bugün

--spoiler--
filmin ortalarında tedavi için evine getirdiği kadının iyileşip sevişeceklerini düşündüren film. ama olmadı. sonrasında gelen kadınla sevişirler diye düşündüm o da olmadı.
--spoiler--

not: neden spoiler kullanmam gerektiğini hala anlamış değilim.
Filmi Will Smith tek başına 1 saat 41 dakika izletebilmiştir.
Harcanan süreye değer.
Lakin Will Smith artık başkaları için ölmekten vazgeçsin.

(bkz: 7 pounds)
sonu çabuk getirilmiş film öyle ki sanki yapımcı musluğu kapamışda hemen toparlayıvermisler gibi. Sonunun bu şekilde kötü bağlanması sinirlendiriyor insanı güzelimm filmi piç ettiniz diye.

--spoiler--
itiraf ediyorum sam'in öldüğü sahnede ağladım.
--spoiler--
kahraman bir amerikalının insan ırkını kurtarmak için kendini feda ettiği 543432464324136 filmden biri. dikkat çekici iki nokta:
1) will smith de sağlam vücut yapmış pull back up hareketini yaparken helal olsun dedirtti

2) filmin bir diğer başrol oyuncusu olan köpek sam olağanüstü bir oyunculuk koymuş ortaya, yaralandığı sahnedeki performansı necati şaşmaz'dan daha gerçekciydi, hayran kaldım hayvanın oyunculuğuna.
sonu iyi hazırlanmamış bir film gibi geldi bana...

--spoiler--
şöyle ki: adamımız niye kendisi de girmedi bombayı atıp. tabi bende filmi hemen göt eden biri olmak istemem, "he, oğlum şurası mantıksız işte, bak çöktü film", diyerek ama n'apalım insanın aklına bir şey geliyor ve paylaşmak istiyor.
bir de adamımızın evi de cephane ha her evde bir silah, her delikte bir bomba, herçekmece de bir bazuka, evin etrafı ırak'a dönmüş, hey yavrum hey.
--spoiler--

ayrıca sinemada başlarında köpek de mi efsane diye bir geyik döndü arkadaşlarla...
harika efektlere harika oyunculuğa harika senaryoya sahip bir film olmuş. birazcık gerçekçilik payı katarak izlenirse filmin atmosferine girilirse gerçekten çok etkileniyorsunuz. yalnız her şey iyi güzelde filmi korsan alıp izledim ve alt yazılar genelde güzel olmasına rağmen bir şey dikkatimi çekti ve en heycanlı yerinde gülmekten yarıldım. çeviriyi yapan arkadaş koyu müslüman sanırsam. sizin için resmini çektim buyrun bakın..

görsel
iki ayrı versiyonu olan, Alternatif sonlu filmlerdendir.
capacity cine bonus salon girişinde "i am legent" şeklinde yazılmış film.

Filmin konusu bilindik, sonu küt diye bitiyor...

evet öyle ama, bu değerinden bir şey kaybettirmiyor. Yeterince dinleyince tanırının verdiği mesajlar bir miktar signs a da benzemiş. Yine de o filmden de, yine bin kat daha iyi.

Öncelikle will smith çok iyi bir oyuncu olduğunu kanıtlamış. Fred i tehdit ettiği ve dvd cideki kızla tanışma sahneleri mükemmeldi.

bu rolüyle oscar alsa kimse bir şey diyemez. piyanist te adrian brody daha iyi rol yapmıştı. çünkü will smith rol yapmamış bildiğin, o karakter olmuş.
konuyu will smith'in performansına indirgemiş film. kötü mü- değil. gayet izlenebilecek bir film.
kansere çözüm olması için geliştirilen bir tür virüsün beklenmedik bir nedenden dolayı değişime uğraması ve bunun da insanlara bulaşmasından sonra gelişen olayları anlatan bir Francis Lawrence filmi.
izlenimlerim;

--spoiler--
film de başrolde will smith ve yoldaşı k9 sam'i görüyoruz. oyunculuk oldukca başarılı. yalnızlık psikolojisinde insanın ne gibi durumlar göstereceğini çok iyi anlatmışlar. film başlangıcı, gelişimi düzgün ve doğru zamanlamalarda işlenmiş.
ancak filmin süresi beklediğimden daha kısa geldi. bu yüzden konunun finale bağlanması biraz aceleyle olmuş gibi geldi.
daha uzun bir film olmasını beklerdim.
--spoiler--

film türkiye de gösterime girmedi. ama girdiğinde mutlaka izlemeniz gereken bir film.
gayet başarılı bir film. albay rütbesinde bir asker aynı zamanda başarılı bir doktor olan filmin başrol oyuncusu Will smith'in virüs bulaşmış kişilerle sıfır noktasında kalarak insanlığı kurtarmak için köpeği samantha ile verdiği yaşam mücadelesi izlenmeye değer.
film zaten güzel birde will smithin oynaması filmi daha çok güzelleştiriyor.
1001 gündür kadın eli degmemis willy nin * kadın görünce delirmesi "kimse kalmadi sen ben bir de cocuk" dedigi anda fon olarak izel in bebek sarkisi calinmasi gerekli idi. ardindan da senden cocugum olsun repertuarinin en slow versiyonlari konularak arabesk fantazi türüne de girilerek gise basarisina ulasacagina inandigim film.
demek ki neymiş bir filmin beğenilmesi için illa kalabalık bir kadroya ihtiyacı yokmuş. will smith tek kişilik koca kadrosuyla gayet güzel bir oyunculuk sergilemiş. gidilesi, izlenilesi bir film.
an itibariyle atv'de yayınlanan efsane fim.