğim bi film oldu. astrid berges-frisbey e aşık oldum çalı gibi bacakları dışında olağanüstü bir hanım. bilim kurgu filmlerine olan önyargımı yıktım bu filmle ayrıca konu olarak benzeri olan pre-destination filmi de izlenilebilir , senaryo ve oyuncular müthişti.
kurgu güzel. ama sadece film işte.

astrid berges frisbey asabi güzel.
Son zamanlarda izlediğim güzel filmlerden biri. Bilim, din, reenkarnasyon ve gözler üzerine kurulu.
mike cahill' in afgan kızından etkilendiğini düşündüren film.

(img:#112788)
izlenmesi gereken film.
kesinlikle izlenilmesi gereken.
iki çıkarımda bulundum o ayrı.
müthiş bulduğum film. özellikle de son iki sahne çok hoştu. asansörün oradaki ve film tamamen bittikten sonraki sahne. izleyen izlemeyen herkese uyarı; film bitti sanıyorsunuz ama tüm yazılardan sonra bir küçük sahne daha var, orayı da izleyin derim.
Filmin sonundaki eşleştirmeler hakkında biri beni bilgilendirirse memnun olacağım filmdir.

Bir de beni son sahneden ziyade kollarında ölen sevgilisinin ardından, adamın hatunun fotoğraflarına bakıp kendini tatmin etmesi daha çok sarsmıştır. O sahnede ben şok, ben iptal.
ana teması bilim vs. din olan güzel bir film. gerçi mevcut senaryo daha etkileyici şekilde de kullanılabilinirdi ama mevcut haliyle de gayet ortalama üzeri bir film olmuş. bazı sahneler gerçekten duygu yüklü. reenkarnasyon meraklıları kaçırmasın.
filmde gecisler cok hizli, konu iyi fakat kurgu zayif. Bilimsel tabana oturtucaz ugrasi tamam da bu hizli akis ve bazi soru isaretlerinin kalmasi sonuna dogru bu film niye boyle sacmaladi hissi veriyor, sonu olayi toparliyor ama yine de boyle saglam bir konudan cok daha efsane bir son ve akllica bir akis beklenir. Izlenir mi? vaktiniz varsa, izlemeyen de bir sey kacirmis olmaz.
filmin son sahnesine jacquline kennedy'nin ankara'da reenkarne olmasıda ilginçtir.
Gözün evrim basamaklarını açıklayarak, dinlerin yanlış olduğunu ispat etmeye çalışan bir bilim insanının hayatından bir kesit anlatan dramatik film. Filmin ismindeki küçük numara, daha filmin başında şahsımdan artı (+) not almıştır. Film genel olarak din, bilim ve reankarnasyon üzerine kurulmuş.

(bkz: i origins)
(bkz: eye origins)
(bkz: telaffuz)

Son zamanlarda izlediğim en güzel filmlerden bir tanesi.
seyrettikten sonra insanda bilim, din, ruh ve reenkarnasyon hakkinda ciddi sorular uyandiran film.
Bugün izlediğim, bittikten sonra aklıma tek bir cümle getiren film. Gözler kalbin aynasıdır, yalan söyler mi yar yar.

Not: 10/7 verdiğim güzel bir film.
Güzel film. Ama bilim ve din eksenli tartışmada biraz dine kaymış.
Another earth daha başarılıydı kanımca.sıkılarak izlemedim ama bilimsel kısımlar daha derin olabilirdi.konu bağlama şeklini sevsem de fazla romantik bir film olmuş.tanrının olmadığını ispatlamak isterken yine bütün kapılar var olduğunu işaret ediyor gibi bir sonuç çıkarılıyor.reenkarnasyon kafa kurcalayan bir konu bilimsel olarak ispatlanmaya çalışılmış gibi heyecanlanmıştım trailerını izledikten sonra açıkçası biraz hayal kırıklığı yaşadım.