bugün

belcikali beyaz bira guzeli.
belçika'da, flaman bölgesi'nin* flaman brabant* eyaleti, Leuven Arrondissementinde bir yerleşim birimi.

bölgenin tüm yerleşim birimleri için:

(bkz: Leuven/#8324303)
gecemin hoş sürprizi*
içimi de tadı gibi harika olan beyaz bira.
hayatımda içtiğim, içirdiğim, tavsiye ettiğim, ikna ettiğim en iyi biradır. yüzümü kara çıkarmamıştır.
kişniş ve portakal kabuğu aroması bir arpa suyuna bu kadar mı yakışır bu kadar mı güzel olur bir bira dedirtmiştir. ankara'da denemek isteyenler;

new castle
tapa tapa tapas
kıtır - üst kat
el paso
gibi mekanlarda bulabilirler.

ayrıca ankamall'de ki migros'ta da var bu güzel içecek. 5,90 TL gibi de bir fiyatı vardı en son.
bira sevipte içmeyen herkesin denemesi gerekmektedir.
Biraz fazla hafif olsa da tadi ve icimi guzel olan bira.
dark brown un piyasadan kaldılması sonrası amansız bira arayışımı az da olsa hafifletebilmiş, yoklukta iyi giden biradır.
Yıllardır tükettiğim, içimi en zevkli bira, için içirin efenim.
olsa da çivi gibi içsek birasıdır.
Benim icin bira listesi soyledir.

Gambrinus
Pilsner Urquell
New Castle Brown Ale
Samuel Adams OctoberFest
Stella Artois - kabul uber dandik
Guinness

ama Hoegaarden'i listemde ilk 3'e koyuyorum su an itibariyle. Arka arkaya 3-4 tane icmemden belli.

TR'de New Castle bulan haber versin.
Geçen sene tatma fırsatı bulduğum mükemmel belçika beyaz birasıdır. Avrupa turu esnasında bir çok bira markası denedim ama bence en güzeli buydu. Türkiyede görmedim, görsek bile muhtemelen pahalı olur ama yine de içilir diye düşünüyorum.
Portakalsızken güzel biradır.
tuborg'un ithalatını durdurduğu güzel.

yerine fransız birası blanc ı getiriyorlarmış.

yazık.
Belçika birası olsun taştan olsun.

Kesinlikle almanlardan bile daha iyi bira üreten belçika firması.
şimdiye kadar nasıl keşfetmediğim biradır. hoşçakal bomonti filtresiz.
taksimde ingiliz konsolosluğunun karşısında köşede bir mekan vardı irish pub'dı sanırım ismi. orada içmiştim seneler önce ilk defa bu biradan. hoş ilk defa dediğime bakmayın bir daha da içmedim çünkü ilk ve son orada oldu.

esasında bomontiden tuborgdan farklı hiçbir tat alamadım ben ne yalan söyleyeyim. gerçi benim biralar arasındaki alabildiğim tat farkı sadece tombul şişe efes ve diğer tüm biralar olacak şekilde olduğundan bira gurmesi arkadaşlar karşısında söyleyecek pek lafım yok.
tadı damakta kalan bira.