bugün

arabada mamak türküsü çalmaktadır.
hozan beşir'i daha önce hiç duymamış bir arkadaşımla aramda geçen diyalog aynen şu şekildedir;

x: bu şarkıyı yeni türkü söylemiyormuydu, bu kadın kim?
epcs: kadın değil o erkek.
x: hadi ya. ses versene biraz. (ses açılır) hee yaşar kurt dimi lan bu?
epcs: hayır hozan beşir.
x: o kim lan
epcs: eve gidince googleden aratırsın.

aynen yaşanmıştır bu diyalog. daha sonra malum arkadaş sırf bana ayar olduğu için "bir iki şarkısını dinledim ama hiç beğenmedim" dedi..
şarkılarında bırak kendisini bağlama bile detone oluyor. ancak buna karşılık kadıköy'de her çıktığında kapalı gişe söylüyor.
ne iş anlayamadım abi.
gelmiş bahar dışında başka bir eser seslendirmemesi gereken şarkıcı. gelmiş bahar'ı da ondan daha iyi söyleyebilen yok. defalarca kez dinlesen de doyamıyorsun.
feryadı isyanımı da en az elfida kadar güzel söyleyen sanatçı.
hozan sıfatını ayaklar altına almış şarkıcı.
hakim bey adlı şarkıyı söylerken beni benden alan türkücüdür.Siyasetle işi yoktur.Sadece türkü söylemeyi sever.Kafası hafif güzelken söylediği şarkıyı işte böyle söylemiştir.

http://www.facebook.com/h...10584345650812&ref=mf
bizim ordaki duvarda afişi vardı da inanmamıştık. bağlamayı güzel konuşturuyor . helal olsun
mamak türküsü kesinlikle tavsiyedir yeni türkü filan yalan gerçekten harika söylüyor.
kürtçe müzik dinlememe sebep tek ozan ya da hozan. gelmiş bahar'da kürtçe kısmında daha bi duygulanıyorum.
resitallere yetişememiş tayfanın dinlediği kolpadan bir ses.

(bkz: resitaller 1)
(bkz: resitaller 2)
bir arkadaşım hozan beşiri bana överken "ya hani bol ekolu bi şarkısı var elfida diye bağırıyo, sanki üzerinden kamyon geçmiş gibi söylüyo" falan demişti, merak edip aradım ve çok beğendim. işin garibi gerçekten üzerinden kamyon geçmiş gibi söylüyor. iyi benzetme..
bir arkadaşın * "kırgız mı, kazak mı bu adam?" dediği şarkıcı. efektinü yidiğim.
beni elfida şarkısından soğuma eşiğine getiren şarkıcı. mümkünse bu şarkıyı haluk levent e bıraksın. lütfen diyorum.
böğüren kişi.
akordu bozuk baglamasi olan kisidir.
elfida isimli şarkıyı bayhan gibi okuyup içine sıçmıştır.
ibrahim tatlıses hayranı kitlenin yeni idolü.

(bkz: sanat bu topraklara ne zaman gelecek)
hayatımda duyup duyulabilecek en berbat ses. Ama sırf kürt olduğu için birşey diyemiyosun. Yoksa faşist oluruz mazallah.
eşsiz bir yorum gücü olan ilginç bir sanatçı.
(bkz: elfida)
(bkz: gelmiş bahar)
şu kürt sanatçılar içinde müzik zevkime hitap bakımından en alt seviyede yer alan kişi. Bunun sesini beğenmediğinl söylemek ne ırk faşizmi ne de zevk faşizmliğidir. Sadece kulak hasasiyetliğidlr.
elfida'yı pek bir güzel söyler. alkol almadan da söyleyemez, o derece hassastır.
kafası güzel şarkı söylediği için sıkça detone olur ama elfida yorumu güzeldir.
öyle loopa alınıp dinlenmez ama fizy'den açıp bi beşir vardı dinleyelim denebilir.
elfida'ya getirdiği yorum gerçekten çok güzel. şarkıyı adeta yaşayarak söylüyor gibi. kürtmüş, kürtçe parçalarda söylüyormuş; ingilizce fransızca dinlerken nasıl önyargı taşımıyorsam bu adamı da dinlerim arkadaş. güzel söylüyor helal olsun.
hangi duygularına ses verdiği çözülemeyen adam. Öyle ki o çirkin sesiyle büyülüyor.
müziğin evrensel olduğunun ayrı bir ıspatıdır.
ayrıca http://www.youtube.com/watch?v=JYfX4lxFTuc çok güzeldir kanımca.