bugün

+hocam yazılıları okudunuz mu
-evet okudum, birazdan da hepinizin canına okuyacam.
Yazılısı, muhtemelen iyi geçmiş bir öğrencinin, hocasına sorduğu sorudur.
-hocam yazılıları okudunuz mu ?
+sorduğun için haftaya okicam !
-hocam yazılıyı okudunuzmu?
-hayır 15 gün süremiz var
agrasif bir cevap ile karşılaşılması muhtemeldir, heleki lisedeyseniz.

(şiddetli ve kabarık bir ses tonu ile..)
oğluumm, yavrumm, evladımm.. ben yazılıları okuyunca saklamayacağım, merak etme.! getirip söyleyeceğiz işte.! söylemediğime göre okumamışım değil mi.! bir daha bu konuda soru sormayın bana.!

iyide hoca: neden bu kadar kızılıyor anlamıyorum, en fazla iki cümlelik cevabı olan ve ters ya da saygısızca sorulan bir soru olmadığı halde.
zil çalmış,sınav bitmiştir,teneffüse çıkılır.arkadan birkaç öğrenci gelir,hocam sınavları okudunuz mu?okudum çocuğum okudum,motor taktım ya...okudum,bitti bile.
diye en az 10 hafta ard arda sorduktan sonra yine 'hayır' cevabını alınca hocaya bağırmaya başladığım sorudur. akabinde hocada bana bağırmaya başlamıştır ve ders kaynamıştır.
işlerim vardı diye cevaplanan sorudur. günler sonra tekrar sorulur okumaya başladım yarısı kaldı derler. tekrar sormayın artık utanır okur.
-hocam okudun mu la?
*he kaldın...
şeklinde geçen konuşmalarla devam eder.
hocanın genellikle cevap olarak "okudum ama kağıtları evde unuttum" diye yalan kontrası yaptığı sorudur.
hocam ödev vardı.
Telefonu biraz bırakıp Okuyun siz de yarım saatlik iş.
Sınav haftaları hocaları bezdiren soru ve her sınav haftası soranlar hep aynı kişiler.
Öğretmen de içinden böyle bir şey diyordur mutlaka..:

görsel
öğrencilerin paparazi edasıyla sorduğu soru.

yazılıları okudunuz mu?
neden okumadınız?
kiminle okudunuz?
o saatte neredeydiniz?
görsel
Oldum olasi nefret ettigim tiplerdir.orta okul yillarinda da cok iyi hatirlarim hocalara ödevleri hatirlatan embesiller vardir ne yazikki üniversitede bile şahit oldum.
sınav kötü geçtiyse göğüs ve sırt kısmından aynı anda akan biri sıcak biri soğuk ter altta birleşerek yusufa döner korku ile beklersin sonucu.
hocam okuyun artık diye hoca peşinde dolanıp, sonuç açıklandığında 30 aldığını görünce dumur olan tipler vardir.
en iyisi hazır delikleri açılmış test kağıtlarıydı.hemen bitiyordu.
insanı bundan daha fazla delirtebilecek nadir sorular vardır her halde.
okumadım ve okumayacağım merakınızdan çatlayın diye cevaplamak geliyor içimden de susuyorum.