bugün

"acaba baştan izlesem mi?" dizisi.
s. holmes den esinlenilerek yaratilmis karakterin doktorluk yaptigi dizi.senaristi holmese hayranmis. hatta dizi icinde gerek houseun en yakin dostu wilson un adi gerek houseun ev adresi kapi numarasi gibi ufak detaylar bizzat s. holmes romanlarindan alinma imis. severim bu diziyi. 4 defa 8 sezonu da izlemisligim var. cogunun aksine tip veya hastaliklarin cozumu icin degil house karakterini sevdigim icin izliyorum ancak din konusunda asiri hassas bunyelere zarar verebilir. zira house bazen kendisi bazen etrafindakiler tarafindan ibrahimovic havasinda tanri ile karsilastirilmaktadir.
başlı başına değğerlendirilmesi gereken dizi... 8 sezonu da ayrı güzel... her bölüm hasta teşhisi konusunda belki gidişat aynı (en sonunda House un teşhisi koyması) ama bütünü değerlendirirsek mantıklı ve gerçekçi...
benim için bir dönemeç olan dizidir...
şuana kadar gördüğüm en iyi oyunculuk hugh laurie'nin ''house'' karakteridir. kaç yıl geçti üstüne çıkan olmadı.
Bugün ilk bölümünü izlediğim ve bu zamana kadar neden karşıma çıkmadı acaba diye düşündüğüm dizidir.Başlangıç çok güzeldi, tavsiye ederim.
olcez gitcez hala house md amk dedigim dizidir.
çok bilinmese de aslında sherlock holmes romanlarından esinlenilerek yaratılmış televizyon serisidir. Holmes ingilizce'de sıklıkla "homes" şeklinde telafuz edilir. house md'deki "house" kelimesi aslında bir kelime oyunudur.

Sherlock Holmes'da ana karakterin yardımcısı dr. watson iken, house md'de ana karakterin yardımcısı dr. wilson'dır.

Sherlock'da ana karakter 221 Baker Street'de oturur. House MD'de house'un evinin numarası 221, apartman ismi 'b'dir.

iki hikayenin ana karakteri de insanları sık sık tersler ve küstahlık eder. ikisinin de uyuşturucular ile ilgili sorunları vardır.

Sherlock'un ilk kısa öyküsünde geçen Irene Adler adlı kişiye, House MD'nin ilk bölümünde Rebecca Adler isimli hastayla gönderme yapılır.
efsane repliklerin döndüğü dizidir. izlenmeli ,izletilmeli. 'everybody lies'
izlediğim en efsane dizilerden biridir hatta ilk üçe girebilir.
arkadaşlık nedir öğreten dizi.
tıp okumuyorum ama 2-3 kez tekrar dahilinde bütün sezonlarını izlediğim dizi.
yırtık kotlu bir insan gördüğümde aklıma gelen karakter. şöyle bir cümle etmişti bir bölümde yırtık kot pantolonu yanındakine göstererek: "şimdiki gençler dilencilere benzemek için üstüne para veriyorlar"
md için;

Doctor of Medicine (MD or DM), or in Latin: Medicinae Doctor, meaning "Teacher of Medicine", is a terminal degree for physicians and surgeons. In countries that follow the tradition of ancient Scotland, it is a first professional graduate degree awarded upon graduation from medical school.
izlediğim en kral dizi. o sekiz sezon hiç bitmesin istedim, bir adam ancak bu kadar cool olabilir (bkz: hugh laurie). dizinin ilk başlarında çok fazla tıbbi terim kullanıldığı için zorlanıyorsunuz fakat ilerleyen zamanlarda alışıyorsunuz bu duruma, kesinlikle izlenmesi gerekir ben tekrar başlamayı düşünüyorum.*
görsel
görsel
görsel
wilson : you were right..

house : of course i was... about what??

Gibi mükemmel bi diyaloğa sahip dizi. Hayattaki tek gayem house un egosuna ve yeteneğine sahip olmak lan.
kaiser fleischer halkası yok diye wilson hastalığını , osler nodülü yok diye enfektif endokarditi ekarte eden vasat doktor. kutsiye daha çok güveniyorum artık. safi boş laf.
şüphesiz "everybody lies".. efsanelerdendir.
ergen dizisi

türkiye de tıp fak. kazananların hemen vakit kaybetmeden beyaz önlük ve boyunlarındaki steteskop ile izlemeleri gerek yoksa olmaz.

bu diziyi izleyeninde aklına sıçayım o kadar.

breaking bad
spartacus
the bing bang theory
game of thrones varken.
birçok "ergen" in anlayamayacağı espiriler barındıran, tıp fakültesine gitmememe rağmen çok severek izlediğim bir dizi.

game of thrones'a da bok atmak gibi olmasın ama kitapları çok çok daha güzel dizisinden.
izleyin de sosyopat olun.
efsane dizidir.
2004 amerikan yapımı hastane dizisi. başroldeki abinin adı: Hugh Lauriedir.
hugh laurie'nin baş rolünde oynadığı müthiş hastane dizisi.