bugün

entry'ler (22)

sözlük artı

tasarımı orgazm olmama sebep olmuş sözlük. tutar bu. (bkz: reserved)

aldatmadım cinsellik dersi veriyordum

öyle bir hava oluşmuş ki sözlükte, sanki herif suç üstü yakalanmış da böyle bir savunma yapmış.

yahu olay şundan ibaret:

tam bir türk kezbanı olan kızımız, amerikada "human sexuality" üzerine çalışan bir herifle tanışır, kezbanlık görevini yerine getirerek herife ilk haftadan yüzük aldırtır ve türkiye'ye gelmeye zorlar.

Human sexuality üzerine çalışan bu bilim insanı da eşinin ısrarı üzerine türkiye'ye yerleşir. sonra kezbanımız bir bakar ki adam öğrencileriyle "vajina şu fonksiyonunu yerine getirmiyorsa bu ağır psikolojik vakalara işaret edebilir" şeklinde konuşmalar yapıyor. Kezbanımız bu tür şeylere "ıyy iğrenç"diyerek yaşamak gerektiğini düşünerek büyüdüğü için şok oluyor. "öğrencilerine sapık sapık şeyler söylüyor, facebook'da sapık sapık araştırmalara link veriyor" diye dava açıyor. mahkeme de "21. yüzyılda bir kezbanla evlenmek" suçundan 100bin tl'ye mahkum ediyor.

sözlük kızları

hem kışları hem yazları,
çalar gönlümün sazları,
pek yamandır nazları,
ah bu sözlük kızları.

geldim gördüm güldüm show

cahil insanları hedef kitlesi edinmiş sikik bir televizyon programı. skeçlerin 3te 1i cahil insanı övüp eğitimli insanların tavırlarıyla dalga geçer.

diktatör bozuntusu

örneğin hitler'dir.
hitler'in serserilerden ve ayak takımı cahil embesillerden oluşan bir milis gücü vardı.
adolf hitler en çok yaptığı yollarla övünürdü. hatta bu yollara adolf hitler yolları denirdi.
hitler medyaya baskı yapıp susturur, yönetir, yönetemediklerini evlerini basıp içeri aldırırdı.

diktatör bozuntusu

Bütün siyasal yetkileri kendinde toplamış bulunan bozuk kimseye verilen ad.

Şu an ismi aklıma gelmeyen bir ülkenin bütün sokaklarında megafonla bağırılması gereken sözdür bu arada.

kemal kılıçdaroğlu nun seçim başarısı

görsel

uludağ sözlük

görsel

kemal kılıçdaroğlu

işbu başlıkta ağır aktroll aktivitesi vardır. dikkat ederseniz aynı adamların her sayfada 2şer entrysi var. sırayla yazıyorlar göze batmasın diye.
görsel

yazar nicklerinden siyasi görüşlerini bulmak

boomerangg: maaşlı ak partili
agresif edward: maaşlı ak partili
dikici adam: maaşlı ak partili
dedi amcam: maaşlı ak partili
profesor snape: maaşlı ak partili
fenomen usta: maaşlı ak partili
skyhawk pilotu: maaşlı ak partili

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

sitelerde aldığım nickleri hep unutuyorum. dolayısıyla:

uludağ sözlük le ilgili sık sorulan sorular

akp zall'a ne kadar para akıtıyor?

zoe sugg

2 milyonu aşkın instagram takipçisine ve 6 milyon youtube takipçisine sahip youtube ünlüsü kızdır.
moda, makyaj, güzellik ile ilgili çok değerli bilgiler vermesi ile tanınır.

kaplumbağa

Galapagos kaplumbağası olarak bilinen türü uzun yaşamasıyla ünlüdür. 152 yıl yaşayanları vardır.

house md

çok bilinmese de aslında sherlock holmes romanlarından esinlenilerek yaratılmış televizyon serisidir. Holmes ingilizce'de sıklıkla "homes" şeklinde telafuz edilir. house md'deki "house" kelimesi aslında bir kelime oyunudur.

Sherlock Holmes'da ana karakterin yardımcısı dr. watson iken, house md'de ana karakterin yardımcısı dr. wilson'dır.

Sherlock'da ana karakter 221 Baker Street'de oturur. House MD'de house'un evinin numarası 221, apartman ismi 'b'dir.

iki hikayenin ana karakteri de insanları sık sık tersler ve küstahlık eder. ikisinin de uyuşturucular ile ilgili sorunları vardır.

Sherlock'un ilk kısa öyküsünde geçen Irene Adler adlı kişiye, House MD'nin ilk bölümünde Rebecca Adler isimli hastayla gönderme yapılır.

uzaydan dünyaya bizi kurtarın mesajı

80 bin yıllık bir sos mesajıdır. belki de on yirmi yıl sonra dünya'dan yollanacak bir sos mesajı, uzay'da 40 bin yıl yolculuk edecek; bir beyaz cüce'nin çekim kuvvetinin etkisi altına girip hem mekanda, hem de zamanda yön değiştirecek ve 40 bin yıl geriye seyahat edip bize; bundan birkaç hafta öncesine ulaşacak.

Yani gelecekte dünya'dan gönderilmiş olabilecek yardım sinyalidir.

iş bankası

hisselerinin bir kısmına çalışanlarını destekleyen bir vakfın sahip olduğu şirket. Çalışanlar dolaylı yoldan da olsa şirket'in yönetiminde söz sahibi. Belki kafalarına göre maaşlarını arttıramıyorlar ama şirket'in hisselerinin düşüp düşmemesi çalışanlara ne kadar iyi davranıldığına bağlı.

the hateful eight

tarantino'nun 8 ocak 2016 da Türkiye'de gösterime girmesi beklenen filmi. 4 yıl önce çekmeye başlamış, ancak birisi senaryoyu sızdırdığı için vazgeçmiştir. Senaryoyu sızdıran kişinin ise filmi çekecek yapım stüdyosuna rakip olan stüdyonun patronu olduğu iddia ediliyor. Çok ısrar edilmesinin ardından geçtiğimiz sene tekrar çekimlerine başlamış tarantino abimiz.

d shaped connector

Apple şirketinin 2016'nın Eylül ayında aldığı patent. Bildiğimiz telefonlarda tüm parçalar öyle küçüldü ki, kulaklık girişinin boyutu telefonun inceltilmesinin önündeki en büyük engel haline geldi. Bu yeni patentte tanımlamış kulaklığın boyutu üç buçuk milime iki buçuk milim. Bu nedenle telefonların daha ince üretilebilmesine olanak sağlayacak.

iphone 7

apple abd'de "d-shaped connector" adlı bir patent aldığından beri hakkında "kulaklık girişi olmayacakmış" dedikodusu yapılan cihaz.
fiyatı 1200 dolar olacak deniliyor.