sevaptır.
kızı bırakıp babasına yazmayı gerektiren durum.
kızını bırakmak için kaç para isterseniz vereceğini gösterir.
kızı büyük ihtimalle kaçırmak zorunda kalacağınız eylem.
of off offf ki ne of! allah kurtarsın birader denilir.
kaçırılmayacak fırsat denir.
kızını sizden çekip alacak adamdır da.
+ senden hoşlanıyorum kezbannur.
- ama benim babam çok zengin.
+ sana aşığım.
sizde zenginseniz problem değil ancak siz zebil bir fukaraysanız asıl problem o noktadan sonra başlıyor. davul bile dengi dengine çalar diye boşuna gırtlak patlatmamış atalar. aşk sevgi bir saatten sonra yalan oluyor ve o gerçek yüzünüze sert bir kuzey rüzgarı gibi vuruyor, uykularınızı kaçırıyor.
-merhaba ekrem bey...
+fiyuuuuuuuuuuuuuuu yeaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhh
-ekrem bey, hatice ile size bişey aıklamak istiyoruz...
+zengin olduuuuuuuuuuuuuuuuuuuuummmmmmm heeeeeeeee haaaaaaaaaaaaa!!!!!
-hatice, baban yine bizi dinlemiyo?
=gözünün önünde sevişelim, evlendirsin bizi...
+ahahaha!!! vallaha da bileeeyhuuuu...
-loto falan mı tutturdu baban?
Er kişinin de babası zenginse iyidir hoştur, onun haricinde yaklaşmayınız efendim o kıza. Bu işler böyle.
allah vermesin denilen durumdur, çoğunlukla davul bile dengi dengine çalar sözüyle absorbe edilmeye çalışılır.
delikanlı insan genç kızdan hoşlanabilir. babası zengin olur, şayet iş ciddileşir ve evliliğe doğru giderse işte en büyük yanlış burada başlar. genç insan hayatının en büyük hatasını yapar. çünkü ömür boyu çekeceği ızdırap ve çile günleri başlamıştır. askeri eğitim başlar, bir düdük yat bir düdük kalk. eşi ve kayın pederi ne isterse yapmak, zorundadır özgürlük ve egemenliğin kayboluşu ve öküzlere takılan boyunduruk a girmiştir demektir her insanın yapamayacağı ve karakterinin, kaldıramayacağı bir olay. çok zengin kız delikanlıyı bozar.
özgüven kaybına sebep olabilecek bir ilişki başlangıcıdır, başlamadan bitirmek gerekir.
(bkz: zengin kız fakir oğlan)
Çok farketmez..
oğlan için gelecek planlarının baltalanmasına sebebiyet verir bu olay, takılıyorken bile bu durum kendini yer yer hissettirecektir bunun devamında iş ciddileşince neler olacak bi düşünün.
çoğu zaman "bu kız bana bakmaz" iç seslerine muhatap olunan durum.
işte aşkın cisim bulmuş hali denilebilecek durum.

yok ki biz de şans şöyle güzel, zengin, seksi kız bizi bulsun veya biz onu bulalım.
babası vefat etmiş olsada, zengin oldukları gerçeğini bir kez daha hatırlatan başlık.
eğer yaşlarınız olayları ciddiyete taşıyabilecek kadar ise, bu durum insanın içine dert olabilir.
Evlenmek istediğiniz kişiye babasının sağladığı hayatın daha iyisini sağlamak zorundayım diye düşündürebilir.

Ki öyledir de.
Nikahı basmak için bi dk düşünmem.
Hoslanan erkegin kendi kilosunda boyunda biriyle takilmasi gerektigini hatirlatir. Sen bir garip keloglan senin neyine zengin avrat.
(img:#2195067)
bize bakmaz.