bugün

hiç eksik olmayandır. hüzün ayında doğduysanız zaten bırakmaz peşinizi.
vüs at o. bener şiiridir.

Soluyan yapraktır hüzün
Eline doğan
Söner pırıltısı Venüs’ün...
belki de sahip olduğumuz en değerli şey. mutluluk değil ki paylaşıldıkça değerlensin, bizi farklı biçimlere soksun. yaşıyorsan kendi başına, kimselere söylemeden yaşayacaksın. seni sen yapanlardan biri de o aslında ama haksızlık ediyorsun her daim. orda burda reklamını yapıp acındırıyorsun belki de farkında olmadan.. ah bi'bilsen onsuz olamayacağını, hüzünlerin yeni sevinçlere gebe olduğunu bi'anlasan.. belki o zaman çözülecek her şey..
--spoiler--
hoşgeldin hüzün
gülmüyor yüzün
--spoiler--
o kadar incinmişim, o kadar üzülmüşüm ki ne kadar toparlansam, ne kadar baştan başlasam da peşimi bırakmıyor. vazgeçmiyor..vazgeç yüreğimden, düşlerimden, yaralıyım en derinden..kaçtıkça sana geri dönüyorum. ne olur artık azad et beni..
eğer asilse yani gerçekse üzüldüğün şey, sevilene dair değil, hayattan bir enstantaneyse... misal, bu gün çocuklarının mutluluğu için çabalayan bir baba figürü aklına ölmüş babanı getirmiş de " benim babam da böyleydi " dedirtmişte hüzünlenmişsen işte hüzün o zaman hüzündür çünkü gerçektir.
gece yolcuları'nın unutulmaz ve de hiç sıkılmadan -tekrar tekrar- dinlenilebilecek parçalarından...

''yine gidiyorsun hiçbir şey bırakmadan ve ben son kez bakıyorum ardından...''
tek başına şiir hissi uyandıran kavramdır.
hayatı karartandır. hep uyumak, hep uyumak, hep uyumak...
ayşe kulin in yeni romanıdır.hayatının belli bir periyodunda yaşadıklarını anlatmaktadır.
hangi mevsim olursa olsun,
ister bahar ister yaz,
benim gönlüm sonbahar da yaşar ayaz,
bir gitarın nağmelerinde özlerim sevgilimi,
hüzünü yaşarım gözlerim yaşarır,
hüznüme bir yol ararım,
yarime gitsin diye,
sevgimi duyursun diye...
şimdi garip bir hüzündeyim,
sevdiğimin hayalindeyim,
hüzünlüyüm sonbaharda,
hüzündeyim.
lanet bir şey. hele benim omuzumdaki, adeta beni sömürüyor. bütün duygularımı hemde. gitmiyor ordan. hüzün denen kelebek, omzumdan bir türlü gitmiyor.
işyerindesinizdir, çalışıyorsunuzdur her zaman aklınızda olan "o" sanki ilk defa gelmiş gibi girer beyninizin içine ordan direk kalbe acayip bir duygu yaşarsınız. işte bunun adı hüzündür...
kendini en sonda buldugun andır o sondan sanki çıkmayacakmış gibi hissedersin sonsuzlugun içinde sonu arayamaya başlarsın bir bakarsınki ne ilerleye bilmiş nede gerileyebilmişsindir.hüzün seni alıp götürmüş artık gözünden o yaş akmış geçmiş sen ise o sonu unutamazsın unutursan yeni bir başlangıçın olmaz.
yeni arabesk kraliçesi akşamlar,doktor ve bana mı sordun şarkısı güzeldir.
[http://www.youtube.com/watch?v=47fDB1Gbevo ]
[http://www.youtube.com/watch?v=Q1vhfRSEQWQ ]
siyah, acıları ince gösterir.
Hoş geldin! Ben de bu akşam hiç uğramayacaksın sandım; hüznüm.. Gir kapı açık!
''yalniz hüznü vardir kalbi olanın.''
en güzel ahmet özhan söyler.
yine mi geldin hüzün kapılarıma. haydi giyin kuşan gir odalarıma. yabancı değilim tanırsın beni. her veda sonrasında.
"Hüzün uzaklara ait olup
Yakınlara hapsolmaktır..."

hüzün sızıdır yüreğini saran, bazen sebebini bilmez insan...
hüzün bir çeşit enerji yitimi hali sanki.
roman mahallerinin ara sokaklarındaki dünyanın en iyi müzisyenlerinin olduğu yerde yaşayan, insanı adı gibi hüzüne boğan bir ses santçısıdır. dinlerken insanı içmeden sarhoş eder hüzün. televizyonada çıkmıştır hatta albümü bile vardır ama o kadar da ünlü değildir. favori şarkıları geceler ve banamı sordundur.
size binbir yalan söyleyerek sizinle oynamaya çalışırken size aşık olmuş bir adamın, yalanların kıskacına düştüğünde gözlerinde gördüğünüzdür hüzün.
dinlerken insana çok farklı duygular hissettiren gayet hoş bir yüksek sadakat parçası.
güncel Önemli Başlıklar