bugün

entry'ler (165)

tanım yapmayı beceremeyen yazar

sözlük formatını anlayamamış yazardır. * *

46 yok olan

ilk bölümü ile insanı etkisi altına alan dizi. söylenti olarak dolaşan breaking bad uyarlaması değil bunu zaten (bkz: erdal beşikçioğlu) dizi başlamadan önce söylemişti.

the blair witch project

hiç korkutucu olmayan bir film. gecenin üçünde izledim sikerim yapacağınız işi deyip sonradan güzel bir matrix üçlemesi patlatmıştım.

sigarayı bırakmamın üçüncü günü

anlamsız geçen üç gündür. sigarasız hayatın ben ta *.

profesör doktor murat

(bkz: erdal beşikçioğlu)'nun 46 yok olan dizisinde canlandırdığı karakter.

cinsel başlıklar açıp tecavüz olunca ayağa kalkmak

beyin yaşı çok küçük olanların ve aşırı dincilerin yaptığı saçma önermedir. iki insan özgür iradesiyle cinsel ilişki yaşayabilir. kimse gidip sokakta birini öldürdükten sonra aksiyon filmlerinde de öldürüyorlar diyemez aynı şekilde kimse uyuşturucu kullanıp shamelessta gördüm de kullandım diyemez. bunlar senaryodur, bunların kurgu olduğunu bilirsiniz, bunları yapmanın suç olduğunu bilirsiniz tüm bunları bildikten sonra polisin karşısına geçip biz suçsusuz hakim bey diyemezsiniz. (bkz: adamın götünden kan alırlar kamil kan)

tava ciğer

Edirne saraçlar caddesinde, tahmis çarşısı sokakta bulunan harikulade yemek.*

eski tasarım

sürekli bozulan tasarım. dokunmayın abi şu temaya kullanamıyorum yenisini yapmayın şöyle şeyler.

sınava giderken kimliği evde unutmak

oks'ye girecekken başıma gelen olaydır. okulun önüne geldiğimde kalem, silgi, kimlik, giriş belgesi, hiçbir şey yoktu taksici abiyi yalvar yakar ikna ederek geri dönmüştüm. sınava 5 dakika geç girdim zaten sonuç endüstri meslek olmuştu.

başlıktan yazarın neslini tahmin etmek

şu sıralar çokta zor olmayan durum.

jose fernando viana de santana

bugün doğum günü olan, fenerbahçe'de oynayan futbolcu. 2014-2015 sezonunun süper lig gol kralıdır. keşke milli takımın formasını da giyse.

oyun oynarken kendinden geçmek

(bkz: football manager) oynarken doğal olan durum. şampiyonlar ligini ilk kazandığım zaman sevinçten evdeki vazoyu kaldırıp koridorda koşturmuşluğum vardır.

gece sözlükte takılan kızın amacı

senin ve benim takılma amacımdan farklı olmayan amaç.

sönmez reyiz

küfürlerine paltalkta devam eden gerçek adı umut olan küfürbaz, cana yakın, babacan bir adam.

entry girmek için entry girmek

(bkz: on birinci nesil) yazarların gerçekleştirdiği durumdur veya bana öyle denk geliyor.**

herkes nickine yakışanı yapsın

nicklerle ilgili başlıklarda hep sorun yaşıyorum sözlük.*

yazar nickinden derdini tahmin etmek

sizoid kisilik bozuklugu : toplum içine çıkmaktan korkan yazar.*

house md

izlediğim en kral dizi. o sekiz sezon hiç bitmesin istedim, bir adam ancak bu kadar cool olabilir (bkz: hugh laurie). dizinin ilk başlarında çok fazla tıbbi terim kullanıldığı için zorlanıyorsunuz fakat ilerleyen zamanlarda alışıyorsunuz bu duruma, kesinlikle izlenmesi gerekir ben tekrar başlamayı düşünüyorum.*

sözlük yazarlarının itirafları

hiç gelmeyecek olan birini 12 yıldır seviyorum.

eski sevgilinin ünlü olması

eski sevgilinin milyonerde 125.000 tl almasından daha iyidir.*