bugün

harry potter da severus snape den önceki iksir hocasıdır. snape in karanlık sanatlara karşı savunma hocalığına geçmesiyle eski görevine geri dönmültür. slytherin binasının yeni başkanıdır. snape den önceki eski başkanıdır da aynı zamanda. şişman ve korkak bir bünyeye sahiptir.
--spoiler--

tom riddle henüz hogwarts'ta öğrenciyken, ona hortkulukların yapımı hakkında bilgi veren iksir hocası. en gözde öğrencisinin lord voldemort'a dönüşmesinin ardından, içten içe suçluluk duymuştur ama; hatasını telafi etmek için de hiçbir şey yapmaz.
ayrıca kaypak, korkak ve şöhret düşkünü bir adamdır. önemli mevkilerde, hatırlı dostlarının bulunması ona güvende olduğunu hissettirir.

--spoiler--
beğendiği öğrencilerin fotoğraflarının koleksiyonunu yapar. harry potter and the half-blood prince filminde bu karakteri jim broadbent oynadı.
ön planda dostlarının olmasının ön planda olmaktan çok daha iyi olduğunu savunan iksir hocası kafa adamdır türk olsa kesin kayserili olurdu aragog öldüğünde satmak için zehirini almıştır. yarım litresinin 100 galleon olduğunu söyler
kitapta "yusyuvarlak,tombik" falan denilince enteresan bir şekilde aklımda emin gümüşkaya canladırmış bir harry potter karakteri.filmdeki horace biraz farklı olunca hayal kırıklığına uğramıştım tabi.

not: söylemeden geçemeyeceğim. bu harry potter karakterlerinin başlığına entry giren herkese taşkın bir sevgi duyuyorum.niyeyse.
(bkz: ) jim broadbent
melez büyücüdür. Hogwarts'ta iksir öğretmeni ve slytherin bina başkanıdır. bağlılık slug kulübü Tom riddlea hortkuluk için yardım etmiştir.
(bkz: kime faydası var)