bugün

2014-2015 sezonu yeni dizisi.

Cinayet ve üniversite hayatı karışık anlatılan bir dizi.
şimdiye kadar izlediğim en epik final sahnesini yapan dizi. altımıza sıçtık.
Sezon finali efsaneydi.
ırkçılık ve sistem eleştirilerin yanı sıra hiçbir karakterin tamamen iyi ya da tamamen kötü olmaması diziyi eğlenceli hale getiriyor.
Ayrıca eşicinsel seyirci potansiyelini de yakalıyor.
yeni sezon ilk bölümü düştü ve famke janssen kadroya dâhil olmuş.kalpkalpkalp.
gerek oyunculuk gerek senaryo gerekse sürükleyici olmak bakımından bu senenin en iyisi olmaya aday dizidir.
Bir dizi düşünün ki her bölüm sonunda "vay amg" dedirtsin. Işte bu dizi tam olarak o dizi. Ne zamandır damages gibi bir dizi olsa da izlesek diyordum. Geç farketmişim ama olsun. Gerçekten kopup uzun süredir fantastik ya da bilim kurgu izleyip sıkılanlara, sürpriz ve gizem sevenlere tavsiye edilir.
zaman geçirmek için başladığım, özellikle diğer dizilerin aksine her bölüm sonrası aklınızda bir değil birden çok soru işareti bırakan dizi. bildiğin hiçbir ayrıntıyı kaçırmamanız gerek, diğer diziler gibi hemen diğer bölümde cevapları da vermiyorlar. 3. sezonu da şubat da gelecek. zamanı nasıl geçecek bilmiyorum ya.
öncelikle ohannes.
bu kadar şahane bir dizi için bu kadar az entry olmasına ciddi şaşırdım.
bir günde ilk sezonun 9 bölümünü soluksuz izledim. süper akıcı gidiyor ve bir sonraki bölümü gerçekten merak ediyorsunuz.
henüz başlamamış olanlara mutlaka başlamalarını öneriyorum.

sonuç olarak tanım: 10 numara 5 yıldız mutlaka izlenmesi gereken bir dizi
nasıl güzel bir dizidir, nasıl güzel bir kurgudur!
ilk sezonu yaklaşık 2 günde izledim. ikinci sezon da aynı hızda gitti. çok pişmanım.
kaptırınca nerede duracağını bilemediğin güzellikte bir dizi ve şuanda her hafta yeni bölümünün çıkmasını beklemek eziyet
kafaları yiyeceğim bu kadar efsane bir dizi hakkında nasıl oluyor da bu kadar az entry girilebiliyor şaştım kaldım.
utanmasam spoilerın am.na koyucam ama gerçekten izleyecek kitlenin hatrına duruyorum lan. beni zorlamayın!

izleyin, izlettirin. son kez söylüyorum.
isyan eden yazar beyanıyla başlamayı düşündüğüm dizi.
yeni sezon başlamış. yumuldum. night of'un mahkeme sahnelerinden sonra bunun mahkeme sahnelerini pek ciddiye alamam artık diye düşünüyodum ki öyle de oldu. ütopik başarılar elde ediyolarken bu bölümde bi şey oldu ve annalise'le wes arasında şöyle bi konuşma geçti:

--spoiler--
justice is the exception. you should know that by now. take the anger that you're feeling and put it into your next case.
--spoiler--

ayrıca dizinin klasiği, ilk bölümden "bu sefer kim" dedirtmeyi yine başardılar.
kullanilan muzikler de dizinin basarisina basari katiyo. ornegin alain gomez- i wear my body ya da iamx-everybody dead in this house
ilerleyen satırlarda spoiler vereceğim sevgili sözlük insanları. öyle laps diye entrynin başına spoiler ifadesi koyup altına da hemen spoileri yazınca insanın gözü kayıveriyor. hemen okuyuveriyorsun. bunu önlemek adına spoiler öncesi goygoyumu yaptığıma göre gerçekten okumak isteyenler hap bilgi almak için alttaki satıra devam etsinler.

--spoiler veriyoruuuuuuuummmmm--
wes öldü. laurel wes'ten hamile. annalise wes cinayeti zanlısı olarak hapiste.
--spoiler verdiiiiiiiimmmmmmmm--
bir başladığımda başından kalkamadığım, yemeyi içmeyi uyumayı unutup bölümlerini arka arka arkaya yuttuğum muhteşem ötesi dizi. polisiye, hukuk, gerilim, entrika, karmaşık ilişkiler... daha önce niye başlamamışım acaba?
yoğun olduğunuz bir dönemdeyseniz ve odaklanma probleminiz varsa bu diziyi mümkünse geniş tatil zamanlarında izlemeye başlayın.

geç keşfettim ama umarım erken kaybetmem.

yolculuk sırasında vakit geçirmek için başladığım bir diziydi.
sonrasında izlemekten kopamadığım ve durağan ilerleyen bölümlerde bile son 10 dakika içerisinde şok olduğum, “sonunda kesin bu olur” dediğim her teorimi çürüten ve beni asla sıkmayıp heyecanla takip ettiğim bir dizi oldu.

o kadar işimin gücümün arasında kendime “sadece bir bölüm” dememe rağmen kaç bölüm bırakamadan izledim bilmiyorum.

her karakter kendi içerisinde hayran olunası, her biri zeki ve hiç ummadığımız şeylere kalkışabilecek kişiliklere sahip.

eğer dizi arayışındaysanız mutlaka göz atmalısınız.
5. sezon onayı aldı.
Hala baslamayanlarin cok sey kacirdigi dizidir.

Icerisinde viola davis gibi bir kadini barindirir ki sadece bu sebepten oturu bile izlenmelidir.
Gönül isterdi ki bizim de ceza özel, en olmadı ceza muhakemesi böyle olsun ama işte...
uzun zamandır hiçbir diziye üst üste bilmemkaç bölüm izleyecek kadar sarmadığımı hatırlatan dizi. az evvel 6.sezon 15.bölüm olan final bölümünü izlemiş bulunuyorum. yüzümde olasılıkla salakça görünen bir gülümsemeyle son dakikalarını izledim. aslına bakarsanız klasik bir final. ama her zamanki gibi şaşırtıcı oldu... cepte 6 sezonla sarmak isterseniz buyrun cenaze namazına derim.*
Harikulade bir dizi. Tavsiye olunur.
Bir kere başlayınca duramıyorsun. Kaldı ki ben çekirdek çitlemeyi bile istediğim zaman bırakabilen 1 insanım.

Kendimi hadi tamam daha sonra izlersin diye telkin etmek zorunda kalıyorum.

Konusu, akıcılığı müthiş.
Bir yere kadar harika giden fakat sonra ‘yeter artık her şey de sizi mi buluyor’ dedirten dizi. Her şey tadında bırakılmalı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar