bugün

en eskisi tunalı hilmi caddesinde bulunmaktadır. o bölgede yiyebileceğiniz en iyi kokoreçi yapmaya çalışır. üst katı ayrı bir mekan gibidir. kalitelidir.
cumartesi akşamları özellikle Kıtır'da oturmak için Ankara'nın bi ucundan kalkıp gidilen ve yer bulunamayınca hemen yanındaki Random ' a oturulmak zorunda kalınan küçük ama büyülü mekan.
Tunalıyı belkide tunalı yapan çok eski kumpirci ve ayaküstü pubıdır. Eskiden babamla annem götürürdü kumpir yemeğe, genç oldum kendim gittim umarım oğlum olur o da gider sevdiceğini koluna takıp.

Birde park caddesi denen saçma yerde açtılar bundan. olmadı. tunalının o mütevazi, sevimli kıtırına yakışmadı.
Hala tunalida faaliyette mi merak konusu olan mekan. Bilen bi ayiktirsin piliz.
hala daha tunalı hilmi caddesinde kuğulu parka yakın ara geçişte ayak üstü bira kokareç takılanabilecek nostaljik mekan. eski adı ile kıtır piliçtir. daha sonra kumpir ve kokoreç'e yönelmiş piliç mevzusundan uzaklaşmıştır. midye tavası güzeldir. kokoreç eminim ki daha iyi yapan yerler vardır. ancak tüm bunlardan ziyade ne zaman giderseniz gidin bir arkadaşınızla karşılaşabilir ve biranızı sohbetle içebilirsiniz.
Çok güzel yerdir.
Şu Ankara denen illet için fazla bile.
tunalının simgesidir.
Bu saatte işte çıkıyorsanız biraz soluklanmak için güzel bir yerdir.
Ankara'da olmayanlar bilmez tabi ki.
Söylenişini güzel bulduğum kelime. Ayrıca kıtır olan tüm yiyecekler de çok güzel. (bkz: peksimet, galeta, kızarmış ekmek, susamlı çubuk kraker) ve daha nicesi.
ihtiyar anlamına kullanılan bir kelime. bazı kızlar kıtır erkek seviyorlar. gerçekten ilginç.
Ergenken yani 90 sonu 2000 baslarinda takildigimiz bir mekandi. O zamanlar ankara'da pub kulturu olusmadigi gibi piyasanin da tekeli gibiydiler. Az yemedik porsumuz patates kizartmalarini ve bayat cerezlerini, az icmedik bol sulandirilmis fici biralarini. Simdiki publari hele ki gavurlarin publarini gordukce ozellikle midemden ve bedenimden ozur diliyorum.

Sonra da biraktik iste. Yillar oldu gitmeyeli.
erkek eşek ile dişi atın çiftleşmesiyle meydana gelen ve çoğu kez kısır olan melez hayvan...
güncel Önemli Başlıklar