bugün

allah'ın da kuran da övdüğü güzel ahlakı, ince düşünceli olması, derin allah korkusu ve samimi imanı sebebiyle örnek aldığımız, sevdiğimiz, müslüman kardeşimiz, peygamberimiz.
insanin hayatı boyunca yaşayacağı en güzel sevgidir, Allah'in sevgilisini de sevmektir aynı zamanda, büyük şereftir.
sereftir.
O sultana layik olmaya çalışmaktır.
iyi bir şeydir.
onu sevmek farklıdır, farklı olmalıdır. sevgilini seversin, kıyamazsın. anneni seversin özlersin. onu seversin, korkarsın söyleyemezsin sevdiğini... layıkı ile sevememekten korkarsın.
anam babam sevdiklerin sana feda olsun ya rasullullah diyebilmektir. alemlerin efendisi vasıtasıyla alemlerin yaratıcısına ulaşmaya çalışmaktır.

bunu beyni, pozitivizmle uyuşmuş, gördüklerime inanırım görmediklerimden banane diyen ahmakların anlamaması gayet normal değil mi?

beynini sadece deneye ve gözleme adamış ve kendini çağdaş addedenler bunu ne bilir?
pürüzsüz,çelişkisiz,sonsuz bir sevgidir.
sozluk sayfalarında taşınmayacak kadar yüce, yalnızca kalpte yaşancak kadar kutsal bir olgudur...
çok kolaydır,çünkü onu biraz olsun tanımak hatta söylediği sözlerden birini okumak sevmeye yeterde artar.
güzel bir şeydir. allah'ın elçisini sevmektir.
O'nu seven milyarlarca insanla aynı duyguyu paylaşmaktır. hiç kimse O'nun kadar sevilmedi, sevilmeyecektir.
kitkitkat sayesinde nebiyi anmış olduk. sonsuz selam ve salat peygamberimizin ve diğer tüm peygamberlerin üzerine olsun.
cennete giden yollardan biridir.
insan tanıdığını sever, bu yüzyılda onu sevmek hadis-i şeriflerini okumakla mümkündür,
bir hadis-i şerif: ''Zaman zaman öyle mü’minler bulunacak ki, onlar beni görmeden bana inanacak ve beni tasdik edeceklerdir. işte, bunlar, benim gerçek kardeşlerimdir.''
hayatını tam olarak okuduktan sonra aksi düşünülmeyen durumdur. salat ve selamların en güzeli onun üzerine olsun.
aslında kolaydır.

"Kim, benden sonra öldürülmüş (unutulmuş) olan bir sünnetimi ihya ederse beni seviyor demektir. Beni seven de benimle beraberdir."
atatürkü sevmeye benzemez.
http://www.youtube.com/watch?v=r_YYpDRknjU
yobazların sürekli atatürk sevgisiyle karşılaştırdıkları durumdur.
tabikide ikisinide seviyoruz biri dinimizin müjdecisi örnek aldığımız bir insan allah'ın resulu peygamberimiz. bir diğeri yine örnek aldığımız vatanımızın ulu önderi, şanlı kurtarıcımız.
o mu yoksa bu mu diyenlere küfür ediniz efendim ben öyle yapıyorum. insan hem laik hem müslüman hemde atatürkçü olabilir. bölücü yobazlara aldanmayınız.
müslümanların mecburiyetidir. yani gerçekten sevmiyorlar, ya cennete gitme güdülü ya da allah korkusu temalı sevmeler bunlar.
ulu önder, başöğretmen, son kurtarıcı, büyük führer, yoksulluğun sonunu getiren yüce kişilik recep tayyip erdoğan'ı sevmek gibi ulvi bir erdemdir.
kelimelerle anlatılmayacak kadar büyük bir olaydır.

ama sevmek yetmez, sen onu anlamadıktan sonra sevmişsin sevmemişsin fark etmez.
onu sevmek insanı sevmektir insanı sevmek seni sevmektir, o halde seni seviyorum.
O'nu sevmek ümmetini sevmektir.